Dzieci nagranie. Twitter / Konrad KuźmińskiŹródło: Twitter / Konrad Kuźmiński
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 18 Kwietnia 2020

Krzywdziła dzieci i zwierzęta w mieszkaniu, naprzeciwko komendy policji. Porażająca interwencja inspektoratu

Dzieci Ewy G. mają znajdować się w ciągłym niebezpieczeństwie. Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński przekazał, że z mieszkania kobiety udało się wynieść wygłodzone, zaniedbane zwierzęta. Służby pozostają jednak jego zdaniem głuche na apele o pomoc dla wychowanków G.

Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński opublikował na Twitterze wstrząsające nagranie. Pokazał w nim, jak dzieci Ewy G. pukają od wewnątrz w drzwi wejściowe do mieszkania, błagając o pomoc. Na filmie usłyszeć można także szereg wulgaryzmów, jakimi kobieta zwraca się do wychowanków. Poza tym z relacji Kuźmińskiego wynika, że przez długi czas G. znęcała się także nad zwierzętami.

Wiadomości TVP się nie poddają. Atakują TVN mocniej, niż do tej pory, padły mocne zarzutyWiadomości TVP się nie poddają. Atakują TVN mocniej, niż do tej pory, padły mocne zarzutyCzytaj dalej

- Katowała dzieci i zwierzęta. Te ostatnie pozostawił na pewną śmierć. Wszystko działo się naprzeciwko Komendy Policji w Dzierżoniowie. Zwierzęta od tyg. konały w mieszkaniu. Powodem nagłej wyprowadzki Ewy G. były liczne zgłoszenia dotyczące katowania zwierząt i dzieci. (...) Częste interwencje policji i opieki społecznej nie przyniosły żadnej poprawy - patologiczna matka za nic miała dobro dzieci, które codziennie, przez wiele godzin katowała za zamkniętymi drzwiami. (...) Katowane dzieci nadal przebywają u patologicznej matki. Taką informację otrzymałem przed chwilą od sąsiadki - przekazał Kuźmiński.

Dzieci i zwierzęta były katowane przez agresywną kobietę

Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt pokazał także wiadomość od mieszkającej obok G. kobiety, w której opisała piekło dzieci. Kuźmiński zaznaczył, że będzie zgłaszał sprawę do wszystkich możliwych organów i instytucji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Onet: Kaczyński podczas pandemii nie rezygnuje z podróży. Dziennikarze przyłapali go w Krakowie, pojechał na Wawel
2. Tragedia w Legionowie. Dwuletnie dziecko leżało na chodniku, walczyło o życie

- O sprawie zawiadomimy sąd rodzinny, prokuraturę oraz Rzecznika Praw Dziecka. Ewie G. za porzucenie zwierząt, pozostawienie ich bez jedzenia, wody grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że do odpowiedzialności zostaną pociągnięci urzędnicy, którzy przyzwalali na znęcanie się nad dziećmi - dodał Kuźmiński.

Film do drastycznego, udostępnionego przez prezesa Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt filmu możecie znaleźć tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  2. Lidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasie
  3. Zaskakujący wpis Moniki Olejnik. Ujawniła ważne wspomnienie o Marii Kaczyńskiej
  4. Polsat wyemituje jutro program, który wielu osobom się nie spodoba. Nagrania z porażających interwencji wstrząsnęły internetem
  5. Ojciec wywiesił przed szpitalem dziecięcym niezwykły baner. Trudno powstrzymać wzruszenie
  6. Będzie druga fala koronawirusa, włoski ekspert WHO jest pewien. Podał termin

Źródło: Twitter / Konrad Kuźmiński