Dziwnów. Twitter/Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa/Fot. Tomasz Szulc
Źródło: Twitter/Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa/Fot. Tomasz Szulc
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Lutego 2021

Dziwnów. Samochód wpadł do zalewu. Zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci

Dziwnów. Kierowca samochodu wraz ze swoją rodziną wjechał do Zalewu Kamieńskiego. W wyniku tragicznego wypadku nie żyją wszyscy uczestnicy podróży. Sprawę już badają przedstawiciele prokuratury. W pojeździe jechały 4 osoby, a także pies.

Do wypadku doszło dziś, 28 lutego. Skontaktowaliśmy się z oficerką prasową Komendy Miejskiej Policji w Dziwnowie. Katarzyna Jasion, bo o niej mowa przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące incydentu z udziałem dzieci. Nad Zalewem Kamieńskim pracowali nie tylko funkcjonariusze. 

Dziwnów. W wyniku tragicznego wypadku zmarły 4 osoby i pies

- Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy około godziny 12:30. Na miejsce skierowano wszystkie służby, czyli straż pożarną, policję, pogotowie, a także oddział morskiego ratownictwa - wskazała dla naszej redakcji.

Samochód znajdował się pod powierzchnią wody, co utrudniło przeprowadzenie akcji ratunkowej. Niezbędne było wykorzystanie specjalistycznego sprzętu. Jak się dowiedzieliśmy, czynności utrudniała mała przejrzystość wody, a także głębokość zbiornika wodnego.

- Do akcji włączyły się także dwa zastępy płetwonurków. Przy użyciu sondy udało się nam zlokalizować pojazd. Samochód został wyciągnięty, a w środku znajdowała się kobieta, mężczyzna, dwoje dzieci i pies - poinformowała Jasion. Samochód był na rejestracjach z powiatu pyrzyckiego.

Pojazd osobowy leżał na głębokości 7 metrów pod wodą. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa podała, że niezbędne było wykorzystanie dźwigu, celem wydobycia samochodu na brzeg Zalewu Kamieńskiego. 

Godek pochwaliła się kubkiem z Muminkami. Niedawno krytycznie odpowiedziała jej fundacja ich autorkiGodek pochwaliła się kubkiem z Muminkami. Niedawno krytycznie odpowiedziała jej fundacja ich autorkiCzytaj dalej

Policja nie udziela informacji o możliwych przyczynach, które mogły doprowadzić do wypadku. Sprawą zajęła się prokuratura. Od tego momenty śledczy będą wyjaśniać wszystkie wątki. Nie wiemy, czy kierowca pojazdu przebywał pod wpływem substancji odurzających. Wiemy zaś, że nie doszło do kolizji, czy zderzenia z innym pojazdem osobowym. 

- Samochód poruszał się w kierunku z Międzywodzia w kierunku Dziwnówka, co ustaliliśmy po zabezpieczeniu monitoringu, znajdującego się na budynku urzędu gminy w Dziwnowie - przekazała naszej redakcji przedstawicielka policji. 

Dziwnów jest niewielkim miastem, położonym na terenie północno-zachodniej części kraju. Gmina znajduje się nad Morzem Bałtyckim i pełni funkcję wypoczynkową. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Dziwnowie przebywa blisko 2736 mieszkańców.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: