wtv.pl
Córka Anny Jantar we wzruszającym wpisie uczciła pamięć swojej matki.

PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Natalia Kukulska wspomina mamę w mediach społecznościowych. Opublikowała zdjęcie

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Piosenkarka Anna Jantar zginęła 41 lat temu, 14 marca 1980 roku, w katastrofie lotniczej. Jej córka, Natalia Kukulska, miała wtedy 4 lata. W rocznicę śmierci matki córka Anny Jantar uczciła jej pamięć wpisem, który zamieściła w mediac

Na niedzielę przypadła 41. rocznica śmierci piosenkarki Anny Jantar, która zginęła 14 marca 1980 roku w wyniku katastrofy lotniczej. Jak podaje TVP Info, Anna Jantar leciała samolotem Ił-62 „Mikołaj Kopernik" z Nowego Jorku do Warszawy. Na pokładzie obecnych było w sumie 87 osób. 

O godzinie 11:15 samolot rozbił się na lotnisku Okęcie. W wyniku katastrofy zginęły wszystkie osoby obecne na pokładzie. Anna Jantar pozostawiła męża, kompozytora Jarosława Kukulskiego oraz 4-letnią córkę Natalię Kukulską, która poszła w jej ślady, zostając piosenkarką

Jak wskazuje TVP Info, szczyt popularności Anny Jantar jako piosenkarki przypadł na lata 70. Artystka stała się w Polsce znana dzięki przebojom takim jak "Tyle słońca w całym mieście" czy "Nic nie może wiecznie trwać".

W ciągu swojej zaledwie 10-letniej kariery Anna Jantar współpracowała z muzykami takiej miary co Zbigniew Hołdys, Stanisław Sojka czy Bogusław Mec oraz nagrywała z Budką Suflera i zespołem Perfect

Porównywalną karierę miała zrobić w przyszłości jej córka Natalia Kukulska, która swoje pierwsze albumy - "Natalia" oraz "Bajki Natalki" - nagrała w wieku... 7 lat. Albumy sprzedano w 2 milionach egzemplarzy.

"W 1996 roku wokalistka wydała pierwszą „dorosłą” płytę „Światło”. Zarówno to wydawnictwo, jak i kolejne, cieszyły się powodzeniem, zyskując status złotej, platynowej, a nawet multiplatynowej płyty w przypadku najpopularniejszego i wielokrotnie nagradzanego albumu "Puls”, z którego pochodzą takie przeboje jak “Im więcej ciebie tym mniej” czy “W biegu”" - czytamy na oficjalnej stronie Natalii Kukulskiej.

Córka Anny Jantar uczciła pamięć swojej matki

Jak co roku, Natalia Kukulska uczciła pamięć swojej matki w rocznicę jej śmierci. Piosenkarka zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie przedstawiające Annę Jantar z małą Natalią. "To już "41 14 marców" bez niej. Ta odwrotność cyfr, ta ironia losu, gdy jesteś na szczycie zawodowym i wszystko się zatrzymuje z hukiem... gdy już lądujesz, widzisz swój cel, ale jest on brutalnie skreślony na zawsze" - zaczęła swój wpis na Instagramie córka Anny Jantar.

[EMBED-2032]

W swoim wpisie Natalia Kukulska opowiedziała, jak radzi sobie ze wciąż żywym poczuciem straty po śmierci matki. "Staram się nie wracać do tego często. Nie wyobrażać, bo nie sposób przerobić tego sobie. Tak miało być? Może… Wierzę, że w ogólnym życia rozrachunku wszystko się układa w całość, ale żal, ból, tęsknota będą już zawsze cichymi kompanami" - napisała Natalia Kukulska.

"Siła oddziaływania tego, co zostawiła po sobie moja mama, jest cały czas ogromna. Kolejne pokolenia sięgają do jej twórczości, co jest dowodem na to, że nie jej tragiczna historia, tylko głos, przekaz i repertuar stanowią o tej sile. I niech to trwa. Niech Anna Jantar trwa. Natalia" - czytamy we wpisie.

Źródło: Radio ZET / radiozet.pl, TVP Info, nataliakukulska.pl, Instagram / natalia.kukulska

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >