wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Przemysław Czarnek informuje o sytuacji w szkołach podstawowych. Spada frekwencja uczniów klas I-III

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W rozmowie z TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odniósł się do niepokojących danych dotyczących coraz większej liczby podstawówek przechodzących na nauczanie zdalne oraz rosnącej absencji wśród uczniów.

  • Część podstawówek ponownie przechodzi na nauczanie zdalne

  • Rośnie także absencja wśród uczniów

  • Minister Czarnek wypowiedział się na temat tych danych w TVP Info

  • Zdaniem Czarnka szkoły podstawowe nie są obecnie ogniskami zakażeń

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się w TVP Info na temat sytuacji epidemicznej w klasach I-III, które 18 stycznia wznowiły nauczanie stacjonarne po długim okresie nauki zdalnej.

W połowie ubiegłego miesiąca wyszło na jaw, że pomimo decyzji ministerstwa o powrocie najmłodszych uczniów do szkół kilkaset z nich zdążyło w międzyczasie z powrotem przejść na nauczanie zdalne lub hybrydowe z powodu zakażeń wśród nauczycieli i uczniów lub ich krewnych albo z powodu braków kadrowych

W związku z tym pod znakiem zapytania stoją plany wznowienia nauczania stacjonarnego dla kolejnych roczników. - Jeśli epidemiolodzy (…) stwierdzą, że są warunki do tego, by można było posłać uczniów do szkoły w trybie stacjonarnym (…), to niezwłocznie to zrobimy - mówił w TVP1 minister Czarnek.

W trakcie rozmowy minister edukacji i nauki wyraził zarazem nadzieję, że jeszcze w tym semestrze powrót do nauczania stacjonarnego nastąpi na uczelniach wyższych.

W najnowszej wypowiedzi dla TVP Info Przemysław Czarnek ustosunkował się do niepokojących danych dotyczących sytuacji epidemicznej w podstawówkach. - Byłem w kontakcie przez cały poprzedni tydzień, także wczoraj, przedwczoraj, z Głównym Inspektorem Sanitarnym: nie notuje się ognisk zakażeń w szkołach podstawowych - stwierdził minister.

Czarnek o skali nauczania zdalnego i absencji uczniów

Minister potwierdził jednak, że wzrosła liczba szkół pracujących w trybie zdalnym lub hybrydowym. - Na początku było 99,5 proc. pracujących stacjonarnie w klasach I-III. Pod koniec tego tygodnia, który właśnie się kończy, to już było około 96 proc. pracujących w trybie stacjonarnym, a liczba szkół pracujących w trybie zdalnym zwiększyła się z 0,5 proc. do 3-4 proc. w różnych miejscach w Polsce - powiedział Czarnek dla TVP Info.

Z 97-99 procent do 90 procent spadła także według ministra Czarnka w ostatnim tygodniu frekwencja uczniów w szkołach podstawowych. Jest to zdaniem ministra "nieznaczny" spadek frekwencji, który nie wskazuje na występowanie ognisk zakażeń w szkołach.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 786 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusa. Jak zauważył na antenie Radia Plus minister zdrowia Adam Niedzielski, jest to o około 900 przypadków więcej niż tydzień wcześniej.

[EMBED-1811]

- Trzeba spodziewać się, że w tym tygodniu liczba zakażeń będzie rosnąć; to absolutnie nie jest jeszcze czas, w którym można mieć jakiekolwiek powody do optymizmu - stwierdził w poniedziałek minister zdrowia na antenie Radia Plus.

Źródło: dorzeczy.pl / TVP / Radio Plus

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >