Balkon jest obecnie dla większości z nas czymś w rodzaju "okna na świat". Ale czy wolno robić na nim wszystko?. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Maja 2020

Czego nie wolno na balkonie? W grę wchodzą ogromne mandaty, jedną z tych rzeczy robi prawie każdy

Balkon w dobie pandemii koronawirusa jest obecnie dla większości z nas czymś w rodzaju "okna na świat". Ale czy możemy czuć się na nim absolutnie wolni, traktując to miejsce jako dodatkowy element naszego domu i możemy robić na nim wszystko? Otóż okazuje się, że nie do końca. Za robienie pewnych rzeczy grozi mandat, a nawet areszt.

Balkon lub własny ogród w czasach epidemii, kiedy to zaleca się niewychodzenie z domu, jest zbawienny. Jednak czy aby na pewno wolno nam robić wszystko na balkonach? Wydawać by się mogło, że tak, skoro są nasze, a pandemia i tak wystarczająco daje nam się we znaki, czyniąc balkon dla niektórych jedynym "oknem na świat". Prawda jednak jest inna. Poznajcie kilka rzeczy, za które możecie dostać mandat. Tych zachowań lepiej unikać.

Morawiecki zapowiedział częściowe otwarcie granic. Nie powiedział całej prawdy, ogromne rozczarowanieMorawiecki zapowiedział częściowe otwarcie granic. Nie powiedział całej prawdy, ogromne rozczarowanieCzytaj dalej

Balkon jest obecnie dla większości z nas czymś w rodzaju "okna na świat". Ale czy wolno robić na nim wszystko?

Pamiętajmy, że choć może wydawać się to dla jednych bardziej oczywiste, dla innych mniej, to balkon nie jest naszą własnością ani miejscem, gdzie wolno nam absolutnie wszystko. Nie powinniśmy go traktować jako dodatkowy element domu, gdzie panuje zasada przysłowia "wolnoć, Tomku, w swoim domku", lub też jako miejsce do rekreacji czy wszelkich form rozrywki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmo
2. To już pewne, jest decyzja Sejmu. Netflix będzie płacił na polskie kino, kwota jest porażająca 

Ku zaskoczeniu dla zapewne większości z nas, jedną z rzeczy, których nie powinno się robić na balkonie, jest suszenie prania. Konkretnie chodzi o "zbyt mokre" pranie i rozwieszanie go w zbyt dużej ilości. Podobne regulacje pojawiają się w zasadach formułowanych przez niektóre spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe. Kolejnymi rzeczami, za które możemy zostać ukarani mandatem, są już sprawy, zdaje się bardziej oczywiste, jak np. urządzenie sobie grilla na balkonie, opalanie się nago, seks czy zorganizowanie imprezy przy użyciu głośnej muzyki i zakłóceniu spokoju w okolicy. Mandat można dostać także za np. zbyt częste palenie papierosów, jeśli przeszkadza to sąsiadom i któreś z nich zdecyduje się to zgłosić. Kara grozi również za trzepanie dywanów. Nie powinno się także przetrzymywać na balkonie żadnych śmieci, płynów czy przedmiotów ciężkich. Za niektóre z wymienionych rzeczy grozi nawet areszt czy wysoka grzywna, gdyż w świetle prawa i kodeksu karnego są to wykroczenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Skandaliczne zachowanie nastolatków. Co zrobili przechodzi ludzkie pojęcie, mogło dojść do tragedii
  3. Z polskiego schroniska zniknęły wszystkie zwierzęta. Niespodziewany efekt epidemii
  4. Niewyobrażalnie tragiczne, 31-latka chciała uczcić koniec kwarantanny zdjęciem. Niestety nie żyje
  5. Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości
  6. Skandaliczne zachowanie nastolatków. Co zrobili przechodzi ludzkie pojęcie, mogło dojść do tragedii

Źródło: WTV / onet.pl