Edward Gnat. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Stycznia 2021

Nie żyje b. poseł oraz radny z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Chorował na COVID-19

Edward Gnat nie żyje. Przedstawiciel PSL-u zmagał się z koronawirusem. Jako pierwsi o przykrej sytuacji poinformowali dziennikarze portalu "Nowy Łowiczanin". Lokalny polityk, a także radny miał 80 lat. Do zgonu doszło wczoraj, 6 stycznia.

  • Przyczyną śmierci Edwarda Gnata jest zakażenie koronawirusem
  • Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego miał 80 lat, a informacje o jego śmierci przekazała redakcja "Nowy Łowiczanin
  • Wieloletni poseł i lokalny radny został oficjalnie pożegnany przez partię

"Smutny początek 2021 r. Dotarła dziś do nas wiadomość o śmierci dwóch naszych kolegów: Edwarda Gnata, byłego posła na Sejm i radnego województwa łódzkiego oraz Leszka Grali, byłego lidera dolnośląskiego PSL. Obaj przegrali walkę z COVID-19. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie" - czytamy we wpisie przedstawicieli PSL-u na Twitterze.

Nie żyje Edward Gnat. Wieloletni poseł był czterokrotnie odznaczony przez państwowe władze

Swoją karierę polityczną zmarły rozpoczął jeszcze w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W latach 1985-1989 Edward Gnat zasiadał w Sejmie PRL-u IX kadencji. Następnie w latach 1993-1997 80-latek reprezentował mieszkańców okręgu Skierniewickiego w parlamencie już po transformacji. 

Kolejne 8 lat, aż do 2006 roku były już poseł spędził w Sejmiku Województwa Łódzkiego. 

Na samym początku nowego tysiąclecia Edward Gnat został czterokrotnie odznaczony. Wręczono mu Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, a także złoty, srebrny i brązowy Krzyż Zasługi. 

Andrzej Duda w nocy skomentował zamieszki w Waszyngtonie. Zrobił to całkowicie inaczej niż reszta przywódcówAndrzej Duda w nocy skomentował zamieszki w Waszyngtonie. Zrobił to całkowicie inaczej niż reszta przywódcówCzytaj dalej

Społecznik ostatnie lata życia spędził walcząc o poprawę jakości życia mieszkańców wsi. Przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego cieszył się wyjątkowym uznaniem mieszkańców gminy Zduny

Posła wspomnieli także inni działacze ludowców.

"Tutaj kolega Edward Gnat z posłem Pawłem Bejdą w kampanii europejskiej" - czytamy we wpisie internauty, który podzielił się z opinią publiczną zeszłoroczną fotografią. 

 - Prywatnie Edward Gnat był człowiekiem o ogromnym poczuciu humoru. Pracowity, uczciwy, serdeczny, zawsze chętny do pomocy i życzliwy. Takiego Edka będę pamiętał zawsze - przekazał za pośrednictwem Facebooka poseł Dariusz Klimczak. 

Nie znamy szczegółów dotyczących organizacji pogrzebu. Syn Edwarda Gnata jest księdzem, który posługę kapłańską świadczy poza granicami kraju. Córka zmarłego prowadzi zaś gospodarstwo rolne w rodzinnej wsi, w Maurzycach. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło; [Wikipedia/Nowy Łowiczanin]