wtv.pl > Polityka > Dwunastu posłów KO nie było obecnych podczas głosowania w Sejmie. Jeden z nich wyjaśnił swoją absencję
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:07

Dwunastu posłów KO nie było obecnych podczas głosowania w Sejmie. Jeden z nich wyjaśnił swoją absencję

Absencja w Sejmie
Piotr Molecki/East News

Poseł Konrad Frysztak z KO wyjaśnił dlaczego nie był obecny podczas poniedziałkowego głosowania ws. wycofania rozporządzenia dotyczącego stanu wyjątkowego. Polityk jest w szpitalu.

W jednym z komentarzy dodał również, że nie istniała możliwość zdalnego głosowania.

Głosowanie w kwestii stanu wyjątkowego

W poniedziałek w Sejmie odbyły się obrady dotyczące wprowadzenia przez prezydenta stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią.

Posiedzenie zakończyło się głosowaniem nad wnioskiem Lewicy dotyczącym wycofania rozporządzenia Andrzeja Dudy. Ostatecznie został on odrzucony decyzją 247 posłów.

Za jego przyjęciem głosowali przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Polski 2050. Uwagę zwróciła jednak nieobecność na głosowaniu aż dwunastu posłów z pierwszego z wymienionych ugrupowań.

Jeden z nich, Konrad Frysztak postanowił usprawiedliwić swoją absencję.

Pobyt w szpitalu

Jak powiadomił poseł KO na Twitterze, nie mógł pojawić się na głosowaniu z powodów zdrowotnych. Od czwartku przebywać ma bowiem w szpitalu.

W piątek przeszedłem operacje - wyjaśnił polityk - Chciałem być w miejscu mojej pracy, ale niestety czasem zdrowie nie pozwala - dodał.

Na pytanie jednego z użytkowników mediów społecznościowych, czy nie mógł zagłosować zdalnie, odpowiedział krótko: "Nie".

Zgodnie z decyzją Sejmu, stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią będzie obowiązywał w terminie 30 dni i obejmie swym zasięgiem 183 miejscowości na terenie województwa podlaskiego i lubelskiego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: twitter.com, wtv.pl

Powiązane