wtv.pl > Polska > Rząd znowu pójdzie na rękę kościołowi? Zastanawiająca decyzja, dotycząca odmrażania gospodarki
Kamil Wrzesiński
Kamil Wrzesiński 19.03.2022 08:45

Rząd znowu pójdzie na rękę kościołowi? Zastanawiająca decyzja, dotycząca odmrażania gospodarki

Boże Ciało 2020 - procesja może dojść do skutku
(zd.il) wikimedia commons; autor: Amudena Rutkowska

Rząd przygotowuje się do 4. etapu odmrożenia gospodarki. Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, decyzja o możliwości organizacji wydarzeń do 50 osób ma zapaść już w tym tygodniu. Ministerstwo Rozwoju, wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia, pracuje nad najnowszymi wytycznymi sanitarnymi.

Boże Ciało w 2020 r. Czy dojdzie do procesji?

Warto zauważyć, że w związku z epidemią koronawirusa w tym roku pod znakiem zapytania stoją tradycyjne procesje, które są organizowane w trakcie uroczystości Bożego Ciała. Do sprawy postanowił odnieść się minister zdrowia Łukasz Szumowski: - To nie tylko kwestia wielosetletniej tradycji, jest to kult religijny, ale to też grupa osób, która się przemieszcza ulicami, więc trwają intensywne prace. Jak będziemy mieli gotowe stanowisko, to je zakomunikujemy. Analizujemy sytuację, kontekst jest szerszy niż sama procesja Bożego Ciała, choć bez wątpienia procesja jest ważna dla wielu Polaków - mówił w programie "Newsroom WP".

- Mamy opracowane zalecenia dotyczące organizacji i higieny dla czterech segmentów: targów, rozrywki (koncerty), obiektów rekreacyjnych oraz eventów i kongresów. Czekamy teraz na opinię z GIS i Ministerstwa Zdrowia, spodziewamy się jej w tym tygodniu. - powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Bartosz Bieszyński, szef sztabu TUgether, prowadzący rozmowy z Ministerstwem Rozwoju. Jak podkreślił, na początku czerwca może dojść do odmrożenia organizowania wydarzeń do 50 osób.

Wszystko wskazuje więc na to, że planowany przez rząd kolejny etap łagodzenia restrykcji umożliwi przeprowadzenie procesji Bożego Ciała. Trudno oprzeć się wrażeniu, że planowane przez partię rządzącą decyzje mają związek ze zbliżającymi się uroczystościami.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Powiązane