Czternastka będzie wypłacana emerytom? Wiele na to wskazuje, a deklaruje to sam premier Mateusz Morawiecki.. (zdj. il.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. il.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Czerwca 2020

Czternastka dla emerytów? Zapowiadane wielkie zmiany dla Polek i Polaków

Czternastka będzie wypłacana emerytom? Wiele na to wskazuje, a deklaruje to sam premier Mateusz Morawiecki, który w sobotę rano był gościem programu Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Według premiera jest to jedna z tych grup społecznych, które najbardziej potrzebują wsparcia. Kiedy można liczyć na wypłatę tego świadczenia?

Premier Mateusz Morawiecki przekonuje, że emeryci dostaną swoją czternastkę. Jest to jedno z zapowiadanych przez rząd świadczeń, którego realizacji i wywiązania się z obietnicy oczekuje wiele Polek i Polaków w podeszłym wieku.

Zakonnica wybierała najładniejsze i najgrzeczniejsze dzieci dla księży, aby mogli je wykorzystywać. Zatrważająca historia wydarzyła się 3 lata temu w ArgentynieZakonnica wybierała najładniejsze i najgrzeczniejsze dzieci dla księży, aby mogli je wykorzystywać. Zatrważająca historia wydarzyła się 3 lata temu w ArgentynieCzytaj dalej

Czternastka trafi do emerytów? Jest deklaracja premiera

Premier Mateusz Morawiecki w porannej rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM na antenie radia zadeklarował wywiązanie się z obietnic jego rządu. Seniorzy mają otrzymać obiecane dodatkowe świadczenia emerytalne. Chodzi o czternastki i trzynastki.

"Zgodnie z naszą obietnicą 14. emerytura będzie wypłacona" - powiedział premier Morawiecki w wywiadzie dla RMF FM. "Wszystkie nasze obietnice zostaną wykonane" - dodał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Strajk Przedsiębiorców. Niespodziewany zwrot akcji, nagle wszyscy zamarli
2. Morawiecki zdradził nowe informacje o zniesieniu zakazu. "Kolor pomarańczowy i zielony"

Zdaniem Mateusza Morawieckiego seniorzy to właśnie jedna z tych grup społecznych, która naprawdę potrzebuje dodatkowych środków. Czternasta emerytura zatem musi zostać im wypłacona. "Ogromna większość emerytów to ludzie, którzy naprawdę potrzebują największego wsparcia społecznego" - powiedział premier na antenie RMF FM.

Jak zapewnił szef rządu, pod żadnym pozorem nie zapomniano o seniorach i tak oto w tym roku emeryci dostaną także swoją 13. emeryturę. To dodatkowe świadczenie otrzyma bowiem łącznie aż 9,8 mln osób. Czternastka natomiast przewidziana jest na przyszły rok i, jak deklaruje premier, ma dojść do jej realizacji i spełnienia tej obietnicy.
 
 
  ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamówiła jedzenie z KFC i się przeraziła. Zapowiedziała już przejście na wegetarianizm
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Wśród chorych są dzieci. 63 osoby zakażone
  3. Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonych
  4. PAP: Protest przed ambasadą USA w Warszawie, ludzie wyszli na ulicę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Dariusz Piontkowski może długo nie zapomnieć słów nauczyciela. Wyciągnął najciemniejsze karty z kadencji ministra
  6. Dzisiaj wróciły kina i siłownie. Mogą działać, ale według konkretnych zasad

Źródło: RMF FM / o2.pl