wtv.pl > Polska > Geodeta biegał po domu z siekierą, chciał zabić. Wszystko dla emerytury
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:16

Geodeta biegał po domu z siekierą, chciał zabić. Wszystko dla emerytury

Geodeta
Pixabay/Ben_Kerckx

Sceny jak w „Lśnieniu” - geodeta wyrąbał siekierą drzwi do pokoju matki.

Rozwścieczony geodeta walczył o emeryturę siekierą. Teraz grozi mu więzienie

Do zajścia doszło na Lubelszczyźnie. 70-letni Andrzej M. pracował wcześniej jako geodeta, a niedawno przeszedł na emeryturę. W jego domu mieszkała jego 89-letnia matka.

Okazało się jednak, że emeryturę rodzicielki pobiera jego siostra, Halina S. Kobieta przychodziła do domu swojego brata i zajmowała się ich matką, stąd pewnie decyzja o przyznaniu jej matczynego świadczenia.

W pewnym momencie doszło jednak do zaskakującej sytuacji - mężczyzna chwycił za siekierę, rozrąbał nią drzwi do pokoju swojej matki, a następnie zaatakował siostrę z zamiarem zabicia jej. Kobiecie udało się ujść z życiem.

Sprawą szybko zajęła się policja. Niedługo później Andrzej M. trafił przed oblicze sądu. Za taką napaść grozi mu kara więzienia. Możliwe jest nawet dożywocie.

To nie był również pierwszy podobny wyskok mężczyzny. Jak twierdzi jego siostra, sprawy od dawna zaczęły posuwać się za daleko.

To nie pierwszy taki wyskok geodety. Ograniczał swoją matkę

Jak wynikało z zeznań, 70-latek miał co jakiś czas zmieniać się w istnego diabła - wszystko przez spożywany alkohol. Jak się okazało, nawet dla matki nie był wtedy nikim miłym.

W momentach upojenia alkoholowego miał wyzywać, poszturchiwać obie kobiety. Ponadto odłączał swoją matkę od prądu, wody i ogrzewania.

Jak sam twierdził, robił to z troski o matkę, bo ta często o wszystkim zapominała i przez to mogło wydarzyć się coś złego. Do samej sprawy z siekierą się nie przyznaje.

Halina S. miała regularnie odwiedzać swoją matkę i według śledczych to właśnie miało być powodem zachowania Andrzeja M. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, ale i tak grozić może mu bardzo wysoka kara. Finał sprawy już niebawem - mężczyzna będzie mógł odwołać się od wyroku.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [fakt.pl]

Tagi: Emerytura
Powiązane