wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Brutalna akcja funkcjonariuszy wobec kobiety w Głogowie. Policja opublikowała nagranie

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Policja z Głogowa opublikowała materiał wideo z zajść podczas wczorajszego protestu przeciwko obostrzeniom, odbywającego się pod hasłem "Polaku! Dawaj z nami". Obecna na manifestacji kobieta została pobita przez funkcjonariusza.

  • Podczas protestu przeciwko rządowym obostrzeniom w Głogowie doszło do pobicia kobiety przez jednego z policjantów

  • Nagranie, na którym zarejestrowano incydent obiegło sieć i wzbudziło ogromne oburzenie wśród internautów

  • Policja opublikowała filmik, na którym widzimy co działo się tuż przed pobiciem

Na nagraniu policji z Głogowa zobaczyć możemy, co stało się tuż przed atakiem funkcjonariusza na kobietę. 

Atak policji na kobietę w Głogowie

Nie milkną echa dotyczące nagrania opublikowanego wczoraj w internecie, przedstawiającego incydent do jakiego doszło w Głogowie w województwie dolnośląskim. W mieście odbywała się niewielka manifestacja, podczas której demonstranci protestowali przeciwko wprowadzonym przez rząd obostrzeniom, mającym na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

Przeciwko demonstrującym skierowany został oddział funkcjonariuszy policji. Według rządowego rozporządzenia, zakazane są w chwili obecnej zgromadzenia przekraczające ilość 5 członków. Podczas interwencji doszło jednak do groźnego incydentu, który wielu nazywa przekroczeniem uprawnień przez  jednego z policjantów

Nagranie przedstawiające skandaliczne wydarzenie szybko trafiło do sieci. Widzimy na nim funkcjonariusza, który uderza pałką teleskopową wycofującą się kobietę, a następnie brutalnie przewraca ją na ziemię. Do sprawy odniosła się już dolnośląska policja, publikując w mediach społecznościowych komentarz dotyczący zajścia. 

W trakcie zabezpieczenia zgromadzenia w Głogowie agresywna protestująca szarpała policjanta za mundur - tłumaczyli przedstawiciele policji na Twitterze - Została uprzedzona o możliwości użycia śpb, mimo to nie zmieniła swojego zachowania. Użyto wobec niej pałki służbowej zgodnie z ustawą o ŚPB. Została zatrzymana.

[EMBED-2569]

Nagranie z innej perspektywy 

Na nagraniu, które obiegło sieć zobaczyć możemy jednego z policjantów, który podczas incydentu używał kamery. W chwili pobicia kobiety skierował jednak urządzenie w stronę przeciwną. Internauci domagali się publikacji zapisu nagrania, by móc przekonać się, czym zawinić miała mieszkanka Głogowa, skoro użyto wobec niej tak radykalnych metod prewencji. 

Dolnośląska policja zdecydowała się upublicznić zapis z kamery. W mediach społecznościowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pojawił się filmik, na którym zobaczyć możemy zajścia na chwilę przed pobiciem kobiety

Na nagraniu widzimy, mieszkankę Głogowa oraz zamaskowanego mężczyznę idących w towarzystwie policyjnej eskorty. Kobieta dwukrotnie odwraca się do funkcjonariuszy kierując w ich stronę wulgarne hasła. W pewnym momencie zauważyć możemy, że mundurowi przewracają mężczyznę na ziemię i oddzielają go od jego towarzyszki. Na filmiku nie widzimy tego, co dzieje się z nią później. 

Policja argumentuje interwencję policjantów z Głogowa lekceważeniem przez uczestników zgromadzenia obostrzeń oraz stwarzaniem realnego zagrożenia epidemicznego

Podczas działań mundurowi zatrzymali łącznie 6 osób - czytamy na Facebooku Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - Spośród nich troje zostało zatrzymanych w związku z agresywnym zachowaniem wobec policjantów.

Źródło: wp.pl, facebook.com, twitter.com

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >