wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Przeżył holocaust, ale zasugerował, że PiS może być zły. Życzą mu śmierci

29 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Holocaust to potworne ludobójstwo około 6 milionów europejskich Żydów, dokonane w czasie II wojny światowej przez niemieckich nazistów. W Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, zwanym "fabryką śmierci", śmierć poniosło pona

Podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz, które odbyły się kilka dni temu, jeden byłych więźniów Marian Turski wygłosił przejmującą przemowę i przekazał wiele ciekawych i pouczających słów. Mówił m.in. o walce z dyskryminacją mniejszości i o demokracji. Niektórym zwolennikom obecnie rządzącej partii wyraźnie się to nie spodobało. Na te słowa Mariana Turskiego niektórzy sympatycy PiS zareagowali w najgorszy z możliwych sposobów. W mediach społecznościowych doszło do ohydnej fali hejtu i nienawiści.

Holocaust zabrał życie wielu ludzi. Marian Turski ocalał. Teraz spotyka się z falą hejtu i nienawiści ze strony zwolenników PiS

O sytuacji donosi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Autorką jednego z najbardziej szokujących wpisów atakujących Turskiego jest pani Bożena. Kobieta w swoim emocjonalnym wpisie stawia pytanie, czy "gazu nie starczyło?" - wyraźnie dając do zrozumienia, że żałuje, że tak się nie stało.

"Skandal! Nawet tu jakiś były więzień (zapewne zwolniony z Oświęcimia z powodu 'choroby') pluje na nasz sejm i łamanie konstytucji oraz nieuznawanie praw mniejszości! gazu nie starczyło?" - czytamy w skandalicznym poście pani Bożeny na Facebooku.

"Pani Bożena jest zwolenniczką PiS, uwielbia magistra Ziobrę i zachwyca się urokiem osobistym Andrzeja Dudy. Jak miliony innych podobnych sobie osób codziennie ogląda TVP i jest przekonana, że sędziowska kasta niszczy nasz kraj na zlecenie wrogich sił z zachodniej Europy i Żydów" - zaczyna swój wpis na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

"Pani Bożena ma prawo lubić kogo chce i wierzyć w co tylko chce. Jednak musi pamiętać, że wolność słowa kończy się tam, gdzie zaczyna działać kodeks karny" - czytamy dalej.

Znieważanie byłego więźnia obozu koncentracyjnego i publiczne wyrażanie żalu, że "gazu nie starczyło" jest czymś tak podłym i niemoralnym, że wymyka się wszelkim ocenom" - piszą przedstawiciele OMZRiK.

Pani Bożena może gorzko pożałować tych słów i liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Organizacja zapowiada zgłoszenie sprawy do prokuratury.

"Pani Bożena będzie musiała opowiedzieć teraz o swoich poglądach siedząc na ławie oskarżonych, przed jednym z sędziów których wiele razy obrażała. Sprawę pani Bożeny z Bydgoszczy wraz z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa przekażemy prokuraturze i będziemy monitorować jej przebieg" - zapowiada OMZRiK.

Pamela ObuchowskaAutor

Absolwentka kulturoznawstwa. Redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Flickr/European Parliament, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Polityka

Urodziny Mazurka. Tusk radzi się teściowej ws. posłów, którzy uczestniczyli w imprezie

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Government of Poland, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=101125205

Polityka

Minister Czarnek komentuje rezolucję PE. Za wypowiedź o dinozaurach został nominowany w specjalnym plebiscycie

Czytaj więcej >
(screen) rmf24.pl

Polityka

Robert Mazurek napisał kilka słów do Tuska. Już zabiera się za organizowanie kolejnej imprezy

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, CC BY 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=95810259

Polityka

Schreiber o aborcji. “Nie w każdym przypadku powinna być zakazana”

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda porównał naród do... trawy. To nie pierwszy raz, gdy prezydent używa tej zadziwiającej metafory

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Igor Tuleya nie będzie już uczył studentów? Stracił prawo do wykładania na uczelni

Czytaj więcej >