Zdjęcia opublikowane przez Dowództwo Garnizonu Warszawa z ćwiczeń żołnierzy Pułku Ochrony wzbudziły ogromne zainteresowanie internautów.. Dowództwo Garnizonu Warszawa
Źródło: Dowództwo Garnizonu Warszawa
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Marca 2021

Wpadka Dowództwa Garnizonu Warszawa. Dokleili w photoshopie wyposażenie żołnierzy, zdjęcia bawią internautów

Zdjęcia opublikowane przez Dowództwo Garnizonu Warszawa z ćwiczeń żołnierzy Pułku Ochrony wzbudziły ogromne zainteresowanie użytkowników internetu. Uwagi internautów nie przyciągnęły jednak szczegóły wykonywanych zadań, a wyraźnie wklejony hełmy żołnierzy, który miał ukryć przestarzały sprzęt.

Na Facebooku Dowództwa Garnizonu Warszawa opublikowano fotografię z przeprowadzonych pod koniec lutego zajęć. Wpis finalnie zniknął jednak z mediów społecznościowych po tym, jak internauci odkryli wyraźną wpadkę wojskowych.

Po raz kolejny przekonaliśmy się jednak, że w internecie nie ginie absolutnie nic.

Wpadka Dowództwa Garnizonu Warszawa

Przeróbkę zdjęć, za którą chciano ukryć sprzęt wyprodukowany w latach 70. ubiegłego wieku, zauważyły osoby odpowiedzialne za prowadzenie fanpage'u Gunblog - Broń Palna.

Ochotnicy [...] szkolą się w pokonywaniu terenu różnymi sposobami, transporcie rannych na polu walki oraz przenoszeniu skrzynki z amunicjami, napisano w opisie usuniętych już fotografii, na których żołnierze ćwiczą w pełnym umundurowaniu.

Rolnicy zakłócili konferencję, chcieli rozmawiać z premierem. Nie zostali dopuszczeniRolnicy zakłócili konferencję, chcieli rozmawiać z premierem. Nie zostali dopuszczeniCzytaj dalej

Dowództwo Garnizonu Warszawa pokazuje żołnierzy, ale jest im wstyd, że ganiają w oporządzeniu z lat 70tych, więc użyli fotoszopa, czytamy w opublikowanym na fanpejdżu wpisie. Wszystko po to, by nie było widać „stalowego hełmu wz.67/75 po wojskowym remoncie”.

Będący na wyposażeniu garnizonu sprzęt oficjalnie przyjęto w kwietniu 1967 roku.

Liczące przeszło 55 lat hełmy niezbyt umiejętnie usiłowano zastąpić nowoczesnymi hełmami kevlarowymi. Efekt edytorskich działań Dowództwa Garnizonu Warszawa pozostawiamy Państwu.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Facebook