wtv.pl > Polska > Już dziś Biedronka wprowadza pilne zmiany. Chodzi o godziny otwarcia sklepów w całym kraju
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:45

Już dziś Biedronka wprowadza pilne zmiany. Chodzi o godziny otwarcia sklepów w całym kraju

Biedronka wprowadza zmiany
Biedronka.pl, materiały prasowe

Warto pamiętać, że według wprowadzonych przez Mateusza Morawieckiego środków bezpieczeństwa w sklepach spożywczych przebywać może jedynie trzykrotnie więcej klientów niż otwartych kas. Chcąc zminimalizować zagrożenie zakażenia wśród będących w grupie podwyższonego ryzyka seniorów, zdecydowano także, że między godziną 10 a 12 zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby, które ukończyły 65. rok życia.

Wszystkie z powyższych ograniczeń zaowocowały wydłużeniem się kolejek, co w naturalny sposób zwiększa ryzyko zakażenia wirusem. Zmusiło to zarząd Jerónimo Martins do zmiany godzin otwarcia sklepów.

Biedronka: "Robimy wszystko, co konieczne"

Klienci będą mogli zrobić zakupy w godzinach od 6 do 24. "Wydłużenie godzin otwarcia daje szansę na zrobienie niezbędnych zakupów, gdyż mniejsza ilość osób mogących przebywać w sklepie to trudniejszy zakup niezbędnych artykułów spożywczych i higienicznych", napisano na oficjalnej stronie internetowej sieci.

To nie koniec zmian. W tygodniu przedświątecznym (7-10 kwietnia) znaczna część marketów otwarta będzie całodobowo. – Naszym zobowiązaniem wobec polskich klientów jest to, by umożliwić im zakup produktów spożywczych, nawet w tych szczególnych okolicznościach. Jednocześnie jesteśmy świadomi celów i znaczenia nowych regulacji i robimy wszystko, co konieczne, by Biedronka była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników – przekazał Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny sieci, cytowany przez portal nto.pl.

"Działające całą dobę biedronki to możliwość zrobienia wielkanocnych zakupów i przygotowania się do świąt", czytamy.

Wprowadzone zmiany nie obejmą jednak wszystkich marketów. Listę sklepów, które w przeciwieństwie do pozostałych nie będą otwarte przez całą dobę, odnaleźć można pod tym linkiem, klikając w zakładkę "Lista sklepów objętych wyjątkami".

Źródło: biedronka.pl / nto.pl

Powiązane