wtv.pl > Polityka > Donald Tusk zamieścił wymowny wpis. Odpowiedź na słowa ojca prezydenta Dudy?
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:10

Donald Tusk zamieścił wymowny wpis. Odpowiedź na słowa ojca prezydenta Dudy?

Donald Tusk - Jan Duda
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk zamieścił w mediach społecznościowych mocno sugestywne zdjęcie, opatrzone podpisem, według którego "głupota może być zaraźliwa". Lider PO zdaje się tym samym nawiązywać do kontrowersyjnych słów prof. Jana Dudy, ojca prezydenta RP.

"Wciąż pamiętam radę mojej mamy sprzed niemal pół wieku, aby trzymać się z daleka od ludzi niemądrych" – napisał na Instagramie Donald Tusk.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wspomniał słowa matki, według których "głupota może być zaraźliwa". – I nawet profesorskie tytuły przed nią nie chronią.

Tusk odpowiada ojcu Andrzeja Dudy?

Były premier zamieścił przy tym zdjęcie sprzed lat, na którym wykonuje wymowny gest pukania się w czoło.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że wpis Donalda Tuska to nawiązanie do głośnego wywiadu udzielonemu tygodnikowi "Newsweek" przez prof. Jana Dudę, ojca prezydenta RP.

W obszernej rozmowie, której szczegóły przytaczaliśmy TUTAJ, radny Prawa i Sprawiedliwości mówił m.in. o "zaraźliwości" homoseksualizmu.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo:

Jan Duda o byciu gejem: To nie jest "fajne"!

W trakcie wywiadu ojciec Andrzeja Dudy powołał się na na raport z "Science Magazine", według którego zaledwie od 8 do 25 procent osób nieheteronormatywnych "ma te skłonności z powodu odmienności genetycznych".

Zdaniem Jana Dudy pozostałe przypadki wynikają albo z uwarunkowań hormonalnych, albo kulturowych, jako które wymienił "promowanie tych skłonności".

– Po prostu homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym – zapewnił radny Prawa i Sprawiedliwości.

Ojciec prezydenta odwoływał się też do filmów z platformy Netflix. – Jeśli tam nie pojawi się gej, to film nie jest prezentowany – takie reguły są narzucane producentom – zapewnił, dodając, że powodem tego stanu rzeczy jest stworzenie, wrażenia, że "fajnie jest być gejem".

I podkreślił. – A to nie jest "fajne"! To jest przykre, że ktoś ma takie skłonności, bo z tym wiążą się poważne problemy osobiste.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl

Powiązane