wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Krzywdziła dzieci i zwierzęta w mieszkaniu, naprzeciwko komendy policji. Porażająca interwencja inspektoratu

18 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Dzieci Ewy G. mają znajdować się w ciągłym niebezpieczeństwie. Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński przekazał, że z mieszkania kobiety udało się wynieść wygłodzone, zaniedbane zwierzęta. Służby pozostają jednak jeg

Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński opublikował na Twitterze wstrząsające nagranie. Pokazał w nim, jak dzieci Ewy G. pukają od wewnątrz w drzwi wejściowe do mieszkania, błagając o pomoc. Na filmie usłyszeć można także szereg wulgaryzmów, jakimi kobieta zwraca się do wychowanków. Poza tym z relacji Kuźmińskiego wynika, że przez długi czas G. znęcała się także nad zwierzętami.

- Katowała dzieci i zwierzęta. Te ostatnie pozostawił na pewną śmierć. Wszystko działo się naprzeciwko Komendy Policji w Dzierżoniowie. Zwierzęta od tyg. konały w mieszkaniu. Powodem nagłej wyprowadzki Ewy G. były liczne zgłoszenia dotyczące katowania zwierząt i dzieci. (...) Częste interwencje policji i opieki społecznej nie przyniosły żadnej poprawy - patologiczna matka za nic miała dobro dzieci, które codziennie, przez wiele godzin katowała za zamkniętymi drzwiami. (...) Katowane dzieci nadal przebywają u patologicznej matki. Taką informację otrzymałem przed chwilą od sąsiadki - przekazał Kuźmiński.

Dzieci i zwierzęta były katowane przez agresywną kobietę

Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt pokazał także wiadomość od mieszkającej obok G. kobiety, w której opisała piekło dzieci. Kuźmiński zaznaczył, że będzie zgłaszał sprawę do wszystkich możliwych organów i instytucji.

- O sprawie zawiadomimy sąd rodzinny, prokuraturę oraz Rzecznika Praw Dziecka. Ewie G. za porzucenie zwierząt, pozostawienie ich bez jedzenia, wody grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że do odpowiedzialności zostaną pociągnięci urzędnicy, którzy przyzwalali na znęcanie się nad dziećmi - dodał Kuźmiński.

Film do drastycznego, udostępnionego przez prezesa Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt filmu możecie znaleźć tutaj.

Źródło: Twitter / Konrad Kuźmiński

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >