wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jest ostrzeżenie GIS-u. Lidl i Biedronka wycofują dwie partie mięsa

6 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Sieć Biedronka wraz z Lidlem wczoraj musiały wycofać jedną partię produktu sznycla z fileta z kurczaka ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis. Artykuł został już usunięty z półek, jednak część klientów wciąż może mi

Inspekcja Weterynaryjna w wyniku podjętych działań wykryła salmonellę w 2 z 5 próbek produktu sznycel z fileta z kurczaka. Zakład Animex Kutno rozpoczął procedurę wycofania produktu z rynku. Doszło już do  wyeliminowania potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego. Obecnie zaplanowano urzędowe pobranie próbek do badań produktu gotowego, surowca oraz wymazów środowiskowych. Jak wynika z informacji sanepidu, sznycel był dostępny w sklepach Biedronki.

Inspektorzy stale monitorowani proces wycofania kwestionowanych partii z obrotu. 

Sieć Biedronka wraz z Lidlem musiały wycofać produkt. GIS wydał ważne komunikaty

"Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy" - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. 

Główny Inspektorat Sanitarny podał konkretne informacje o produkcie. Jego pełna nazwa to Sznycel z fileta z piersi kurczaka 300G. Przedstawiono numer partii: 2**272003053. Termin przydatności na opakowaniach wynosił: 07.03.2021. Producentem była spółka Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno. Sznycle wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn**

Z powodu Salmonelli z grupy O:9 wycofano z obrotu także produkt, który był dostępny w Lidlu. Mowa o opakowaniach mięsa mielonego z fileta kurczaka. Waga opakowań wynosi 400G. Numer partii to 2261003858, a termin przydatności do spożycia upływa 4 marca 2021 roku. W tym przypadku także doprowadzono już do skutecznego wyeliminowania produktu z obrotu. Przeprowadzono również kontrole, która dotyczyła tej samej spółki. 

Urzędnicy ostrzegają i nie zalecają spożywania produktu, który został objęty komunikatem. Zaznaczono, że szczególnie niebezpieczne jest spożycie mięsa bez poddania go odpowiedniej obróbce termicznej. Każdy, kto odnotuje u siebie niepokojące objawy, powinien jak najszybciej umówić się na konsultacje z lekarzem pierwszego kontaktu. Obecnie można zrealizować rozmowę w formie teleporady, jednak przychodnie nie mogą odmówić przyjęcia chorego w trybie stacjonarnym. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Nauczycielom z Rybnika obniżono dodatek. Z 40 do 1 zł

  • Dr Zaczyński o Wielkanocy w dobie pandemii. Nie ma co liczyć na zniesienie obostrzeń

  • Nauczycielka wrzuciła do sieci zdjęcie z wakacji. Ściga ją skarbówka

Źródło: [GOV]

</

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >