Strajk Kobiet. Babcia Kasia w ostrych słowach zwróciła się do policji. wtv.pl
Źródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 8 Marca 2021

Strajk Kobiet. Babcia Kasia w ostrych słowach zwróciła się do policji

Właśnie trwa Strajk Kobiet pod przewodnictwem Marty Lempart. Strajkujące kobiety zebrały się w okolicach ronda Praw Kobiet, które zostało zablokowane przez policję. Na miejscu jest nasza dziennikarka.

W tej chwili trwa Strajk Kobiet, na którym obecna jest nasza fotoreporterka. Policja zablokowała tłum w okolicy ronda Praw Kobiet. Cała akcja jest także monitorowana przez nas na Telegramie. Kobiety wyszły walczyć o swoje wszystkie prawa.

Rozporządzenie ws. ograniczenia teleporad już w Dzienniku UstawRozporządzenie ws. ograniczenia teleporad już w Dzienniku UstawCzytaj dalej

Babcia Kasia do policji

O 16:49 dowiedzieliśmy się z kanału na Telegramie, że policja miała wyszarpywać osoby z tłumy poza kordon. Funkcjonariusze postanowili zamknąć rondo w kordonie. Zachowanie to nie spodobało się znanej wszystkim opozycjonistce, Babci Kasi, 
Nasza dziennikarka, która jest na miejscu uchwyciła moment, w którym to Babcia Kasia w ostrych słowach mówi do policjantów. 

Wykonujecie rozkazy, które prowadzą Was do popełnienia przestępstwa - krzyczała Babcia Kasia przez negafon.

Przytoczyła art. 58 ustawy o policji, który wskazuje: "policjant obowiązany jest odmówić wykonania rozkazu lub polecenia przełożonego, a także polecenia prokuratora, organu administracji państwowej lub samorządu terytorialnego, jeśli wykonanie rozkazu lub polecenia łączyłoby się z popełnieniem przestępstwa".

Może w innych językach pogadamy? - kontynuowała Babcia Kasia. 

Widzę absolutny brak zrozumienia w oczach tej zbieraniny granatowej - dodała. 

Tzw. "Płodobus" jedzie z ronda ONZ w stronę ronda 40-latka. 

Organizatorki proszą o wysyłanie danych osób, które wyszarpywały ludzi poza kordon do Szpili na numer 7222-196-139. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV: