wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Incydent z udziałem polityka na finale WOŚP, jest nagranie. Teraz przeprasza

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Radny z Tychów, Krzysztof Król, podczas finału WOŚP miał skandować wulgarne hasła pod adresem partii rządzącej. Nagranie wysłał do jednej z radnych PiS, która byłą zszokowana jego zachowaniem i zniesmaczona. Król miał potem wys

Wyczyn Krzysztofa Króla zauważyli również inni politycy i zwolennicy partii rządzącej. Po Internecie krąży film, który radny przesłał koleżance z PiS. 

Nieciekawy występ Krzysztofa Króla podczas finału WOŚP. Wysłał film z wulgaryzmami do radnej PiS

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w różnych miejscach przybierał już formy nawiązujące do dawnych edycji. W Tychach odbył się w jednym z tamtejszych pubów, a w wydarzeniu brali udział radni kibicującymi inicjatywie Jurka Owsiaka. 

Wśród nich był również Krzysztof Król. Na jego życzenie nagrano moment, w którym radny skanduje słynne hasło „je**ć PiS” i robi to najpewniej już pod wpływem upojenia alkoholowego. Film wysłano z jego telefonu m. in. jednej z tyskich radnych związanych z partią rządzącą. Potem krążył on już również w formie łańcuszka pośród innych działaczy i polityków. 

Na filmie widoczna jest również czapka z tym samym hasłem, a sam radny ubrany jest w koszulkę WOŚP. 

- Byłam zszokowana, zwłaszcza, że radny to jest osoba publiczna. Byłam zdegustowana i zażenowana poziomem radnego Inicjatywy Tyskiej - mówiła w rozmowie z portalem infokatowice.pl Aleksandra Wysocka-Siembiga, która otrzymała wiadomość, ale postanowiła na nią nie odpowiadać.

Jak zaznaczyła, z radnym Królem zna się jedynie z sesji rady miejskiej, nie mieli poza tym żadnego kontaktu. 

Radny przeprasza, ale czy możliwa będzie jeszcze współpraca?

- Zachowałem się jak gówniarz i zrobiłem głupotę. Ten filmik miałem wysłać znajomemu, a przez przypadek trafił do radnej Wysockiej-Siembigi. Gdy się zorientowałem, od razu panią radną przeprosiłem. Mamy inne poglądy i przekonania, ale nie powinienem ich oznajmiać w tak wulgarny sposób. Raz jeszcze przepraszam - powiedział Król w rozmowie z 24tychy.pl.

- Dostałem podobnego mema ze Szwajcarii i próbowałem kumplowi nagrać coś podobnego - zaznaczył w rozmowie z infokatowice.pl. 

- Nie wiem, jak radny wyobraża sobie po tego typu zachowaniu budowanie dialogu i kompromisów na sesjach Rady Miasta Tychy. Moim zdaniem jego wulgarne zachowanie dyskwalifikuje go jako osobę, która ma w imieniu mieszkańców podejmować ważne dla miasta decyzje i to co powinien teraz zrobić, to po prostu zrzec się mandatu radnego - mówił Grzegorz Wójkowski ze Stowarzyszenia Bona Fides z Katowic, które przygląda się temu, w jaki sposób pracują samorządy. 

- Radni Rady Miasta Tychy są osobami dorosłymi, sami biorą odpowiedzialność za to, co robią. Z pewnością jednak obrażanie kogokolwiek, niezależnie od tego, jakie barwy polityczne reprezentuje, jest naganne i nie powinno nigdy mieć miejsca - mówiła rzeczniczka tyskiego magistratu, Ewa Grudniok, dla infokatowice.pl. 

Od wydarzenia odciął się również organizator tyskiej edycji WOŚP, Mariusz Gabrek. Jak zaznaczył Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa ponad podziałami, wspierają ją osoby zarówno z prawej, jak i lewej strony politycznej. 

źródło: [infokatowice.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

(screen) Kancelaria Premiera

Polityka

Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję z samego rana. Tematem bezpieczeństwo drogowe

Czytaj więcej >

Polityka

Ekspert TVP o Donaldzie Tusku: Nie ma tego genu polskiego

Czytaj więcej >

Polityka

Znamienne słowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. "Nie wolno ci zwątpić w wolność"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Początek końca Zjednoczonej Prawicy? Gowin nic nie wiedział o lex TVN

Czytaj więcej >

Polityka

Babcia Kasia spotkała się na światłach z Antonim Macierewiczem. Do sieci trafiło zdjęcie

Czytaj więcej >

Polityka

"Wiadomości" TVP odpowiedziały na materiał "Faktów". Padły poważne zarzuty

Czytaj więcej >