Donald Tusk Elżbieta Rafalska
Źródło: Wikimedia Commons / European Parliament
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 25 Lutego 2020

Zarzuciła Tuskowi, że "zamienił tekę premiera na europejskie stanowiska". Sama jest europosłanką

Donald Tusk stał się bohaterem wpisu Elżbiety Rafalskiej na Twitterze. Była minister zarzuciła politykowi, że "zamienił tekę premiera na europejskie stanowiska". Sama pracuje obecnie jednak w Parlamencie Europejskim.

Donald Tusk został poproszony w czasie jednej z ostatnich konferencji prasowych o ocenę działań Andrzeja Dudy. Dziennikarze chcieli dowiedzieć się, czy prezydent powinien jego zdaniem przeciwstawić się przekazaniu głośnych 2 mld zł Telewizji Polskiej. W odpowiedzi były premier powiedział, iż sądzi, że głowa państwa "nie ma charakteru, który skłoniłby go do tego, żeby zawetować".

- Zresztą do tej pory nigdy mu nawet do głowy chyba nie przyszło, żeby przeciwstawić się prezesowi Kaczyńskiemu, nie widzę powodu, dla którego miałby teraz stać się mężczyzną - powiedział także Donald Tusk.

Nie żyje popularny dziennikarz. Zmarł niespodziewanie, Nie żyje popularny dziennikarz. Zmarł niespodziewanie, "przebywał na zwolnieniu lekarskim"Czytaj dalej

Donald Tusk skrytykowany przez Elżbietę Rafalską

Co ciekawe, na te słowa bardzo szybko zareagowała Elżbieta Rafalska. W krótkim wpisie na Twitterze nazwała opinię Tuska "chamskim i podłym atakiem" na prezydenta.

- Póki co to prezydent Andrzej Duda zostawił dla Polski europejski mandat, a Donald Tusk zamienił tekę premiera na europejskie stanowiska. Gołym okiem widać, dla kogo Polska jest ważniejsza - dodała Rafalska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Problemy z lotami z Włoch. Samoloty z Rzymu i Mediolanu do Warszawy nie wyleciały
2. Był twarzą TVP przez 25 lat, dziś nie ukrywa rozgoryczenia. "Niewyobrażalna paranoja"

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że sama polityk od 16 listopada 2015 roku pełniła funkcję ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Na tym stanowisku zastąpiła ją jednak 3 czerwca 2019 roku Bożena Borys-Szopa. Dlaczego? Rafalska w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskała mandat deputowanej i krótki czas później sama wyjechała do Brukseli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie wyróżnienie dla Łukasza Piszczka. Otrzymał je na specjalnych zasadach
  2. Wystarczy jeden telefon, aby wymigać się od kary z urzędu. Może dzwonić twój znajomy
  3. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  4. Dla niektórych 600, a dla innych 200 plus. Prezydent podpisał ustawę w sprawie zapowiadanych dotacji
  5. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  6. Polka wracająca z Włoch powiedziała wszystko. Wyjawiła prawdę o kontroli na polskich lotniskach

Źródło: Twitter