Angielskie media uważnie śledzą życie brytyjskiej rodziny królewskiej.. Wikimedia Commons, Steve Punker, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en [zdjęcie wykadrowane]Źródło: Wikimedia Commons, Steve Punker, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en [zdjęcie wykadrowane]
Wszystkie wideo autora Julian Bakuła
Autor Julian Bakuła - 23 Lutego 2021

Najnowsze informacje o stanie zdrowia księcia Filipa

Książę William wypowiedział się na temat stanu zdrowia 99-letniego księcia Filipa, swojego dziadka, który od ubiegłego tygodnia przebywa w szpitalu. Pałac Buckingham przekazał wcześniej, że hospitalizacja seniora brytyjskiej rodziny królewskiej jest jedynie "środkiem zapobiegawczym".

  • Brytyjska rodzina królewska znów przykuwa uwagę mediów
  • W ubiegłym tygodniu 99-letni książę Filip trafił do szpitala
  • Po odwiedzinach w szpitalu książę Karol miał mieć łzy w oczach
  • Księcia Edynburga odwiedził także jego wnuk - książę William

Jak podaje plotek.pl, w środę, 17 lutego, Pałac Buckingham poinformował, że 99-letni książę Filip trafił do szpitala w Londynie. Powodem miało być złe samopoczucie. Media dowiedziały się także, że hospitalizacja została zalecona przez osobistego lekarza księcia i ma charakter zapobiegawczy

"Jego Królewska Wysokość Książę Edynburga został przyjęty do Szpitala Króla Edwarda VII w Londynie we wtorkowy wieczór. Przyjęcie księcia jest środkiem ostrożności, zaleconym przez lekarza Jego Królewskiej Wysokości, po tym, jak źle się poczuł" - brzmi przywoływany przez portal plotek.pl fragment oficjalnego oświadczenia Pałacu Buckingham.

Brytyjska rodzina królewska odwiedza księcia Filipa

Chociaż pojawiły się doniesienia, że stan zdrowia księcia Filipa się polepsza, to jednak jego pobyt w szpitalu się przedłuża. Jak podaje plotek.pl, w sobotę księcia Edynburga odwiedził jego syn i następca brytyjskiego tronu, książę Karol.

Dziennikarz, który pracował 8 lat dla TVP przerwał milczenie. Dziennikarz, który pracował 8 lat dla TVP przerwał milczenie. "Trzy lata milczałem, ale dłużej nie mogę"Czytaj dalej

Według BBC wizyta księcia Karola u księcia Filipa trwała pół godziny. Czatującym przed szpitalem paparazzi udało się zrobić wychodzącemu z placówki księciu Walii zdjęcia, na których niektórzy dopatrują się łez w oczach księcia.

Emocjonalna reakcja księcia Karola mogłaby wskazywać na pogorszenie się stanu zdrowia jego ojca. Jednak w poniedziałek wątpliwości w tej kwestii rozwiał książę William, wnuk księcia Filipa, odpowiadając na pytania mediów podczas wizyty w centrum szczepień przeciw COVID-19.

- Tak, czuje się dobrze. Personel ma na niego oko - powiedział przywoływany przez portal plotek.pl książę William. 

Jak podaje portal abc.net.au, książę Filip trafił do prywatnego szpitala króla Edwarda VII w centralnym Londynie, gdzie był hospitalizowany także pod koniec 2019 roku. W roku 2017 książę Filip ogłosił, że z pełnym wsparciem królowej Elżbiety zadecydował o wycofaniu się z życia publicznego.

Królowa Elżbieta i książę Filip przyjęli pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 na początku stycznia. Tymczasem brytyjska rodzina królewska planuje - ile pozwolą na to obostrzenia epidemiczne - świętować przypadające na 10 czerwca 100. urodziny księcia Filipa.

Z kolei w listopadzie ubiegłego roku para królewska świętowała 73. rocznicę ślubu. Z tej okazji Pałac Buckingham opublikował zdjęcie przedstawiające królową Elżbietę i księcia Filipa otwierających okolicznościową kartę podarowaną im przez prawnuki.

Źródło: pudelek.pl, abc.net.au

Artykuły polecane przez redakcję WTV: