wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zdjęcia znaleziska w słoiku z Biedronki okrążają sieć. Niesmaczne odkrycie

4 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Na Facebooku Agrounii pojawił się kolejny post uderzający w asortyment sieci Biedronka. Okazuje się, że klienci decydujący się na zakup jednego z produktów dostępnych na sklepowych półkach mogą zdziwić się w momencie, gdy zechcą skonsum

  • Agrounia oskarża Biedronkę o sprzedawanie robaczywych grzybów

  • Dowodem w tej sprawie mają ryż zdjęcia produktów dostępnych na półkach w sklepie

  • Sieć nie odniosła się jeszcze do tych zarzutów

  • Niedawno Biedronka przepraszała za błędne etykiety na kolbach świeżej kukurydzy

Klienci Biedronki mogą być zaniepokojeni ostatnimi doniesieniami dotyczącymi produktów, jakie oferuje dyskont. Agrounia na swoim Facebooku po raz kolejny opublikowała zdjęcie i podważa deklarowaną dbałość o jakość oferty sklepu.

To nie pierwszy raz, gdy na Agrounia uderza w Biedronkę. Niedawno hitem sieci były zdjęcia kukurydzy, teraz w świetle publicznej dyskusji znalazły się marynowane grzybki. Niestety obecny kaliber zarzutów stawianych wobec sieci jest zdecydowanie poważniejszy.

Agrounia: "Biedronka sprzedaje robaczywe grzyby"

Ostatnio pisaliśmy o tym, że w Biedronce można natknąć się na wyjątkowo nietypowe kukurydze. Sieć w rozmowie z Wirtualną Polską skomentowała, przy okazji poprzedniej dyskusji, okoliczności pojawienia się etykiet mówiących, iż żółte kolby kukurydzy to tak naprawdę "buraki czerwone gotowane" oraz "sałata".

- Z otrzymanych wyjaśnień wynika, że doszło do błędu ludzkiego po stronie dostawcy, który mylnie oznakował opakowania. Po kontroli magazynu w nocy z niedzieli na poniedziałek 16 listopada, 35 sztuk zostało zwróconych dostawcy, a 13 sztuk zostało wycofanych ze sprzedaży - wskazano w odpowiedzi na pytania ze strony dziennikarzy WP. Więcej na ten temat możecie przeczytać >TUTAJ<

Niestety to nie koniec złej passy Biedronki. Sieć ponownie została oskarżona przez Agrounię o niedotrzymywanie standardów obiecywanych konsumentom, a jako dowód wstawiono zdjęcia z marynowanymi maślakami dostępnych w ofercie dyskontu. Opis serii zdjęć nie należy do najmilszych skierowanych w stronę produktów znajdujących się na sklepowych półkach sieci.

- Czy wy też już to widzieliście? Biedronka sprzedaje robaczywe grzyby?! Sprawdźcie jak to wyglada u was w pobliskich sklepach. [...] Te grzyby trzeba szybko zweryfikować! - przeczytać można w dostępnym publicznie poście Agrounii na Facebooku.

Czy sieć zdecyduje się na oficjalny komentarz w tej sprawie?

Post Agrounii został opublikowany dwa dni temu, 2 grudnia 2020 roku, jednak do tej pory nie pojawił się oficjalny komunikat sieci w tej sprawie. Nie jest wiadome, czy podjęła ona kroki mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz ewentualne wycofanie potencjalnie robaczywych partii maślaków.

W komentarzach pod wpisem w mediach społecznościowych na sieć wylała się prawdziwa fala krytyki. "Byle co już sprzedają tym ludziom, jakość niektórych produktów powala" przeczytać można w jednym z wielu wypowiedzi niezadowolonych klientów, niemniej nie brakuje osób decydujących się na obronę Biedronki.

Niektórzy z komentujących wskazują, że to nie zawsze sieć jest odpowiedzialna za tego typu wpadki, a pracownicy zatrudnieni w poszczególnych sklepach nie mogą spędzać swojego czasu pracy na przeglądaniu każdego ze słoików pojawiających się w dostawach.

W grudniu spore zmiany w polskim prawie, potwierdzono dodatkową niedzielę handlową

Oficjalnie potwierdzono już, że 6 grudnia Polki i Polacy będą mogli odwiedzić sklepy i dokonać tam zakupów. Dodatkowa niedziela handlowa ma pomóc w rozładowaniu przedświątecznych tłumów w sklepach, a te natychmiast przygotowały specjalne oferty obowiązujące jedynie 6 grudnia, tak by zachęcić klientów do odwiedzin.

Dopiero dziś, 4 grudnia 2020 roku, prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą zwiększenia ilości niedziel handlowych w bieżącym roku (więcej na ten temat przeczytacie >TUTAJ<). Niemniej było to praktycznie pewne, dlatego decydenci w poszczególnych sieciach handlowych od jakiegoś czasu zakładali zmiany w grafikach oraz dostępnej ofercie promocyjnej.

Źródło: Facebook.com @projektAGROunia / Wirtualna Polska / biedronka.pl

undefined

Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą działania zwierząt w służbach mundurowych

Polska

27 grudnia może stać się świętem państwowym. Prezydent skierował projekt ustawy do Sejmu

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska

Szostaki. Nie żyje 28 latek, stężenie alkoholu we krwi zaskoczyło medyków

Czytaj więcej >
Pixabay/jozefbabij

Polska

Mandat na grzybobraniu. Niektórzy narażają się na karę rzędu 5 tys. zł

Czytaj więcej >
Elektrownia Rybnik

Polska

Niebezpieczeństwo w Elektrowni Rybnik. Chlor rozprzestrzenił się w pomieszczeniach, w których przebywali pracownicy

Czytaj więcej >
Wypadek

Polska

Na trasie A2 zderzyły się dwa samochody prowadzone przez obcokrajowców. Jedna z osób doznała bardzo poważnych obrażeń

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64799143

Polska

KRS. Skandal podczas zdalnego głosowania. Mikrofon był włączony

Czytaj więcej >