wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Prezydent spotka się po urlopie z przedstawicielami ochrony zdrowia

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wczoraj media obiegło nagranie, jak kolumna SOP z Andrzejem Dudą omija korki turystów wyjeżdżających z gór. Pośpiech był potrzebny? Prezydent nie próżnuje i już dziś czeka go spotkanie. Andrzej Duda ma w poniedziałek rozmawiać z przed

  • Dzień po zakończeniu urlopu Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami sektora ochrony zdrowia

  • Przedmiotem spotkania ma być zbieranie informacji po roku trwania pandemii

W niedzielę wiele osób, które skorzystały z poluzowania obostrzeń, wracało z wypoczynku do domu i wśród nich znajdował się Andrzej Duda. Prezydent jednak nie musiał martwić się, że utknie w długim korku turystów.

Sieć obiegło nagranie, jak kolumna SOP z Andrzejem Dudą na pokładzie na sygnałach omija długi korek (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<). Już pierwszy dzień po powrocie urlopu prezydent wraca do służbowych obowiązków.

Przedstawiciele ochrony zdrowia spotkają się z Andrzejem Dudą

Na oficjalnej stronie prezydenta Andrzeja Dudy widnieje komunikat, że już dziś głowa państwa powróci do wykonywania swoich obowiązków. Prezydent jeszcze wczoraj szusował na stoku, a dziś będzie zbierał informacje na temat sytuacji po roku pandemii.

- Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotka się przedstawicielami sektora ochrony zdrowia, zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii COVID-19 - przekazuje Gazeta.pl powołując się na komunikat Kancelarii Prezydenta.

Wcześniej prezydent był krytykowany za swoje zachowanie i zaplanowanie wypoczynku w samym środku pandemii, gdy Ministerstwo Zdrowia alarmuje, że zaczynamy wchodzić w III falę zachorowań. Andrzej Duda jednak nie ma zamiaru odpoczywać po pobycie w Wiśle, mimo iż raczej nie spędził czasu na błogim wypoczynku, a na sporym wysiłku fizycznym.

Spotkanie się z pracownikami sektora służby zdrowia to część strategii przyjętej przez rządzących. Dodatkowo nie jest to pierwsze tego typu zebranie, w którym uczestniczy Andrzej Duda.

Jaki jest cel spotkania?

- Będzie to drugie z cyklu spotkań z reprezentantami różnorodnych środowisk, mających na celu zebranie i omówienie doświadczeń oraz rekomendacji po roku walki z pandemią - dodaje w komunikacie Kancelaria Prezydenta.

Niemal rok trwania pandemii przyniósł wiele nauki i doświadczenia, którego nikt wcześniej się nie spodziewał. Minister zdrowia Adam Niedzielski wskazuje, że obecnie wchodzimy już w III falę zachorowań i w najbliższych dniach ilość nowych przypadków koronawirusa będzie rosnąć.

To, że Ministerstwo Zdrowia codziennie raportuje większą ilość pozytywnych testów niż jeszcze dwa tygodnie temu to również efekt poluzowania obostrzeń. Polacy masowo ruszyli m.in. na otwarte stoki narciarskie i do hoteli. Media obiegły nagrania z Krupówek w Zakopanem, gdzie tłum ignorował obostrzenia i bawił się, jakby zagrożenie pandemiczne nie istniało. Obrazowo skomentowała to w czasie wywiadu z Radiem Kraków posłanka PiS Anna Paluch.

Obostrzenia powrócą ze względu na zachowanie turystów?

W odniesieniu do tego, co działo się w Zakopanem, posłanka PiS Anna Paluch wskazała, że wszyscy turyści powinni lepiej reprezentować sobą homo sapiens, a nie jak "jak stado małpiszonów w gaju bananowym" (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

O przestrzeganie obostrzeń zaapelował również jeden z zakopiańskich hotelarzy. Karol Wagner wskazał, że cenę za chwilę szaleństwa turystów zapłaci cała branża, która walczy obecnie o przetrwanie (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Źródło: gazeta.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

-

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >