wtv.pl
Boże Ciało 2020 - procesja może dojść do skutku

(zd.il) wikimedia commons; autor: Amudena Rutkowska

Rząd znowu pójdzie na rękę kościołowi? Zastanawiająca decyzja, dotycząca odmrażania gospodarki

25 Maja 2020

Autor tekstu:

Kamil Wrzesiński

Udostępnij:

Boże Ciało w tym roku przypada na 11. dzień czerwca. Uroczystości stoją jednak pod dużym znakiem zapytania w związku z panującą w naszym kraju epidemią. Rząd zdaje się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom wiernych i planuje z początkiem miesiąca umożliwić org

Rząd przygotowuje się do 4. etapu odmrożenia gospodarki. Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, decyzja o możliwości organizacji wydarzeń do 50 osób ma zapaść już w tym tygodniu. Ministerstwo Rozwoju, wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia, pracuje nad najnowszymi wytycznymi sanitarnymi.

Boże Ciało w 2020 r. Czy dojdzie do procesji?

Warto zauważyć, że w związku z epidemią koronawirusa w tym roku pod znakiem zapytania stoją tradycyjne procesje, które są organizowane w trakcie uroczystości Bożego Ciała. Do sprawy postanowił odnieść się minister zdrowia Łukasz Szumowski: - To nie tylko kwestia wielosetletniej tradycji, jest to kult religijny, ale to też grupa osób, która się przemieszcza ulicami, więc trwają intensywne prace. Jak będziemy mieli gotowe stanowisko, to je zakomunikujemy. Analizujemy sytuację, kontekst jest szerszy niż sama procesja Bożego Ciała, choć bez wątpienia procesja jest ważna dla wielu Polaków - mówił w programie "Newsroom WP".

- Mamy opracowane zalecenia dotyczące organizacji i higieny dla czterech segmentów: targów, rozrywki (koncerty), obiektów rekreacyjnych oraz eventów i kongresów. Czekamy teraz na opinię z GIS i Ministerstwa Zdrowia, spodziewamy się jej w tym tygodniu. - powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Bartosz Bieszyński, szef sztabu TUgether, prowadzący rozmowy z Ministerstwem Rozwoju. Jak podkreślił, na początku czerwca może dojść do odmrożenia organizowania wydarzeń do 50 osób.

Wszystko wskazuje więc na to, że planowany przez rząd kolejny etap łagodzenia restrykcji umożliwi przeprowadzenie procesji Bożego Ciała. Trudno oprzeć się wrażeniu, że planowane przez partię rządzącą decyzje mają związek ze zbliżającymi się uroczystościami.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >

Polska

Lubuskie. 3-latka pogryziona przez amstaffa, pokaleczona trafiła do szpitala

Czytaj więcej >