wtv.pl > Świat > Dantejskie sceny na jednym z rosyjskich uniwersytetów. Na uczelni padły strzały, studenci wyskakiwali z okien
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:10

Dantejskie sceny na jednym z rosyjskich uniwersytetów. Na uczelni padły strzały, studenci wyskakiwali z okien

Perm
HANDOUT/AFP/East News - zdjęcie ilustracyjne

Strzelanina na rosyjskim uniwersytecie w Permie. Media donoszą o co najmniej pięciu ofiarach śmiertelnych i sześciu poszkodowanych. Ogień otworzył do studentów napastnik, który został już przechwycony.

Nagrania, które pojawiły się w Internecie mrożą krew w żyłach.

Strzelanina na uniwersytecie

Do zdarzenia doszło 20 września w Permie na Przeduralu w Rosji. Na tamtejszym uniwersytecie z nieznanych dotąd przyczyn mężczyzna otworzył ogień do studentów.

Z nieoficjalnych informacji przekazanych przez kanał Baza na komunikatorze Telegram wynika, że napastnik to 18-letni Timur Bekmansurow.

W trakcie strzelaniny część studentów pozamykała się w salach wykładowych, inni zdecydowali się na ucieczkę przez okna, co zostało uwiecznione na publikowanych z Internecie nagraniach.

Według doniesień mediów, w strzelaninie zginęło przynajmniej pięć osób. Kolejne sześć odniosło rany.

Napastnik nie żyje?

Portal RMF24.pl powołuje się na biuro prasowe uczelni w Parmie, które przekazać miało, że napastnik, który dokonał zamachu, nie żyje.

Mężczyzna najprawdopodobniej został zastrzelony. Z nieoficjalnych informacji wynika, że był on jednym ze studentów pobierających naukę na uniwersytecie.

Pojawiło się również nagranie, na którym widać napastnika tuż po oddaniu strzału do jednej z osób. Mężczyzna ma na głowie hełm, a w rękach niesie strzelbę.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: rmf24.pl, wp.pl, wtv.pl

Tagi: Rosja
Powiązane