Niedziela handlowa w najbliższe Mikołajki. wtv.plŹródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 4 Grudnia 2020

Właśnie zapadła decyzja ws. handlu w niedzielę. Już w ten weekend możecie zrobić zakupy

Niedziela handlowa czeka nas już za 2 dni. Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu Covid-19. Prezydent podpisał dokument, w myśl którego przez 3 najbliższe niedziele Polacy będą mogli dokonywać zakupów. Działanie ma nieco "rozłożyć" obecność klientów w sklepach w związku ze zbliżającymi się świętami.

  • Prezydent podpisał ustawę, dzięki której w najbliższe Mikołajki będziemy mogli udać się na zakupy
  • Nowela ma na celu przeciwdziałanie zakażeniom koronawirusem
  • W grudniu zakupów będzie mogli dokonać podczas 3 niedzieli handlowych

W najbliższy weekend możecie śmiało wybrać się na zakupy. Obowiązywać będzie niedziela handlowa. 

W W "Milionerach" uczestnikami zostały największe gwiazdy TVN. Wcale nie poszło im dobrzeCzytaj dalej

Niedziela handlowa już w najbliższy weekend 

Prezydent Andrzej Duda zadecydował o ogłoszeniu 6 grudnia niedzielą handlową. Polacy będą więc mogli dokonać w tym dniu zakupów, nie tylko w małych osiedlowych sklepach, ale również w galeriach handlowych

Postanowienie jest elementem nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Choć w tym roku obchody Bożego Narodzenia będą wyglądać inaczej niż do tej pory, m.in. za sprawą obostrzeń dotyczących ograniczenia ilości osób mogących przebywać przy wigilijnym stole, rodacy już pod koniec ubiegłego miesiąca tłumnie ruszyli do sklepów, by dokonać świątecznych zakupów. 

Chcąc ograniczyć liczbę klientów przebywających w tym samym czasie w placówkach handlowych, rząd planował wprowadzenie kolejnej niedzieli handlowej w bieżącym miesiącu. Pozostałe odbyć się miały tak, jak ustalono wcześniej - 13 i 20 grudnia. 

Dziś ogłoszono, że projekt ostatecznie wejdzie w życie, by zwyczajowa gorączka zakupowa w niezwykle niebezpiecznych okolicznościach, z jakimi obecnie mamy do czynienia, mogła rozłożyć się na więcej dni. 

W związku z sytuacją epidemiczną, w jakiej znalazł się nasz kraj, poczynione musiały zostać kroki, by nie doprowadzić do oblężenia galerii handlowych i idących za tym kolejnych zakażeń. W tych wyjątkowych okolicznościach Polacy będą mogli poczuć się w tym miesiącu tak, jak jeszcze kilka lat temu, gdy każdy ostatni dzień tygodnia był niedzielną handlową. 

1 stycznia z Biedronki zniknie jeden popularny produkt. Sieć podjęła decyzję, wszystko ze względu na zwierzęta1 stycznia z Biedronki zniknie jeden popularny produkt. Sieć podjęła decyzję, wszystko ze względu na zwierzętaCzytaj dalej

Polacy ruszą do sklepów 

W grudniu zakupów nie dokonamy jedynie podczas jednej niedzieli, 27 grudnia, tuż po świętach Bożego Narodzenia. Nowela ustawy o przeciwdziałaniu Covid-19 nie spotkała się z oporem Senatu, który zadecydował o niewprowadzaniu w jej treść żadnych poprawek. 

Projekt sprawnie dotarł zatem do prezydenta, który postanowił o podpisaniu się pod jego treścią. To ogromna ulga dla wielu Polaków, którzy obawiali się, że przy ograniczeniu ilości osób, mogących w tym samym czasie przebywać w placówkach handlowych, ich świąteczne zakupy mogą stanąć pod znakiem zapytania. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

Przed wybuchem pandemii koronawirusa, rząd zadecydował, że w 2020 r. odbędzie się tylko 7 niedzieli handlowych. Obecna sytuacja zmusiła jednak do podjęcia radykalnych kroków i wyjątkowej zmiany w przepisach dotyczących sprzedaży. 

Decyzja spotkała się z pozytywnym odbiorem Polek i Polaków, którzy cieszą się, że będą mogli mieć więcej czasu na tradycyjne zakupy prezentów dla swoich bliskich oraz innych produktów niezbędnych do przygotowania świąt Bożego Narodzenia.   

źródło: onet.pl

Zobacz także w naszych serwisach: