TVN pokazał zero najchętniej słucha Donald Tusk. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 25 Stycznia 2021

Jakiej muzyki słucha Donald Tusk? Przedstawił 5 ulubionych piosenek, wielu nie spodziewało się podobnego gustu

Od niedawna coraz głośniej mówi się o tym, że Donald Tusk powróci do polskiej polityki. W czasie niedzielnego wydania "Dzień Dobry TVN" postanowiono przybliżyć jednak nie poglądy i plany politycznego byłego szefa Rady Europejskiej, a jego gust muzyczny. Śniadaniówka ujawniła 5 ulubionych utworów Donalda Tuska i na liście próżno szukać zagranicznych wykonawców. Polityk najbardziej ceni polskie klasyki, które zna niemal każdy.

  • W niedzielę "Dzień Dobry TVN" pokazało listę 5 ulubionych piosenek Donalda Tuska
  • Na liście znalazły się utwór Perfectu oraz grupy Breakout
  • Prócz tego były premier wskazał jeszcze, że uwielbia piosenki Marka Grechuty, Ewy Demarczyk oraz Edmunda Fettinga 

Ustalenia "Dzień Dobry TVN" mogą rzucić nieco nowe światło na osobę Donalda Tuska. Możliwe, że osoby, którym nie do końca blisko do podzielania politycznych doktryn byłego premiera, odnajdą z nim wspólny język w kwestii gustu muzycznego.

Lista ulubionych utworów Donalda Tuska nie jest długa niemniej wiele mówi o tym, czego w wolnych chwilach słuchać może polityk, który do niedawna zajmował wysokie europejskie stanowisko.

Czego słucha Donald Tusk?

Niedzielne wydanie "Dzień Dobry TVN" dostarczyło wiedzy na temat Donalda Tuska, o którą nikt nie prosił, ale wiele osób będzie zadowolonych, że teraz już wie, jakiej muzyki słucha polityk. Śniadaniówka prywatnego nadawcy opublikowała listę 5 ulubionych utworów byłego szefa Rady Europejskiej.

Spore zaskoczenie wywoła fakt, że Donald Tusk szczególnym umiłowaniem darzy piosenki autorstwa tylko polskich artystów. Nie zdecydował się na wskazanie zagranicznych hitów i postawił na dobrze znane wszystkim ikony polskiej muzyki.

Prawie 19 tys. Polek i Polaków bez prądu, gigantyczne korki i setki interwencji. Śnieżyce spowodowały ogromne problemyPrawie 19 tys. Polek i Polaków bez prądu, gigantyczne korki i setki interwencji. Śnieżyce spowodowały ogromne problemyCzytaj dalej

Na liście znalazły się dwa zespoły: Perfect oraz Breakout. Z bogatego repertuaru Perfectu Donald Tusk szczególnie upodobał sobie piosenkę "Nie płacz Ewka". W przypadku Breakout polityk darzy szczególnymi względami utwór "Usta me ogrzej". Co jeszcze znalazło się na liście 5 ulubionych piosenek byłego premiera?

Ulubione piosenki Donalda Tuska reprezentują wyjątkowo romantyczny charakter

Lista opublikowana przez "Dzień Dobry TVN" prócz dwóch ikonicznych zespołów z polskiej sceny muzycznej zawiera jeszcze trzy nazwiska, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Donald Tusk przyznaje, że jednym z 5 jego ulubionych utworów są "Pocałunki" Ewy Demarczyk.

Dodatkowo specjalne względy byłego premiera zajmuje również "Ocalić od zapomnienia" Marka Grechuty, którego twórczość mocno odcisnęła się w polskiej kulturze. Na liście Donalda Tuska nie zabrakło również nieco zapomnianego przez młode pokolenie artysty.

"Nim wstanie dzień" śpiewany przez Edmunda Fettinga to prawdziwe dzieło, którego tekst potrafi poruszyć nawet najgłębsze struny ludzkiej duszy. Opowiadający o pokoleniu wojny i ich przeżyciach oraz o niezrozumieniu ze strony ich dzieci to prawdziwa pocztówka pokoleniowa. Młodsi zwolennicy Donalda Tuska powinni nadrobić nieznajomość szczególnie tej pozycji wskazanej przez byłego szefa Rady Europejskiej.

Niedzielne wydanie "Dzień Dobry TVN" odbiło się echem w sieci

Oczywiście informacja o tym, czego słucha Donald Tusk była nieco nowym spojrzeniem na osobę znanego i rozpoznawalnego na arenie europejskiej polityka. Niemniej spore emocje wywołał również materiał, gdzie gościnią była projektantka Joanna Klimas.

Córka wypowiadającej się w "Dzień Dobry TVN" projektantki pokazała, jak na obecność babci w telewizorze zareagowała jej wnuczka. Dziewczynka była nieco zdziwiona i zmieszana, ale nie ukrywała swojej radości z widoku babci (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Źródło: Wprost

Artykuły polecane przez redakcję WTV: