wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Szef komisji ds. wykorzystywania dzieci skomentował skandaliczne słowa o. Rydzyka. Skończyła się samowolka?

7 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Echa po sobotnich obchodach urodzin Radia Maryja nie milkną, a do osób oburzonych wypowiedzią Tadeusza Rydzyka dołączył Błażej Kmieciak. Szef komisji ds. wykorzystywania dzieci zamieścił w sieci wpis rozwiewający wątpliwości oraz podw&oac

    • Błażej Kmieciak publicznie skrytykował Tadeusza Rydzyka z słowa na temat biskupa Janiaka

  • W czasie urodzin Radia Maryja redemptorysta zbagatelizował działania biskupa tuszującego pedofilię

  • Jego słów na temat "współczesnego męczennika" słuchali m.in. Zbigniew Ziobro i Maciej Pawlak (rzecznik praw dziecka)

  • Błażej Kmieciak sprzeciwia się normalizowaniu przemocy względem dzieci i wskazuje, że przestępstwa te należy ścigać, a ich sprawców bezwzględnie skazywać na karę więzienia

Poziom wypowiedzi Tadeusza Rydzyka tonie w oparach absurdu i Błażej Kmieciak jest kolejną osobą, która publicznie uderza w odklejonego od rzeczywistości toruńskiego redemptorystę. Okazuje się, że mało kto podziela poglądy zakonnika, jednak niestety na nieszczęście dla wykorzystywanych seksualnie dzieci, podzielają je osoby odpowiedzialne za sprawiedliwość oraz pomoc dzieciom.

Możliwe, że wypowiedź Błażeja Kmieciaka rozpocznie początek końca kuriozalnej działalności politycznej Tadeusza Rydzyka oraz radosnego usługiwania duchownemu przez polityków partii rządzących. Jeśli przyrównywanie tuszowania pedofilii do błądzenia nie wymaga interwencji rzecznika praw dziecka, czy ministra sprawiedliwości, to wyjątkowo ważną kwestią staje się zreflektowanie faktu, czy na tych stanowiskach znajdują się odpowiednie osoby.

Szef komisji ds. wykorzystywania dzieci Błażej Kmieciak krytykuje Tadeusza Rydzyka

Na Twitterze Błażeja Kmieciaka, m.in. pedagoga specjalnego i doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne, pojawił się wymowny wpis dotyczący oburzających słów Tadeusza Rydzyka.

Szef Radia Maryja w czasie uroczystości urodzinowych stacji podzielił się z zebranymi na sali, wyjątkowo bulwersującym stwierdzeniem. Biskup Janiak został określony mianem "współczesnego męczennika". Jego działania mające uchronić pedofili przed poniesieniem konsekwencji prawnych nazwał swoistym zbłądzeniem i grzechem, jakie popełnia każdy (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

To jawne nadużycie i kuriozalny tok myślenia nie został skrytykowany przez Zbigniewa Ziobro uśmiechającego się do duchownego oraz rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka. Szkodliwe treści przekazywane przez redemptorystę odbiły się sporym echem, a do jego krytyki przyłączają się zarówno osoby związane z Kościołem, jak i osoby świeckie.

- Czy cześć osób może w końcu pojąć, że czyn pedofilski to nie jest żadne uleganie pokusom?! (pisownia oryginalna - przyp. red.) - rozpoczął swój wpis na Twitterze Błażej Kmieciak. W dalszej części swojej wypowiedzi wprost wskazał jedyną możliwą ścieżkę w momencie stwierdzenia seksualnego wykorzystywania dziecka, bez względu na wyznawaną wiarę, czy poglądy polityczne.

Czy Tadeusz Rydzyk poniesie w końcu konsekwencje swoich działań?

Wypowiedzi oraz działania toruńskiego redemptorysty dalekie jest od skupienia się na naukach Kościoła. Bardziej niż duchownym Tadeusz Rydzyk jest sprawnym politycznym biznesmenem, który zupełnie podporządkował sobie obóz władzy. Najbardziej oburzające jest jednak dostosowywanie przez niego wartości moralnych do swojej piramidy potrzeb. Okazuje się, że osoby mogące liczyć na jego względy nie muszą obawiać się polskiego prawa, przecież osoba tuszująca pedofilię "jedynie" zbłądziła.

- To przestępstwo, które trzeba nazwać doprowadzając do ukarania sprawców. To nie miejsce na pseudoteologiczne dywagacje o grzechu, tylko czas na skupienie się ludziach, którzy cierpią - kontynuuje szef komisji ds. wykorzystywania dzieci Błażej Kmieciak. Czy słowa osoby zajmującej się pedofilią wpłyną na zmianę retoryki Prawa i Sprawiedliwości względem duchownego? 

Biorąc pod uwagę, że Zbigniew Ziobro czuwający nad sprawiedliwością w tym kraju nie widział nic zdrożnego w tej wypowiedzi i ze spokojem słuchał "mądrości" padających z ambony należy mieć małe nadzieję, że Polska pójdzie śladem Kanady i zdecyduje się na ograniczenie działalności Tadeusza Rydzyka wskazując na jej antysemityzm, czy homofobiczny wydźwięk (więcej na ten temat >TUTAJ<).

Nie tylko Błażej Kmieciak zdecydował się na publiczne skrytykowanie hierarchy. Również inny zakonnik aktywny w mediach społecznościowych był oburzony wystąpieniem redemptorysty na urodzinach Radia Maryja. Jego słowa mogły wywołać zdziwienie, biorąc pod uwagę, że jako człowiek wiary przyznał racje osobom nienawidzącym Kościół.

Jezuita jest wstrząśnięty tym co usłyszał

- Biskup Janiak jako "współczesny męczennik" i kilkunastu biskupów słuchających tego w milczeniu. Jesteśmy na najlepszej drodze, żeby ludzie nas znienawidzili i w sumie trudno się dziwić - czytamy na Twitterze zakonnika Łukasza Sośniaka opatrującego swój wpis kadrem z TV Trwam.

Na oburzające stwierdzenie Tadeusza Rydzyka odpowiedział również episkopat i Prymas Polski postanowili wziąć udział w toczącej się na temat wypowiedzi z urodzin Radia Maryja. Wydaje się zatem, że tym razem redemptorysta może znaleźć się w sporych tarapatach (więcej na ten temat możesz przeczytać >TUTAJ<).

Źródło: DoRzeczy / Twitter / Wikipedia

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >