wtv.pl > Polityka > Dobromir Sośnierz opuścił Sejm. Został zaatakowany
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:59

Dobromir Sośnierz opuścił Sejm. Został zaatakowany

Sejm
Twitter

Sejm. Poseł zaatakowany przez protestujących. Policja natychmiast ruszyła na miejsce. Wyprowadzono go w asyście. Krzyczano "wypi*****aj".

Tuż po głosowaniu w sprawie "Lex TVN" Dobromir Sośnierz został zaatakowany przez ruchy społeczne, protestujące wobec działań Prawa i Sprawiedliwości.

Parlamentarzysta został otoczony i popychany. W jego kierunku leciały okrzyki "wy******laj". Na miejsce natychmiast ruszyła policja. Dzięki asyście służb polityk opuścił okolice ulicy Wojskiej.

Sejm. Sośnierz zaatakowany po głosowaniu ws. "Lex TVN"

Należy zaznaczyć, że Konfederacja poparła wniosek Kosiniaka-Kamysza o odroczenie obrad. W sprawie samego "Lex TVN" koło jednogłośnie wstrzymało się od decyzji.

Pod Sejmem w późnych godzinach wieczornych zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Wśród uczestników manifestacji znajdowała się między innymi Babcia Kasia.

Skandowano hasła takie jak "bandyci", "oszuści", "będziecie siedzieć", czy też "nie wybaczymy wam".

Ustawa dotycząca komercyjnej stacji dotarła do Senatu. Izba wyższa ma 30 dni, by rozpatrzyć kontrowersyjną propozycje Prawa i Sprawiedliwości. Następnie projekt trafi do Sejmu. Po kolejnym głosowaniu dokumenty zostaną przedłożone Andrzejowi Dudzie do podpisu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Źródło zdjęcia głównego: wtv

Tagi: Sejm