Boże Ciało 2020 - procesja może dojść do skutku. (zd.il) wikimedia commons; autor: Amudena RutkowskaŹródło: (zd.il) wikimedia commons; autor: Amudena Rutkowska
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Maja 2020

Rząd znowu pójdzie na rękę kościołowi? Zastanawiająca decyzja, dotycząca odmrażania gospodarki

Boże Ciało w tym roku przypada na 11. dzień czerwca. Uroczystości stoją jednak pod dużym znakiem zapytania w związku z panującą w naszym kraju epidemią. Rząd zdaje się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom wiernych i planuje z początkiem miesiąca umożliwić organizowanie wydarzeń, w których uczestniczyć będzie mogło do 50 osób.

Rząd przygotowuje się do 4. etapu odmrożenia gospodarki. Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, decyzja o możliwości organizacji wydarzeń do 50 osób ma zapaść już w tym tygodniu. Ministerstwo Rozwoju, wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia, pracuje nad najnowszymi wytycznymi sanitarnymi.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomościKoronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomościCzytaj dalej

Boże Ciało w 2020 r. Czy dojdzie do procesji?

Warto zauważyć, że w związku z epidemią koronawirusa w tym roku pod znakiem zapytania stoją tradycyjne procesje, które są organizowane w trakcie uroczystości Bożego Ciała. Do sprawy postanowił odnieść się minister zdrowia Łukasz Szumowski: - To nie tylko kwestia wielosetletniej tradycji, jest to kult religijny, ale to też grupa osób, która się przemieszcza ulicami, więc trwają intensywne prace. Jak będziemy mieli gotowe stanowisko, to je zakomunikujemy. Analizujemy sytuację, kontekst jest szerszy niż sama procesja Bożego Ciała, choć bez wątpienia procesja jest ważna dla wielu Polaków - mówił w programie "Newsroom WP".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nowe, żółte alarmy dla ośmiu województw. Może zrobić się bardzo niebezpiecznie, ostrzega IMGW
2. Czarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepów

- Mamy opracowane zalecenia dotyczące organizacji i higieny dla czterech segmentów: targów, rozrywki (koncerty), obiektów rekreacyjnych oraz eventów i kongresów. Czekamy teraz na opinię z GIS i Ministerstwa Zdrowia, spodziewamy się jej w tym tygodniu. - powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Bartosz Bieszyński, szef sztabu TUgether, prowadzący rozmowy z Ministerstwem Rozwoju. Jak podkreślił, na początku czerwca może dojść do odmrożenia organizowania wydarzeń do 50 osób.

Wszystko wskazuje więc na to, że planowany przez rząd kolejny etap łagodzenia restrykcji umożliwi przeprowadzenie procesji Bożego Ciała. Trudno oprzeć się wrażeniu, że planowane przez partię rządzącą decyzje mają związek ze zbliżającymi się uroczystościami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe statystyki Ministerstwa Zdrowia. Tak dobrze nie było od 11 marca
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Policja informuje: Zatrzymany podczas protestu przedsiębiorców ma objawy koronawirusa. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw
  5. Nowe, żółte alarmy dla ośmiu województw. Może zrobić się bardzo niebezpiecznie, ostrzega IMGW
  6. Pierwszy, cały kontynent pokonał koronawirusa. Wspaniała wiadomość i ogromna nadzieja

Źródło: wirtualnemedia.pl