wtv.pl > Gospodarka > Carrefour zniknie z Polski? Pojawiły się niepokojące doniesienia
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:19

Carrefour zniknie z Polski? Pojawiły się niepokojące doniesienia

Carrefour
Flickr/Babij - zdjęcie ilustracyjne

Według magazynu „Challenges”, sieć Carrefour w Polsce miałaby zmienić właściciela. Podobne kroki miałaby podjąć również w Tajwanie. W rozmowie z agencją Reuters przedstawiciel prasowy firmy zaprzeczał tym doniesieniom.

Carrefour ostatnio notuje o wiele słabsze wyniki w Polsce.

Carrefour zniknie z Polski? Magazyn „Challenges” podał zaskakujące informacje

Czy sieć sklepów Carrefour zniknie z Polski? Magazyn „Challenges” podał zaskakujące informacje dotyczące poszukiwania kupca dla oddziałów Carrefoura.

W tych poszukiwaniach ma im ponoć pomagać KPMG. Rozmowę w tej sprawie z oddziałem prasowym przeprowadziła agencja Reuters. Poinformowano jednak, że nie było podobnych planów.

Nie oznacza to jednak, że właściciel z Francji nie przygląda się innym spółkom, które mogłyby stać się od niego zależne i których wpływy można by było skonsolidować w ramach sieci.

Słabe wyniki Carrefour w Polsce

Sieć notuje w Polsce dość słabe wyniki, jak na możliwości, którymi dysponuje. Jego wyniki sprzedażowe malały, choć mimo pandemii sklep pozostał na plusie.

Polskie oddziały, które znajdują się na minusie o kilka procent, nie mogą równać się z wynikami francuskiego odpowiednika i największych filii sieci w Belgii, Brazylii i Hiszpanii.

W Polsce sieć ma łącznie 900 sklepów w różnych typach - nie tylko hipermarketów, ale również mniejszych dyskontów. Dostępny jest również sklep internetowy, który w czasie pandemii świętował szczyt popularności.

Firma miała możliwość trafić pod skrzydła kanadyjskiej spółki Alimentation Couche-Tard, jednak transakcja nie doszła do skutku ze względu na opory francuskiego rządu, który nie chciał jednej z największych spółek tego kraju oddawać zagranicznemu kapitałowi.

Rozmowy dotyczące transferu zostały przerwane i, jak na razie, w Carrefour wszystkie pozostaje bez zmian, zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wirtualnemedia.pl zdjęcie główne: Flickr/Babij - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: Carrefour