wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP Info promuje film, który ma obciążać Donalda Tuska. Reżyser twierdzi, że posiada nieznane taśmy

9 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Sylwester Latkowski pojawił się na kanałach TVP Info i poinformował widzów, że jego film "Taśmy Amber Gold" ujawnią prawdę, a głównym bohaterem produkcji ma być nie kto inny, a Donald Tusk. Reżyser przekazuje, że zebrał dowody

  • TVP Info poinformowało, że dokument "Taśmy Amber Gold" będzie miał premierę 13 stycznia

  • Sylwester Latkowski zwrócił się do widzów i zapowiedział, że ujawni nieznane dotąd w aferze fakty

  • Reżyser przekazał, że gromadzenie dowodów trwało 8 lat

  • Z udostępnionych wcześniej fragmentów "Taśm Amber Gold" wynika, że głównym podejrzanym w tej sprawie będzie Donald Tusk

Już niedługo "Taśmy Amber Gold" trafią na ekrany telewizorów milionów widzów, a TVP Info oraz Sylwester Latkowski nie ukrywają, że głównym oskarżanym w tej sprawie będzie Donald Tusk. Polityk pojawia się nie tylko w zwiastunie.

Nie brakuje insynuacji mających podsunąć odbiorcom osobę Donalda Tuska. W poprzednich zapowiedziach produkcji publiczny nadawca wprost pyta o powiązania syna byłego premiera i koalicji PO-PSL w aferze finansowej sprzed lat.

Sylwester Latkowski skupi się na Donaldzie Tusku w "Taśmach Amber Gold"?

Przez lata TVP uderza w Donalda Tuska oraz osoby bezpośrednio związane z byłym premierem. Niestety systemowa wręcz nienawiść do założyciela Platformy Obywatelskiej sprawia, że wiele osób może mieć wątpliwości co do niezależności oraz obiektywności faktów prezentowanych w dokumencie przez Sylwestra Latkowskiego.

Promocja "Taśm Amber Gold" na kanałach TVP Info jest dość intensywna. Rozpoczęła się ona w połowie grudnia, a kolejne wpisy zawierały fragmenty zebranego materiału oraz wypowiedzi samego reżysera odpowiedzialnego za stworzenie dokumentu.

Jeszcze 14 grudnia TVP Info nie decydowało się na ujawnienie dokładnej daty premiery "Taśm Amber Gold". Dokument mający ujawnić nieznane dotąd fakty w finansowej aferze oraz obnażyć rzekome przekręty i powiązania Donalda Tuska, według informacji zdobytych przez Wirtualne Media, miał mieć premierę po 20 grudnia 2020 r. TVP Info ujawniło właśnie dokładną datę oraz godzinę premierowej emisji.

Wszystko wskazuje na to, że Sylwester Latkowski będzie udowadniał, że osoby wskazywane, jako odpowiedzialne za oszukanie tysięcy Polaków to jedynie coś w rodzaju słupów kryjących prawdziwych winnych. Jednym z pociągających za słupki ma być właśnie Donald Tusk.

Premiera "Taśm Amber Gold" jeszcze w pierwszej połowie stycznia

Na Twitterze TVP Info przekazano, że "Taśmy Amber Gold" będą miały swoją premierę na początku stycznia. Post opatrzony został wypowiedzią reżysera dokumentu, który nie ukrywa, że przez lata gromadził materiał dowodowy użyty w produkcji

- Film „Taśmy Amber Gold” już 13 stycznia o godz. 20.35 w TVP1 i TVP Info - czytamy w poście opublikowanym przez TVP Info. Tym razem nie zdecydowano się na pokazanie kolejnych fragmentów dzieła Sylwestra Latkowskiego i skupiono się jedynie na tym, co do przekazania miał reżyser. Czy Donald Tusk ma się czego obawiać?

Poznamy nieznane dotąd fakty w sprawie? Czy Sylwester Latkowski udowodni winę Donalda Tuska?

- To 8 lat dziennikarskiego śledztwa, dziesiątki rozmów. Prezentuje taśmy, które wreszcie pokażą, jak naprawdę wyglądała sprawa, o której wszyscy chcą zapomnieć. Afera Amber Gold została zamieciona pod dywan. [...] Ilu osobom zależało i zależy, aby ta sprawa zniknęła bez śladu? Trójmiasto nazywam małą Sycylią, bo tutaj świat przestępczy krzyżuje się politykami, policją, samorządem, prokuratorami i sędziami [...] Od lat pilnują by wszystko działo się po cichu - mówi w zwiastunie dostępnym na Twitterze TVP Info Sylwester Latkowski.

Źródło: Twitter.com @tvp_info

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • (https://wtv.pl/msza-dla-kibicow-090121-ws-kosciol "Dziś w całej Polsce msze dla kibiców. Rzecznik jednej z diecezji: "Od pana się dowiaduję".")

  • Syn Gierka pokazał grób ojca. Przekazał kilka mało znanych informacji

  • Czy ulicami Warszawy ruszy Orszak Trzech Króli? Organizatorzy wydarzenia odpowiedzieli

Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Ryszard Terlecki szczerze o rekonstrukcji rządu i przyszłości Jarosława Kaczyńskiego

Polityka

Kukiz w koalicji z PiS? Terlecki: Będziemy o tym rozmawiać

Czytaj więcej >

Polityka

Posłowie PiS opuścili salę w trakcie wystąpienia Banasia. Ostre słowa prezesa NIK

Czytaj więcej >

Polityka

Jurek Owsiak ostro o zachowaniu posłów PiS. "Tego Państwa nie ma!"

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Gorąca atmosfera na sali sejmowej. Doszło do scysji między Grzegorzem Braunem a Piotrem Zgorzelskim

Czytaj więcej >
Marek Suski

Polityka

Marek Suski został zapytany o cenę kostki masła. Jego odpowiedź rozbawiła internautów

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Paweł Kukiz przedstawił Donaldowi Tuskowi propozycję. Chodzi o związki partnerskie

Czytaj więcej >