wtv.pl
Postępowanie Andrzeja Chyry spotkało się z krytyką niektórych internautów.

TRICOLORS/East News

Andrzej Chyra w żałobie, żegna bliską osobę. Wylało się na niego wiadro hejtu, internauci mają wobec niego dużo zarzutów

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Aktor Andrzej Chyra pożegnał przed kilkoma dniami swojego ojca Adolfa Chyrę, który zmarł w wieku 80 lat. Wiele osób miało jednak obiekcje co do sposobu, w jaki Andrzej Chyra poinformował o pogrzebie ojca w mediach społecznościowych.

Jak podaje Fakt.pl, znany z filmów takich jak "Dług", "Symetria", "Katyń" czy "Mowa ptaków" aktor Andrzej Chyra pożegnał ostatnio swojego ojca Adolfa Chyrę, który zmarł w wieku 80 lat.

Adolf Chyra przez lata pracował w sektorze górniczym, w tym m.in. w KGHM Polska Miedź oraz ZG Ruda, gdzie był dyrektorem technicznym. Informacje o jego śmierci pojawiły się m.in. w lokalnym "Tygodniku Głogowskim".

Jak podaje Fakt.pl, pogrzeb ojca Andrzeja Chyry miał miejsce w sobotę, 13 marca, o godzinie 12 na cmentarzu komunalnym w Polkowicach, gdzie stawiły się m.in. delegacje zakładów KGHM Polska Miedź

Andrzej Chyra zamieścił w sieci nagranie z pogrzebu

Andrzej Chyra udostępnił informacje o pogrzebie ojca w mediach społecznościowych, jednak wielu obserwujących go fanów miało obiekcje co do sposobu, w jaki to uczynił.

Aktor zamieścił na Instagramie nagranie, na którym widzimy fragment pogrzebu i słyszymy grającą orkiestrę. Oprócz orkiestry widzimy także przystrojoną wieńcem trumnę ojca Andrzeja Chyry, stojącego nieopodal księdza i pozostałych uczestników pogrzebu

Część internautów uznało filmowanie tak intymnego momentu i dzielenie się nagraniem w mediach społecznościowych za coś niestosownego. "Niedawno zmarła mi mama. Wiem, co czujesz... ale przez chwilę bym nawet nie wpadł na to, żeby wziąć telefon do ręki" - brzmi jeden z komentarzy przywoływanych przez Fakt.pl.

"Ambiwalencja. Jesli to prawda to kondolencje (ale z tylu glowy mam obraz z D Housa z pogrzebem ojca????) .Z drugiej strony wyczuwam pewien rodzaj prowokacyjnego pytania ..No i ...(naprawde chcesz z nami sie dzielic ta chwila wobec innych ludzi na filmie)? To brzmi jak kadr z kolejnej produkcji" - czytamy we wpisie użytkownika o nicku roman_karsztun.

Inni fani Andrzeja Chyry bronili jednak decyzji aktora o uwiecznieniu i upublicznieniu tego rodzaju momentu. "Szanuję pozytywne pogrzeby, orkiestra taki nastrój wprowadziła. Dziękuję że mogłem to zobaczyć. Przesyłam uściski" - napisał michalbuddabar.

"Straszliwie głupio jest mi za tych wszystkich ludzi, którzy krytykują Pana za to, że wyjął Pan telefon na pogrzebie swojej bliskiej osoby. Moim zdaniem każdy powinien przeżywać żałobę po swojemu, jedni niech zamawiają płaczki, drudzy niech nagrywają, jeśli tego potrzebują, a mogą nawet zrobić z tego nieponure przyjęcie upamiętniające zmarłą osobę, who cares? Nikt nigdy nie zrozumie kogoś, kto właśnie stracił rodzica, i niech nawet nie próbuje nas zrozumieć" - czytamy z kolei w komentarzu użytkownika o nicku babaghanoushvesna.

Fakt.pl zwraca także uwagę, że w dobie pandemii, gdy obowiązują obostrzenia dotyczące organizacji zgromadzeń publicznych często wiążące się z limitami uczestników nagrywanie czy transmitowanie tych wydarzeń jest o tyle uzasadnione, że pozwala na uczestnictwo w nich osobom, które w innym wypadku nie miałyby takiej możliwości

Źródło: Fakt.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TV

Danuta Holecka wróciła do "Wiadomości" TVP

Czytaj więcej >

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >