wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Awantura podczas konferencji posłów KO w Pcimiu

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Oświadczenie majątkowe Daniela Obajtka miało być badane przez agentkę CBA Sylwię Kobyłkiewicz, która pracowała też dla słynnego urzędu w Pcimiu. W trakcie konferencji posłów KO, którzy przedstawili uzyskane przez nich dane, doszło do

Na konferencji prasowej w Pcimiu, którego burmistrzem był swego czasu Daniel Obajtek, posłowie Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa i Aleksander Miszalski zaprezentowali dokumenty uzyskane w wyniku interwencji poselskiej.

Członkowie KO przedstawili umowy, jakie zostały zawarte między reprezentowanym przez Daniela Obajtka Urząd Gminy Pcim a byłą agentką CBA Sylwią Kobylkiewicz, podaje portal Gazeta.pl.

Z informacji, które mamy, wynika jednoznacznie, że przez dwa i pół roku Sylwia Kobyłkiewicz świadczyła usługi doradcze dla gminy Pcim. Otrzymała blisko 140 tys. złotych przez dwa lata pracy – przekazał Marek Sowa.

Kontrowersje wokół oświadczenia majątkowego Daniela Obajtka

Według posłów KO kariera byłej agentki CBA jest ściśle związana z osobą prezesa Orlenu. Po zakończeniu służby w Biurze Kobyłkiewicz miała dostać pracę w zarządzanym przez Daniela Obajtka urzędzie.

Z informacji medialnych wynika, że to właśnie pani Sylwia Kobyłkiewicz weryfikowała jego oświadczenia majątkowe. Zadajemy pytanie, na które będziemy próbowali znaleźć odpowiedź: czy agenci CBA kontrolowali Daniela Obajtka, czy Daniel Obajtek kontrolował agentów CBA? – usłyszeliśmy na konferencji prasowej w Pcimiu.

Według zapewnień Aleksandra Miszalskiego pracująca w urzędzie była agentka CBA mogła liczyć na ponadprzeciętne wynagrodzenie. – W 2013 roku, gdy nie miała stałych dyżurów, otrzymywała 500 zł dziennie za pełnienie swoich funkcji. Jakie były wtedy pensje w urzędzie? Czy takie wynagrodzenie jest normalne? – pytał poseł KO.

Faktycznie osoba, o której mówimy, pracowała u nas na umowę zlecenie w urzędzie przez pewien czas. Chciałem zapytać, czy jakiekolwiek przepisy zabraniają byłemu agentowi CBA podjęcia pracy w urzędzie, po zakończeniu służby? – pytał z kolei obecny na miejscu obecny wójt Pcimia Piotr Hajduk.

Awantura podczas konferencji

W trakcie konferencji na miejscu pojawiły się osoby atakujące posłów Koalicji Obywatelskiej i wyraźnie broniące osoby bohatera słynnych już taśm "Gazety Wyborczej", obecnego prezesa PKN Orlen.

Cytowani przez wspomniany portal zebrani krzyczeli m.in.: "To były wasze rządy", "Grodzkim się zajmijcie i jego łapówkami" czy "Nie możecie strawić bólu po przegranej". Do opisywanej sytuacji poseł Sowa nawiązał m.in. w mediach społecznościowych.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Rzecznik rządu o kolejnym zaostrzeniu obostrzeń: "Takiego wariantu nie można wykluczyć"

  • Przemysław Czarnek zdradził plany w sprawie powrotu dzieci do szkół. Wiadomo już, czego oczekiwać

  • "Wiadomości" TVP próbują bronić Obajtka mówiąc o "ostatniej paróweczce"

Źródło: Gazeta.pl / Twitter

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >