wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda przyjmie dymisję Jarosława Gowina? Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta zapowiada, że głowa państwa nie będzie robić problemów
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:59

Andrzej Duda przyjmie dymisję Jarosława Gowina? Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta zapowiada, że głowa państwa nie będzie robić problemów

Andrzej Duda przyjmie dymisję Jarosława Gowina
Andrzej Iwanczuk/Reporter - zdjęcie ilustracyjne

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta orzekł, że Andrzej Duda podpisze dymisję Jarosława Gowina "bez zbędnej zwłoki". Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła Wirtualna Polska wynika, że nastąpić to może już w środę.

Wszystko wskazuje na to, że prezydent nie będzie protestował przeciwko odwołaniu wicepremiera Gowina.

Prezydent przyjmie dymisję

Rzecznik rządu Piotr Müller ogłosił podczas wtorkowej konferencji decyzję premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą zdymisjonowania wicepremiera Jarosława Gowina.

Formalność wymaga, by dymisję taką przyjął prezydent. Tylko wtedy prezes Porozumienia będzie oficjalnie pozbawiony pełnionej przezeń funkcji.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Andrzej Duda nie będzie zgłaszał obiekcji co do usunięcia z rządu Jarosława Gowina. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Błażej Spychalski zapowiedział, że odbędzie się to "bez zbędnej zwłoki".

- Oczywiście takie zmiany, o które prosi Pan Premier, zostaną dokonane - zapowiedział w rozmowie z PAP Spychalski - O tym kiedy to się stanie, będzie informowała Kancelaria - dodał.

Według nieoficjalnych informacji, do których udało się dotrzeć Wirtualnej Polsce, prezydent przyjąć ma tę dymisję już w środę.

Jarosław Gowin żegna się z rządem

Jak przekazał podczas wtorkowej konferencji Jarosław Gowin, jego nieporozumienia z innymi członkami Zjednoczonej Prawicy polegały m.in. na braku akceptacji nowego planu podatkowego premiera.

Nieformalnie były już wicepremier stwierdził również, że sprzeciwiał się ustawie o radiofonii i telewizji, która ma w praktyce odebrać koncesję telewizji TVN.

Już jutro zapaść mają decyzje dotyczące przyszłości Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy. Jak zapowiedział Gowin, wraz z nim odejdą wszyscy, którym zależy na "dobru Polski".

Polityk zapowiedział również, że do końca kadencji stworzy nową "centro-prawicową alternatywę", czerpiącą z pozytywnych programów społecznych Zjednoczonej Prawicy. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: gazeta.pl, wtv.pl Zdjęcie główne: Andrzej Iwanczuk/Reporter - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane