Po raz kolejny sieć obiegają zdjęcia produktów Biedronki. Wikimedia.com/ CC0 ; Facebook.com @projektAGROuniaŹródło: Wikimedia.com/ CC0 ; Facebook.com @projektAGROunia
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 4 Grudnia 2020

Zdjęcia znaleziska w słoiku z Biedronki okrążają sieć. Niesmaczne odkrycie

Na Facebooku Agrounii pojawił się kolejny post uderzający w asortyment sieci Biedronka. Okazuje się, że klienci decydujący się na zakup jednego z produktów dostępnych na sklepowych półkach mogą zdziwić się w momencie, gdy zechcą skonsumować przysmak. W ostatnich tygodniach nagłaśniano szereg nieprawidłowości w produktach oferowanych przez popularny dyskont.

  • Agrounia oskarża Biedronkę o sprzedawanie robaczywych grzybów
  • Dowodem w tej sprawie mają ryż zdjęcia produktów dostępnych na półkach w sklepie
  • Sieć nie odniosła się jeszcze do tych zarzutów
  • Niedawno Biedronka przepraszała za błędne etykiety na kolbach świeżej kukurydzy

Klienci Biedronki mogą być zaniepokojeni ostatnimi doniesieniami dotyczącymi produktów, jakie oferuje dyskont. Agrounia na swoim Facebooku po raz kolejny opublikowała zdjęcie i podważa deklarowaną dbałość o jakość oferty sklepu.

Hanna Lis nie wytrzymała, ostro skrytykowała Magdalenę Ogórek. Hanna Lis nie wytrzymała, ostro skrytykowała Magdalenę Ogórek. "Żenada"Czytaj dalej

To nie pierwszy raz, gdy na Agrounia uderza w Biedronkę. Niedawno hitem sieci były zdjęcia kukurydzy, teraz w świetle publicznej dyskusji znalazły się marynowane grzybki. Niestety obecny kaliber zarzutów stawianych wobec sieci jest zdecydowanie poważniejszy.

Agrounia: "Biedronka sprzedaje robaczywe grzyby"

Ostatnio pisaliśmy o tym, że w Biedronce można natknąć się na wyjątkowo nietypowe kukurydze. Sieć w rozmowie z Wirtualną Polską skomentowała, przy okazji poprzedniej dyskusji, okoliczności pojawienia się etykiet mówiących, iż żółte kolby kukurydzy to tak naprawdę "buraki czerwone gotowane" oraz "sałata".

- Z otrzymanych wyjaśnień wynika, że doszło do błędu ludzkiego po stronie dostawcy, który mylnie oznakował opakowania. Po kontroli magazynu w nocy z niedzieli na poniedziałek 16 listopada, 35 sztuk zostało zwróconych dostawcy, a 13 sztuk zostało wycofanych ze sprzedaży - wskazano w odpowiedzi na pytania ze strony dziennikarzy WP. Więcej na ten temat możecie przeczytać >TUTAJ<

Tadeusz Rydzyk szykuje wielkie urodziny Radia Maryja. Strajk Kobiet ma dla niego niespodziankęTadeusz Rydzyk szykuje wielkie urodziny Radia Maryja. Strajk Kobiet ma dla niego niespodziankęCzytaj dalej

Niestety to nie koniec złej passy Biedronki. Sieć ponownie została oskarżona przez Agrounię o niedotrzymywanie standardów obiecywanych konsumentom, a jako dowód wstawiono zdjęcia z marynowanymi maślakami dostępnych w ofercie dyskontu. Opis serii zdjęć nie należy do najmilszych skierowanych w stronę produktów znajdujących się na sklepowych półkach sieci.

- Czy wy też już to widzieliście? Biedronka sprzedaje robaczywe grzyby?! Sprawdźcie jak to wyglada u was w pobliskich sklepach. [...]Te grzyby trzeba szybko zweryfikować! - przeczytać można w dostępnym publicznie poście Agrounii na Facebooku.

Czy sieć zdecyduje się na oficjalny komentarz w tej sprawie?

Post Agrounii został opublikowany dwa dni temu, 2 grudnia 2020 roku, jednak do tej pory nie pojawił się oficjalny komunikat sieci w tej sprawie. Nie jest wiadome, czy podjęła ona kroki mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz ewentualne wycofanie potencjalnie robaczywych partii maślaków.

Senyszyn nie odpuściła Marcie Kaczyńskiej w TVN. Senyszyn nie odpuściła Marcie Kaczyńskiej w TVN. "Poucza, jak być dobrą żoną, a raczej trzecią żoną"Czytaj dalej

W komentarzach pod wpisem w mediach społecznościowych na sieć wylała się prawdziwa fala krytyki. "Byle co już sprzedają tym ludziom, jakość niektórych produktów powala" przeczytać można w jednym z wielu wypowiedzi niezadowolonych klientów, niemniej nie brakuje osób decydujących się na obronę Biedronki.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Niektórzy z komentujących wskazują, że to nie zawsze sieć jest odpowiedzialna za tego typu wpadki, a pracownicy zatrudnieni w poszczególnych sklepach nie mogą spędzać swojego czasu pracy na przeglądaniu każdego ze słoików pojawiających się w dostawach.

W grudniu spore zmiany w polskim prawie, potwierdzono dodatkową niedzielę handlową

Oficjalnie potwierdzono już, że 6 grudnia Polki i Polacy będą mogli odwiedzić sklepy i dokonać tam zakupów. Dodatkowa niedziela handlowa ma pomóc w rozładowaniu przedświątecznych tłumów w sklepach, a te natychmiast przygotowały specjalne oferty obowiązujące jedynie 6 grudnia, tak by zachęcić klientów do odwiedzin.

Dopiero dziś, 4 grudnia 2020 roku, prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą zwiększenia ilości niedziel handlowych w bieżącym roku (więcej na ten temat przeczytacie >TUTAJ<). Niemniej było to praktycznie pewne, dlatego decydenci w poszczególnych sieciach handlowych od jakiegoś czasu zakładali zmiany w grafikach oraz dostępnej ofercie promocyjnej.

Źródło: Facebook.com @projektAGROunia / Wirtualna Polska / biedronka.pl

Zobacz także w naszych serwisach: