Biedronka. wikipedia/Jacek Halicki
Źródło: wikipedia/Jacek Halicki
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Marca 2021

Jest ostrzeżenie GIS-u. Lidl i Biedronka wycofują dwie partie mięsa

Sieć Biedronka wraz z Lidlem wczoraj musiały wycofać jedną partię produktu sznycla z fileta z kurczaka ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis. Artykuł został już usunięty z półek, jednak część klientów wciąż może mieć produkt w lodówkach.

Inspekcja Weterynaryjna w wyniku podjętych działań wykryła salmonellę w 2 z 5 próbek produktu sznycel z fileta z kurczaka. Zakład Animex Kutno rozpoczął procedurę wycofania produktu z rynku. Doszło już do  wyeliminowania potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego. Obecnie zaplanowano urzędowe pobranie próbek do badań produktu gotowego, surowca oraz wymazów środowiskowych. Jak wynika z informacji sanepidu, sznycel był dostępny w sklepach Biedronki.

Inspektorzy stale monitorowani proces wycofania kwestionowanych partii z obrotu. 

Sieć Biedronka wraz z Lidlem musiały wycofać produkt. GIS wydał ważne komunikaty

"Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy" - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. 

Główny Inspektorat Sanitarny podał konkretne informacje o produkcie. Jego pełna nazwa to Sznycel z fileta z piersi kurczaka 300G. Przedstawiono numer partii: 2272003053. Termin przydatności na opakowaniach wynosił: 07.03.2021. Producentem była spółka Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno. Sznycle wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn

Adam Małysz nie ukrywa swojego wyznania, nie jest katolikiem. Adam Małysz nie ukrywa swojego wyznania, nie jest katolikiem. "W Wiśle można spotkać bardzo dużo mieszanych par"Czytaj dalej

Z powodu Salmonelli z grupy O:9 wycofano z obrotu także produkt, który był dostępny w Lidlu. Mowa o opakowaniach mięsa mielonego z fileta kurczaka. Waga opakowań wynosi 400G. Numer partii to 2261003858, a termin przydatności do spożycia upływa 4 marca 2021 roku. W tym przypadku także doprowadzono już do skutecznego wyeliminowania produktu z obrotu. Przeprowadzono również kontrole, która dotyczyła tej samej spółki. 

Urzędnicy ostrzegają i nie zalecają spożywania produktu, który został objęty komunikatem. Zaznaczono, że szczególnie niebezpieczne jest spożycie mięsa bez poddania go odpowiedniej obróbce termicznej. Każdy, kto odnotuje u siebie niepokojące objawy, powinien jak najszybciej umówić się na konsultacje z lekarzem pierwszego kontaktu. Obecnie można zrealizować rozmowę w formie teleporady, jednak przychodnie nie mogą odmówić przyjęcia chorego w trybie stacjonarnym. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [GOV]