wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie żyje dziennikarz Andrzej Kukuczka

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nie żyje Andrzej Kukuczka. Zasłużony pracownik i wybitny dziennikarz Radia Kraków odszedł z tego świata w wieku 56 lat. Mężczyzna zmagał się z ciężką chorobą. O jego zdrowie walczono do samego końca. Przykre informacji o śmierci właśnie okrążają me

"Z głębokim żalem informujemy, że po ciężkiej chorobie odszedł nasz kolega i przyjaciel Andrzej Kukuczka" - czytamy w komunikacie wydanym przez Radio Kraków. Jak podają przedstawiciele rozgłośni, 56-latek przeszedł przez wszystkie możliwe szczeble zawodowe w stacji. Swoje obowiązki realizował jako reporter, wydawca, lektor serwisów informacyjnych, a także prowadzący programy sportowe.

Z głębokim żalem informujemy, że po ciężkiej chorobie odszedł nasz kolega i przyjaciel Andrzej Kukuczkahttp://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/aktualnosci/nie-zyje-andrzej-kukuczka/

Opublikowany przez Radio Kraków Czwartek, 4 marca 2021

Nie żyje Andrzej Kukuczka. Zasłużony dziennikarz zmarł w wieku 56 lat

Przed śmiercią Anrzej Kukuczka prowadził redakcję muzyczną Radia Kraków. Prowadził także felietony o historii Polski i świata w czasie II wojny światowej. "Wychował nie jedno pokolenie na muzyce rockowej, miał niepowtarzalny głos i ogromną muzyczną wiedzę" - opisują go współpracownicy. 

Dziennikarza pożegnał także dyrektor rozgłośni. Mariusz Bartkowicz, bo o nim mowa, wskazał, że Andrzej Kukuczka na zawsze pozostanie w sercach pracowników Radia Kraków. - Na zawsze pozostanie dla mnie, dla nas - jednym z legendarnych i niezawodnie kojarzących się z Radiem Kraków głosów, niezwykłą radiową osobowością, człowiekiem o wielkiej muzycznej wrażliwości, miłośnikiem historii, ale i niezwykle uważnym obserwatorem rzeczywistości z wielkim poczuciem humoru, a jednocześnie życzliwą wyrozumiałością dla świata - wspominał dla lokalnego medium. 

Zmarły radził sobie niemal w każdej zawodowej sytuacji. Jego cięta riposta i krytyczne spojrzenie na świat miały sprawdzić się zwłaszcza, gdy komentował bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. W związku ze śmiercią Kukuczki Radio Kraków przez cały dzień będzie grało utwory, które zostałyby wybrane przez zmarłego. 

Środki na leczenie dla dziennikarza zbierała Fundacja Alivia, która wspiera osoby walczące z nowotworami. Pieniądze przeznaczone na leczenie radiowca zostaną przekazane na rzecz innych podopiecznych organizacji pożytku publicznego. Jak podali dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej, dziennikarz od dwóch lat miał zmagać się ze złośliwym nowotworem mózgu. 

Nie podano informacji dotyczących organizacji ceremonii pogrzebowej. Zmarłego jednak już żegnają słuchacze, wysyłając swoje wspomnienia za pośrednictwem oficjalnego maila Radia Kraków. "Jeszcze rok temu wracając z sobotnich wyjazdów narciarskich umilał nam Pan Andrzej podróż swoimi audycjami i muzyką... No cóż, będziemy pamiętać. Spoczywaj w pokoju" - czytamy w deklaracji pana Jaromira, cytowanego przez rozgłośnię. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Nauczycielom z Rybnika obniżono dodatek. Z 40 do 1 zł

  • Dr Zaczyński o Wielkanocy w dobie pandemii. Nie ma co liczyć na zniesienie obostrzeń

  • Nauczycielka wrzuciła do sieci zdjęcie z wakacji. Ściga ją skarbówka

Źródło: [Radio Kraków/PAP]

</

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >