GUS podał kolejne dane ukazujące skutki kryzysu. Są gorsze od przewidywań ekonomistów. Polacy ograniczyli wydatki do minimum.. (zd. il.) pixnio.com/Michal JarmolukŹródło: (zd. il.) pixnio.com/Michal Jarmoluk
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 22 Maja 2020

Polki i Polacy znacznie ograniczyli zakupy. Czego sprzedaż spadła najbardziej?

GUS podał kolejne dane ukazujące skutki kryzysu. Jak się okazuje, są gorsze od przewidywań ekonomistów. Polacy ograniczyli wydatki do minimum. Spadła głównie sprzedaż ubrań, samochodów, a także żywności. Wiele wskazuje na to, że zaczęliśmy oszczędzać oraz dzielić rzeczy na te mniej i bardziej potrzebne.

Jak informuje RMF FM, z danych podanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w samym kwietniu ograniczyliśmy wydawanie pieniędzy aż o prawie 22,6 proc. To najgorszy wynik w ostatnim czasie. Czyżby Polacy zaczęli oszczędzać i ograniczać zakupy?

Niespodziewany protest w centrum Warszawy. Media są już na miejscu, zachowanie manifestujących może zadziwiaćNiespodziewany protest w centrum Warszawy. Media są już na miejscu, zachowanie manifestujących może zadziwiaćCzytaj dalej

GUS podał dane skutków kryzysu. Ograniczyliśmy wydatki do minimum. Spadła sprzedaż ubrań, samochodów i żywności

Nie wiadomo, jaka będzie sytuacja w maju i co przyniosą kolejne miesiące, jednak, jak wynika z danych GUS, Polacy w ostatnim czasie bardzo ograniczyli swoje wydatki. W kwietniu bowiem najbardziej spadła sprzedaż ubrań. Jest to spadek aż o ponad 63 proc. Zaś o nieco ponad połowę - 54 proc., spadła z kolei sprzedaż samochodów. Tak źle dotąd jeszcze nie było.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo niepokojące słowa Łukasza Szumowskiego. Chodzi o drugie uderzenie epidemii, padły konkretne miesiące
2. Prezydent Duda w końcu zabrał głos w sprawie afery wokół radiowej Trójki: To żenujące

Polacy ograniczyli także robienie zakupów spożywczych - o 15 proc. spadła sprzedaż żywności, jednak można to wiązać także z zamknięciem restauracji. Jak informuje GUS, z przyczyn oczywistych ograniczyliśmy również podróże i przemieszczanie się samochodem po kraju. Z powodu zamknięcia granic niemożliwe jest także swobodne podróżowanie po Europie, wobec czego sprzedaż paliwa spadła o 33 proc.

Można jednak zaobserwować zainteresowanie zakupami online. Zdecydowanie polubiliśmy kupowanie przez internet i tak oto sprzedaż różnych rzeczy w sieci wzrosła aż o 27,7 proc. Przed pandemią robiliśmy zakupy przez internet zdecydowanie mniej chętnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy sposób na leczenie raka? Pomysł wziął się z kosmosu
  2. Ogromny smród w bloku. Mieszkańcy wezwali policję
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Kolejny zakaz w Polsce może zostać przedłużony. Czekają na podpis premiera

Źródło: rmf24.pl / GUS