wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie żyje gwiazdor serialu "Byle do dzwonka". Dustin Diamond zmarł w wieku 44 lat

1 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Media na całym świecie podały informacje, iż nie żyje Dustin Diamond. Aktor hospitalizowany był od połowy stycznia, niestety lekarzom nie udało się wygrać walki o jego życie. Do szpitala trafił w związku z bólem, który objął jego ciało.

  • Nie żyje Dustin Diamond, szerszej publiczności znany z roli w "Byle do dzwonka"

  • Aktor zmarł w wieku 44 lat w szpitalu na Florydzie

  • W połowie stycznia dowiedział się, że choruje na drobnokomórkowego raka płuc

Wprost zza oceni dotarły wiadomości o śmierci Dustina Diamonda. Aktor znany jest publiczności, która wychowywała się na popularnym "Byle do dzownka", który odniósł sukces na niemal całym świecie.

Aktor zmarł 1 lutego 2021 r. po zaledwie trzech tygodniach od dowiedzenia się, że choruje na raka. Dla większości widzów nigdy nie wydostał się z łatki stworzonej we wczesnych latach kariery postaci Samuela Powersa.

Nie żyje Dustin Diamond

Nagłówki portali i gazet na całym świecie podają dziś wiadomość o śmierci Dustina Diamonda. Aktor zmarł w wieku zaledwie 44 lat. Od połowy stycznia przebywał w szpitalu pod opieką lekarzy.

Przyczyną jego hospitalizacji był dziwny ból, który odczuwać miał w całym swoim ciele. Ustalono, że zaledwie trzy tygodnie przed śmiercią dowiedział się, że lekarzy wykryli w jego organizmie raka.

- Dustin nie cierpiał. Nie musiał leżeć pogrążony w bólu. Jesteśmy za to wdzięczni - przekazała rodzina w komentarzu do tragicznej wiadomości opublikowanej przez media. Urodzony w Kalifornii artysta zmarł 1 lutego 2021 r.

Znana jest przyczyna śmierci aktora

Bezpośrednią przyczyną zgonu Dustina Diamonda był rak drobnokomórkowy płuc. Z oficjalnych informacji przekazanych przez najbliższych artysty wynika, że 14 stycznia 2021 r. dowiedział się o swojej chorobie i niezwłocznie udał się na Florydę, by tam poddać się leczeniu.

Niestety chemioterapia nie przyniosła zakładanych efektów i Dustin Diamond zmarł. Mimo iż przez lata swojej obecności w branży rozrywkowej parał się stand-upem i próbował swoich sił jako reżyser, to nigdy nie udało się mu powtórzyć popularności, jaką przyniosła mu rola Samuela Powersa w "Byle do dzwonka".

Trudno uwierzyć w to, jak szybko choroba pokonała Dustina Diamonda

W zaledwie trzy tygodnie od postawienia diagnozy lekarze musieli przyznać, że ich działania nie przyniosły efektu i Dustin Diamond zmarł. 44-latek w sieci żegnany jest przez kolegów i koleżanki z branży oraz fanów jego aktorskich popisów.

Swoją karierę Dustin Diamnod rozpoczął w 1987 r. filmie "Yogi's Great Escape". W "Byle do dzwonka" emitowanym od 1989 r. do 1993 r. wcielał się w rolę stereotypowego "kujona".  Poza aktorstwem interesował się również wrestlingiem i na bieżąco śledził tę dyscyplinę sportu. Rodzinie, przyjaciołom oraz fanom składamy najszczersze kondolencje.

Źródło: Onet / Wikipedia

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Zofia Klepacka i Katarzyna Zillmann

Gwiazdy

Zofia Klepacka udostępniła zdjęcie z Katarzyną Zillmann. "Sport ponad wszystko"

Czytaj więcej >
Nie żyje Jan Pęczek

Gwiazdy

Nie żyje Jan Pęczek. Aktor miał 71 lat

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Awantura z udziałem Magdy Gessler. Restauratorka dała się sprowokować

Czytaj więcej >
Alan z "Warsaw Shore" w ramach zabawy udawał, że chce wsadzić psa na grilla

Gwiazdy

Alan z "Warsaw Shore" pokazał, jak dla "żartów" wsadza psa na grilla. Zwierzę było przerażone, ale jego właściciel bawił się wybornie

Czytaj więcej >
W czasie koncertu w ramach "Wakacyjnej Trasy Dwójki" Izabela Trojanowska upadła na scenie

Gwiazdy

W czasie "Wakacyjnej Trasy Dwójki" Izabela Trojanowska przewróciła się na scenie

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Władze TVP podały powód zwolnienia wydawcy "Pytania na śniadanie"

Czytaj więcej >