wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Krzywdziła dzieci i zwierzęta w mieszkaniu, naprzeciwko komendy policji. Porażająca interwencja inspektoratu

18 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Dzieci Ewy G. mają znajdować się w ciągłym niebezpieczeństwie. Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński przekazał, że z mieszkania kobiety udało się wynieść wygłodzone, zaniedbane zwierzęta. Służby pozostają jednak jeg

Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński opublikował na Twitterze wstrząsające nagranie. Pokazał w nim, jak dzieci Ewy G. pukają od wewnątrz w drzwi wejściowe do mieszkania, błagając o pomoc. Na filmie usłyszeć można także szereg wulgaryzmów, jakimi kobieta zwraca się do wychowanków. Poza tym z relacji Kuźmińskiego wynika, że przez długi czas G. znęcała się także nad zwierzętami.

- Katowała dzieci i zwierzęta. Te ostatnie pozostawił na pewną śmierć. Wszystko działo się naprzeciwko Komendy Policji w Dzierżoniowie. Zwierzęta od tyg. konały w mieszkaniu. Powodem nagłej wyprowadzki Ewy G. były liczne zgłoszenia dotyczące katowania zwierząt i dzieci. (...) Częste interwencje policji i opieki społecznej nie przyniosły żadnej poprawy - patologiczna matka za nic miała dobro dzieci, które codziennie, przez wiele godzin katowała za zamkniętymi drzwiami. (...) Katowane dzieci nadal przebywają u patologicznej matki. Taką informację otrzymałem przed chwilą od sąsiadki - przekazał Kuźmiński.

Dzieci i zwierzęta były katowane przez agresywną kobietę

Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt pokazał także wiadomość od mieszkającej obok G. kobiety, w której opisała piekło dzieci. Kuźmiński zaznaczył, że będzie zgłaszał sprawę do wszystkich możliwych organów i instytucji.

- O sprawie zawiadomimy sąd rodzinny, prokuraturę oraz Rzecznika Praw Dziecka. Ewie G. za porzucenie zwierząt, pozostawienie ich bez jedzenia, wody grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że do odpowiedzialności zostaną pociągnięci urzędnicy, którzy przyzwalali na znęcanie się nad dziećmi - dodał Kuźmiński.

Film do drastycznego, udostępnionego przez prezesa Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt filmu możecie znaleźć tutaj.

Źródło: Twitter / Konrad Kuźmiński

Tagi:

Maria HędrzakAutor

Redaktorka i wydawczyni, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz studentka specjalizacji Bliski Wschód i Afryka na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >