wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Czego nie wolno na balkonie? W grę wchodzą ogromne mandaty, jedną z tych rzeczy robi prawie każdy

1 Maja 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Balkon w dobie pandemii koronawirusa jest obecnie dla większości z nas czymś w rodzaju "okna na świat". Ale czy możemy czuć się na nim absolutnie wolni, traktując to miejsce jako dodatkowy element naszego domu i możemy robić na nim wszystko? Ot&

Balkon lub własny ogród w czasach epidemii, kiedy to zaleca się niewychodzenie z domu, jest zbawienny. Jednak czy aby na pewno wolno nam robić wszystko na balkonach? Wydawać by się mogło, że tak, skoro są nasze, a pandemia i tak wystarczająco daje nam się we znaki, czyniąc balkon dla niektórych jedynym "oknem na świat". Prawda jednak jest inna. Poznajcie kilka rzeczy, za które możecie dostać mandat. Tych zachowań lepiej unikać.

Balkon jest obecnie dla większości z nas czymś w rodzaju "okna na świat". Ale czy wolno robić na nim wszystko?

Pamiętajmy, że choć może wydawać się to dla jednych bardziej oczywiste, dla innych mniej, to balkon nie jest naszą własnością ani miejscem, gdzie wolno nam absolutnie wszystko. Nie powinniśmy go traktować jako dodatkowy element domu, gdzie panuje zasada przysłowia "wolnoć, Tomku, w swoim domku", lub też jako miejsce do rekreacji czy wszelkich form rozrywki.

Ku zaskoczeniu dla zapewne większości z nas, jedną z rzeczy, których nie powinno się robić na balkonie, jest suszenie prania. Konkretnie chodzi o "zbyt mokre" pranie i rozwieszanie go w zbyt dużej ilości. Podobne regulacje pojawiają się w zasadach formułowanych przez niektóre spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe. Kolejnymi rzeczami, za które możemy zostać ukarani mandatem, są już sprawy, zdaje się bardziej oczywiste, jak np. urządzenie sobie grilla na balkonie, opalanie się nago, seks czy zorganizowanie imprezy przy użyciu głośnej muzyki i zakłóceniu spokoju w okolicy. Mandat można dostać także za np. zbyt częste palenie papierosów, jeśli przeszkadza to sąsiadom i któreś z nich zdecyduje się to zgłosić. Kara grozi również za trzepanie dywanów. Nie powinno się także przetrzymywać na balkonie żadnych śmieci, płynów czy przedmiotów ciężkich. Za niektóre z wymienionych rzeczy grozi nawet areszt czy wysoka grzywna, gdyż w świetle prawa i kodeksu karnego są to wykroczenia.

Źródło: WTV / onet.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >