wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jakiej muzyki słucha Donald Tusk? Przedstawił 5 ulubionych piosenek, wielu nie spodziewało się podobnego gustu

25 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Od niedawna coraz głośniej mówi się o tym, że Donald Tusk powróci do polskiej polityki. W czasie niedzielnego wydania "Dzień Dobry TVN" postanowiono przybliżyć jednak nie poglądy i plany politycznego byłego szefa Rady Europejskiej,

  • W niedzielę "Dzień Dobry TVN" pokazało listę 5 ulubionych piosenek Donalda Tuska

  • Na liście znalazły się utwór Perfectu oraz grupy Breakout

  • Prócz tego były premier wskazał jeszcze, że uwielbia piosenki Marka Grechuty, Ewy Demarczyk oraz Edmunda Fettinga

Ustalenia "Dzień Dobry TVN" mogą rzucić nieco nowe światło na osobę Donalda Tuska. Możliwe, że osoby, którym nie do końca blisko do podzielania politycznych doktryn byłego premiera, odnajdą z nim wspólny język w kwestii gustu muzycznego.

Lista ulubionych utworów Donalda Tuska nie jest długa niemniej wiele mówi o tym, czego w wolnych chwilach słuchać może polityk, który do niedawna zajmował wysokie europejskie stanowisko.

Czego słucha Donald Tusk?

Niedzielne wydanie "Dzień Dobry TVN" dostarczyło wiedzy na temat Donalda Tuska, o którą nikt nie prosił, ale wiele osób będzie zadowolonych, że teraz już wie, jakiej muzyki słucha polityk. Śniadaniówka prywatnego nadawcy opublikowała listę 5 ulubionych utworów byłego szefa Rady Europejskiej.

Spore zaskoczenie wywoła fakt, że Donald Tusk szczególnym umiłowaniem darzy piosenki autorstwa tylko polskich artystów. Nie zdecydował się na wskazanie zagranicznych hitów i postawił na dobrze znane wszystkim ikony polskiej muzyki.

Na liście znalazły się dwa zespoły: Perfect oraz Breakout. Z bogatego repertuaru Perfectu Donald Tusk szczególnie upodobał sobie piosenkę "Nie płacz Ewka". W przypadku Breakout polityk darzy szczególnymi względami utwór "Usta me ogrzej". Co jeszcze znalazło się na liście 5 ulubionych piosenek byłego premiera?

Ulubione piosenki Donalda Tuska reprezentują wyjątkowo romantyczny charakter

Lista opublikowana przez "Dzień Dobry TVN" prócz dwóch ikonicznych zespołów z polskiej sceny muzycznej zawiera jeszcze trzy nazwiska, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Donald Tusk przyznaje, że jednym z 5 jego ulubionych utworów są "Pocałunki" Ewy Demarczyk.

Dodatkowo specjalne względy byłego premiera zajmuje również "Ocalić od zapomnienia" Marka Grechuty, którego twórczość mocno odcisnęła się w polskiej kulturze. Na liście Donalda Tuska nie zabrakło również nieco zapomnianego przez młode pokolenie artysty.

"Nim wstanie dzień" śpiewany przez Edmunda Fettinga to prawdziwe dzieło, którego tekst potrafi poruszyć nawet najgłębsze struny ludzkiej duszy. Opowiadający o pokoleniu wojny i ich przeżyciach oraz o niezrozumieniu ze strony ich dzieci to prawdziwa pocztówka pokoleniowa. Młodsi zwolennicy Donalda Tuska powinni nadrobić nieznajomość szczególnie tej pozycji wskazanej przez byłego szefa Rady Europejskiej.

Niedzielne wydanie "Dzień Dobry TVN" odbiło się echem w sieci

Oczywiście informacja o tym, czego słucha Donald Tusk była nieco nowym spojrzeniem na osobę znanego i rozpoznawalnego na arenie europejskiej polityka. Niemniej spore emocje wywołał również materiał, gdzie gościnią była projektantka Joanna Klimas.

Córka wypowiadającej się w "Dzień Dobry TVN" projektantki pokazała, jak na obecność babci w telewizorze zareagowała jej wnuczka. Dziewczynka była nieco zdziwiona i zmieszana, ale nie ukrywała swojej radości z widoku babci (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Źródło: Wprost

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Wiceminister zdrowia zarabia dwa razy więcej niż lekarz specjalista z 20-letnim stażem. Związki zawodowe spytały, dlaczego

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Polityka

KPRM. Doradcy polityczni i społeczni premiera Morawieckiego nie pobierają wynagrodzenia

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Nowy sondaż daje nadzieję dla opozycji. Zyskują Koalicja Obywatelska i Polska 2050

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/EAST NEWS

Polityka

Prezydent Andrzej Duda nie spotkał się z kanclerz Angelą Merkel. Kwaśniewski: to jest wielkie głupstwo

Czytaj więcej >
Łukasz Szumowski

Polityka

Łukasz Szumowski dostrzeżony w dniu beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Były minister zdrowia podjął się nowej funkcji

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Cztery kraje Unii popierają wstrzymanie pieniędzy dla Polski. Przyczyną kwestia praworządności

Czytaj więcej >