wtv.pl > TV > Adam Niedzielski u Roberta Mazurka. "Będziecie rozkładać bierki?"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:16

Adam Niedzielski u Roberta Mazurka. "Będziecie rozkładać bierki?"

Goszczący na antenie radia RMF FM Adam Niedzielski zapowiadał możliwe warianty luzowania restrykcji.
Screen pochodzi z programu RMF FM.

Mazurek pytał szefa resortu zdrowia m.in. o to, kiedy zdejmiemy maseczki, kiedy do nauki stacjonarnej powrócą wszyscy uczniowie oraz o ponowne uruchomienie funkcjonowania hoteli i restauracji.

Goszczący tuż po godzinie 8 na antenie radia RMF FM Adam Niedzielski przedstawił prawdopodobne scenariusze. Nie chciał przekazać szczegółów luzowania obostrzeń, które ogłoszono na konferencji premiera i ministra zdrowia po godzinie 10:30. O szczegółach informowaliśmy TUTAJ.

Gość Roberta Mazurka przekonywał, że nadal "kilka spraw musi zostać rozstrzygniętych".

Robert Mazurek do Adama Niedzielskiego: Będziecie ciągnąć zapałki?

Jedna rzecz mnie zdumiewa – wskazał dziennikarz RMF FM. – Pan nam o 8:13 mówi, że pewne rzeczy nie są jeszcze ustalone. One będą ustalone dziś o godzinie 10 – zauważył Mazurek, po czym zadał Niedzielskiemu mocno niewygodne pytanie.

Przepraszam, wy będziecie tam losowanie robili? – pytał w trakcie porannej rozmowy. Nie unikając ironii, dopytał ministra zdrowia, czy na rządowych posiedzeniach rozkładane są bierki, a o luzowaniu obostrzeń ma zdecydować wyciągnięcie najkrótszej zapałki.

Uściślając, dziennikarz RMF wskazał, że szczegóły odmrażania gospodarki powinny zostać ustalone znacznie wcześniej. – Jeśli to wszystko ma być wynikiem dyskusji, to powinny być one dawno odbyte – podkreślił. – Dziś powinniście tylko o tym opowiedzieć.

Goszczący na antenie prywatnego nadawcy Niedzielski upierał się jednak, że rozmowy trwają w istocie od dawna, jednak dziś "zapadną ostateczne rozstrzygnięcia".

Kończąc wątek, Mazurek zwrócił uwagę, że brak wspomnianych rozstrzygnięć i – w efekcie – podejmowania decyzji w przeciągu dwóch najbliższych godzin należy uznać za niepoważne.

Wspomniany fragment odnaleźć można poniżej, tuż po upływie 10. minuty materiału.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: RMF FM

Powiązane