Andrzej Kukuczka. Unsplash.com/tubaiman
Źródło: Unsplash.com/tubaiman
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 5 Marca 2021

Nie żyje dziennikarz Andrzej Kukuczka

Nie żyje Andrzej Kukuczka. Zasłużony pracownik i wybitny dziennikarz Radia Kraków odszedł z tego świata w wieku 56 lat. Mężczyzna zmagał się z ciężką chorobą. O jego zdrowie walczono do samego końca. Przykre informacji o śmierci właśnie okrążają media społecznościowe.

"Z głębokim żalem informujemy, że po ciężkiej chorobie odszedł nasz kolega i przyjaciel Andrzej Kukuczka" - czytamy w komunikacie wydanym przez Radio Kraków. Jak podają przedstawiciele rozgłośni, 56-latek przeszedł przez wszystkie możliwe szczeble zawodowe w stacji. Swoje obowiązki realizował jako reporter, wydawca, lektor serwisów informacyjnych, a także prowadzący programy sportowe.

Z głębokim żalem informujemy, że po ciężkiej chorobie odszedł nasz kolega i przyjaciel Andrzej Kukuczka http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/aktualnosci/nie-zyje-andrzej-kukuczka/

Opublikowany przez Radio Kraków Czwartek, 4 marca 2021

Nie żyje Andrzej Kukuczka. Zasłużony dziennikarz zmarł w wieku 56 lat

Przed śmiercią Anrzej Kukuczka prowadził redakcję muzyczną Radia Kraków. Prowadził także felietony o historii Polski i świata w czasie II wojny światowej. "Wychował nie jedno pokolenie na muzyce rockowej, miał niepowtarzalny głos i ogromną muzyczną wiedzę" - opisują go współpracownicy. 

Dziennikarza pożegnał także dyrektor rozgłośni. Mariusz Bartkowicz, bo o nim mowa, wskazał, że Andrzej Kukuczka na zawsze pozostanie w sercach pracowników Radia Kraków. - Na zawsze pozostanie dla mnie, dla nas - jednym z legendarnych i niezawodnie kojarzących się z Radiem Kraków głosów, niezwykłą radiową osobowością, człowiekiem o wielkiej muzycznej wrażliwości, miłośnikiem historii, ale i niezwykle uważnym obserwatorem rzeczywistości z wielkim poczuciem humoru, a jednocześnie życzliwą wyrozumiałością dla świata - wspominał dla lokalnego medium. 

Rolnicy zakłócili konferencję, chcieli rozmawiać z premierem. Nie zostali dopuszczeniRolnicy zakłócili konferencję, chcieli rozmawiać z premierem. Nie zostali dopuszczeniCzytaj dalej

Zmarły radził sobie niemal w każdej zawodowej sytuacji. Jego cięta riposta i krytyczne spojrzenie na świat miały sprawdzić się zwłaszcza, gdy komentował bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. W związku ze śmiercią Kukuczki Radio Kraków przez cały dzień będzie grało utwory, które zostałyby wybrane przez zmarłego. 

Środki na leczenie dla dziennikarza zbierała Fundacja Alivia, która wspiera osoby walczące z nowotworami. Pieniądze przeznaczone na leczenie radiowca zostaną przekazane na rzecz innych podopiecznych organizacji pożytku publicznego. Jak podali dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej, dziennikarz od dwóch lat miał zmagać się ze złośliwym nowotworem mózgu. 

Nie podano informacji dotyczących organizacji ceremonii pogrzebowej. Zmarłego jednak już żegnają słuchacze, wysyłając swoje wspomnienia za pośrednictwem oficjalnego maila Radia Kraków. "Jeszcze rok temu wracając z sobotnich wyjazdów narciarskich umilał nam Pan Andrzej podróż swoimi audycjami i muzyką... No cóż, będziemy pamiętać. Spoczywaj w pokoju" - czytamy w deklaracji pana Jaromira, cytowanego przez rozgłośnię. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Radio Kraków/PAP]