wtv.pl
Brytyjska ambasada

Jan Bielecki/East News

Brytyjska ambasada zamieściła walentynkowy wpis. Znalazł się w nim Andrzej Duda

15 Lutego 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Z okazji walentynek brytyjska ambasada zrobiła dowcip Andrzejowi Dudzie. Głowa państwa została twarzą mema. Niewinny żart wywołał reakcję internautów i ponad 300 reakcji. Poszło o spojrzenie, jakim prezydent obdarzył księcia Williama.

"Znajdź sobie kogoś, kto będzie patrzył na Ciebie tak, jak Prezydent Andrzej Duda patrzy na księcia Williama" - czytamy we wpisie brytyjskiej ambasady na Facebooku. 

Znajdź sobie kogoś, kto będzie patrzył na Ciebie tak, jak Prezydent Andrzej Duda patrzy na księcia Williama ????????????...

Opublikowany przez British Embassy Warsaw Niedziela, 14 lutego 2021

Za pośrednictwem Facebooka brytyjska ambasada zrobiła dowcip Andrzejowi Dudzie

Zdjęcie przedstawia Andrzeja Dudę i Agatę Dudę wraz z księciem Williamem i jego małżonką. Fotografia została wykonana w 2017 roku, gdy para książęca odwiedziła Polskę. Jednym z punktów podróży było spotkanie z parą prezydencką. 

Dowcip, choć niewinny, mógł wywołać kontrowersje. Dyplomacja wymaga nie tylko znajomości protokołów i zasad etykiety. Jest to także wyjątkowo delikatna dziedzina. Brytyjska ambasada pod opisem zdjęcia umieściła komunikat, w którym opisała relacje, jakie podtrzymuje z naszą ojczyzną.

"Polsko-brytyjskie relacje to związek z ponad stuletnim stażem - przez tyle lat zdążyliśmy się już dobrze poznać, ale nadal odkrywamy się nawzajem, by wzmocnić naszą więź na kolejne dekady" - podają w publikacji. Następnie pracownicy jednostki dyplomatycznej zadali obserwującym ważne pytanie.

"Za co Wy kochacie relacje polsko-brytyjskie?" - czytamy. Część internautów poczuła się obrażona dowcipem brytyjskiej ambasady. "Jeżeli to taki sarkazm, to niech najbardziej odważni zaproponują Polskiej Ambasadzie w UK opublikować zabawne zdjęcia członków rodziny Królewskiej. Z zabawnym wpisem. Przecież Walentynki" - czytamy.

Inni użytkownicy społecznościowego medium wskazywali, że kochają relacje polsko-brytyjskie "za stronę ambasady na Facebooku".

Warto podkreślić, że początki relacji polsko-angielskich sięgają aż do XI wieku. Wówczas nawiązaliśmy pierwsze kontrakty ze stroną brytyjską. Współpraca do XV wieku ograniczała się do wymiany handlowej. Wielka Brytania odegrała ważną rolę w życiu Polaków podczas II wojny światowej. 

Wielka Brytania wraz z Francją zadeklarowały poparcie dla zapewnienia polskiej niepodległości. Polski rząd na uchodźctwie od czerwca 1940 roku do 1945 roku był usytuowany w Londynie. Co więcej, kraje Europy, poza sojusznikami III Rzeszy, samych agresorów i ZSSR, uznawały Radę Ministrów za jedyny organ mogący decydować o Rzeczpospolitej. 

Polacy także odegrali ważną rolę w życiu mieszkańców Wielkiej Brytanii. Polacy i Brytyjczycy wspólnie walczyli z III Rzeszą, gdy ta uderzyła w naszego sojusznika. Dobrze znany nam Dywizjon 303 stał się najskuteczniejszą jednostką w bitwie.

- Gdyby nie wspaniałe polskie dywizjony i ich niedościgłe męstwo, nie zaryzykowałbym twierdzenia, że wynik tej bitwy byłby taki sam - deklarował Oficer Królewskich Sił Lotniczych, sir Hugh Dowding, cytowany przez GOV.pl. 

Obecnie współpraca polsko-brytyjska dotyczy nauki, polityki, ekonomii, a także kultury. Wielokrotnie dochodzi do spotkań między szefami rządów, poszczególnych ministrów, czy też parlamentarzystów obu państw. Jak widać, przedstawiciele państw prowadzą także bardzo aktywną dyplomację publiczną.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Powrót do szkół 2021. Ważne informacje dotyczące uczniów klas najmłodszych

  • Robert Biedroń stanowczo odpowiada TVP na artykuł o Śmiszku. „Krzysztof to nie osoba anonimowa”

  • Hubenice: 7 osób zatruło się tlenkiem węgla w kościele

Źródło: [British Embassy Warsaw]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >