wtv.pl > Gwiazdy > Artur Barciś odszedł z Kościoła. "Już dawno się pożegnałem"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:09

Artur Barciś odszedł z Kościoła. "Już dawno się pożegnałem"

artur barciś
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Artur Barciś nawiązał do kłamliwego wywiadu, w którym przedstawiono go jako "żarliwego katolika" – Stwierdziłem wtedy, że jak zacznę to dementować, to więcej ludzi kupi to czasopismo, żeby przeczytać ten tekst – wyjaśnił aktor. Dodał też, że już dawno odszedł z Kościoła.

Artur Barciś z rzadka udziela wywiadów, w których dzieli się swoimi poglądami. Zdarza się jednak, że staje się ich bohaterem wbrew własnej woli.

W rozmowie z serwisem Plejada aktor poinformował, że ostatnimi czasy w jednej z gazet przeczytał zapis rozmowy, w której nie brał udziału, a z której wynikało, że jest wyjątkowo żarliwym katolikiem, by nie powiedzieć – dewotą.

Artur Barciś szczerze o Kościele

Gwiazdor takich produkcji jak "Znachor", "Dwa księżyce" oraz kreator niezapomnianych postaci w "Ranczu" czy "Miodowych latach" przyznał, że od dawna nie należy do katolickiej wspólnoty.

– Z Kościołem już dawno się pożegnałem – przyznał. I dodał, komentując treści zawarte w fałszywym wywiadzie: – Coś okropnego!

Barciś podkreślił, że uznał wówczas, iż jeśli zacznie dementować pogłoski o swojej wierze, tym więcej osób kupi pismo, by przeczytać tekst.

A pewnie znaleźliby się tacy, którzy stwierdziliby, że na siłę wypieram się czegoś. Więc machnąłem ręką – wskazał w rozmowie z serwisem.

Aktor odniósł się też do faktu, że w sieci już dwukrotnie pojawiały się fałszywe informacje o jego śmierci.

Raczej nie czyta się w internecie informacji o swojej śmierci, bo się wtedy nie żyje – przyznał. Dodał, że jest to biznes. – Ktoś zarabia w ten sposób pieniądze – zaznaczył Artur Barciś.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Plejada, wtv.pl

Powiązane