wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Alarm bombowy na lotnisku Chopina. Ewakuowano ponad 100 osób, nic nie znaleziono

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W niedzielę wieczorem Lotnisko Chopina w Warszawie ewakuowało 100 pasażerów samolotu, na którego pokładzie miał się znajdować niebezpieczny ładunek wybuchowy. Maszynę skontrolowali pirotechnicy, a na lotnisko oddelegowane zostały karetki. Os

Jak podaje onet.pl, w niedzielę wieczorem do służb nadzorujących Lotnisko Chopina w Warszawie wpłynęła informacja o ładunku wybuchowym, który mógł znajdować się na pokładzie jednego z samolotów. Chodziło o lecący ze Stambułu do Warszawy samolot linii Turkish Airlines.

W związku z tymi doniesieniami ewakuowano ponad 100 pasażerów i członków załogi samolotu, a do akcji wkroczyli pirotechnicy, przystępując do sprawdzania maszyny pod kątem bezpieczeństwa. Zgodnie z procedurami na lotnisko przysłano także karetki pogotowia.

- Wszystko zmierza ku temu, że był to anonimowy żart - mówiła jeszcze w czasie trwania czynności sprawdzających przywoływana przez onet.pl rzeczniczka prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dagmara Bielec-Janas.

Jak relacjonowała Polska Agencja Prasowa, do samolotu miał jeszcze zostać wpuszczony pies przeszkolony w kierunku wykrywania substancji wybuchowych i niebezpiecznych. Ostatecznie na pokładzie nie odnaleziono żadnego ładunku wybuchowego.

- Na szczęście był to fałszywy alarm, aczkolwiek jest to strasznie przykre, że w takiej sytuacji covidowej, kiedy karetki, które mogłyby przydać się pacjentom, są zajęte - informował po godzinie 22 w niedzielę przywoływany przez onet.pl rzecznik Lotniska Chopina Piotr Rudzki.

Testy w kierunku COVID-19 na lotnisku Chopina

Tymczasem od 30 marca obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące kwarantanny nakładanej na osoby przyjeżdżające do Polski. - Wszyscy wracający do kraju samolotem kierowani będą na kwarantannę, którą w przypadku przylatujących ze strefy Non Schengen uchyli wyłącznie negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany w Polsce - informuje Lotnisko Chopina.

W związku z tym na lotnisku funkcjonują dwa punkty, w których podróżni mogą wykonać szybki test antygenowy w kierunku COVID-19. - Do dyspozycji pasażerów Schengen dostępne są oba punkty. Dla pasażerów Non Schengen, tylko jeden - czytamy na stronie lotniska.

Koszt testu w punkcie dla pasażerów Schengen (gate 34-35) to 170 zł, a w zorganizowanym przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA punkcie w hali odbioru bagażu przeznaczonym także dla pasażerów spoza strefy Schengen - 200 zł

Lotnisko Chopina informuje także, że osoby, które zaszczepiły się dwiema dawkami szczepionki dopuszczonej do obrotu przez UE, nie będą musiały odbyć kwarantanny.

Źródło: onet.pl, PAP.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >