wtv.pl > Pogoda > IMGW ostrzega przed przymrozkami prawie w całym kraju
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:20

IMGW ostrzega przed przymrozkami prawie w całym kraju

wtv
WTV.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia dla województwa pomorskiego, dolnośląskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Ostrzeżenia mają związek ze spodziewanymi przymrozkami.

Temperatura we wspomnianych regionach możesz spaść nawet do 5 stopni poniżej zera.

IMGW przestrzega przed niską temperaturą

Jeszcze zimniej będzie w nocy z wtorku na środę, gdy temperatura w niektórych częściach kraju może spaść do -6 stopni Celsjusza. Ostrzeżenia IMGW będą obowiązywać niemal w całym kraju.

Alertami pierwszego stopnia objęto województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie, lubuskie, podkarpackie, świętokrzyskie, śląskie, małopolskie, opolskie oraz Lubelszczyznę.

Wystosowywane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenie pierwszego stopnia mają związek z niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi, mogącymi spowodować zagrożenia dla zdrowia i życia oraz straty materialne.

W trakcie wtorkowego popołudnia i wieczora spodziewane są opady śniegu i śniegu z deszczem. Miejscami możliwe jest wystąpienie burz, głównie na północy oraz na zachodzie kraju.

IMGW przestrzega również przed porywistym, wiejącym z zachodu oraz południowego zachodu wiatrem, który miejscami może osiągnąć od 55 do 60 kilometrów na godzinę. Najsilniejsze porywy towarzyszyć będą burzom.

Najcieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie termometry wskażą około 6 stopni Celsjusza.

Niskie temperatury najsilniej odczują mieszkańcy wschodniej oraz południowo-wschodniej części Polski, gdzie spodziewane jest od 3 do 4 stopni.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: IMGW

Powiązane