wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Najnowsze informacje o stanie zdrowia księcia Filipa

23 Lutego 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Książę William wypowiedział się na temat stanu zdrowia 99-letniego księcia Filipa, swojego dziadka, który od ubiegłego tygodnia przebywa w szpitalu. Pałac Buckingham przekazał wcześniej, że hospitalizacja seniora brytyjskiej rodziny królewsk

  • Brytyjska rodzina królewska znów przykuwa uwagę mediów

  • W ubiegłym tygodniu 99-letni książę Filip trafił do szpitala

  • Po odwiedzinach w szpitalu książę Karol miał mieć łzy w oczach

  • Księcia Edynburga odwiedził także jego wnuk - książę William

Jak podaje plotek.pl, w środę, 17 lutego, Pałac Buckingham poinformował, że 99-letni książę Filip trafił do szpitala w Londynie. Powodem miało być złe samopoczucie. Media dowiedziały się także, że hospitalizacja została zalecona przez osobistego lekarza księcia i ma charakter zapobiegawczy

"Jego Królewska Wysokość Książę Edynburga został przyjęty do Szpitala Króla Edwarda VII w Londynie we wtorkowy wieczór. Przyjęcie księcia jest środkiem ostrożności, zaleconym przez lekarza Jego Królewskiej Wysokości, po tym, jak źle się poczuł" - brzmi przywoływany przez portal plotek.pl fragment oficjalnego oświadczenia Pałacu Buckingham.

Brytyjska rodzina królewska odwiedza księcia Filipa

Chociaż pojawiły się doniesienia, że stan zdrowia księcia Filipa się polepsza, to jednak jego pobyt w szpitalu się przedłuża. Jak podaje plotek.pl, w sobotę księcia Edynburga odwiedził jego syn i następca brytyjskiego tronu, książę Karol.

Według BBC wizyta księcia Karola u księcia Filipa trwała pół godziny. Czatującym przed szpitalem paparazzi udało się zrobić wychodzącemu z placówki księciu Walii zdjęcia, na których niektórzy dopatrują się łez w oczach księcia.

Emocjonalna reakcja księcia Karola mogłaby wskazywać na pogorszenie się stanu zdrowia jego ojca. Jednak w poniedziałek wątpliwości w tej kwestii rozwiał książę William, wnuk księcia Filipa, odpowiadając na pytania mediów podczas wizyty w centrum szczepień przeciw COVID-19.

- Tak, czuje się dobrze. Personel ma na niego oko - powiedział przywoływany przez portal plotek.pl książę William. 

Jak podaje portal abc.net.au, książę Filip trafił do prywatnego szpitala króla Edwarda VII w centralnym Londynie, gdzie był hospitalizowany także pod koniec 2019 roku. W roku 2017 książę Filip ogłosił, że z pełnym wsparciem królowej Elżbiety zadecydował o wycofaniu się z życia publicznego.

Królowa Elżbieta i książę Filip przyjęli pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 na początku stycznia. Tymczasem brytyjska rodzina królewska planuje - ile pozwolą na to obostrzenia epidemiczne - świętować przypadające na 10 czerwca 100. urodziny księcia Filipa.

Z kolei w listopadzie ubiegłego roku para królewska świętowała 73. rocznicę ślubu. Z tej okazji Pałac Buckingham opublikował zdjęcie przedstawiające królową Elżbietę i księcia Filipa otwierających okolicznościową kartę podarowaną im przez prawnuki.

Źródło: pudelek.pl, abc.net.au

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Głośny wniosek o 500 plus za okres ciąży nie został odrzucony

  • Do muzeum Tadeusza Rydzyka trafiły nowe eksponaty

  • Ujawniono, dlaczego Agustin Egurrola zdecydował się przejść do TVP. Nieoficjalne informacje

Julian Bakuła

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Od 7 września turyści znów mogą odwiedzić Kanadę.

Świat

Od dzisiaj możemy wjechać do Kanady. Co się zmieniło i o czym musimy pamiętać?

Czytaj więcej >
Fighting record-low poll numbers, a weakening economy and a judiciary he says is stacked against him, President Jair Bolsonaro has called huge rallies for Brazilian independence day Tuesday, seeking to fire up his far-right base.

Świat

Brazylia: protesty zwolenników prezydenta Bolsonaro. “Sytuacja z Kapitolu się powtarza”

Czytaj więcej >

Świat

Nie żyje Jean-Paul Belmondo. Aktor miał 88 lat

Czytaj więcej >

Świat

Zwłoki wyrastają jak grzyby po deszczu. Tragiczne doniesienia z Petersburga

Czytaj więcej >
Poważny pożar w polskim kościele w Kijowie

Świat

Pożar polskiego kościoła w Kijowie. Ogień uszkodził organy

Czytaj więcej >

Świat

Kanclerz Angela Merkel odwiedzi Warszawę. Spotka się z Dudą

Czytaj więcej >