wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Adam Niedzielski w TVP: We wtorek lub w środę nowe decyzje ws. obostrzeń

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Adam Niedzielski pojawił się dziś w "Gościu Wiadomości" na antenie TVP. Minister zdrowia ujawnił, kiedy zostaną ogłoszone najnowsze decyzje w sprawie wprowadzanych obostrzeń. Nakreślił również, czego najpewniej będą dotyczyły najnowsze og

Adam Niedzielski gościł w programie prowadzonym przez Edytę Lewandowską tuż po "Wiadomościach" TVP. Minister zdrowia był pytany między innymi o plany dotyczące obostrzeń w pogarszającej się sytuacji pandemicznej.

Polityk nie ukrywał, że rząd rozmawia już o wprowadzaniu konkretnych zmian. Jednocześnie zaznaczył, że Polska planuje wyciągnąć pomocną dłoń do sąsiednich państw, które dotkliwie odczuły skutki pandemii.

Adam Niedzielski o nowych obostrzeniach

- Bierzemy pod uwagę sytuację za granicami kraju, bo mamy i w Czechach, i na Słowacji trudną sytuację. Partnerzy nasi, południowi sąsiedzi zwrócili się do nas o pomoc dla swoich pacjentów, której to w ramach naszych możliwości udzielimy - zaznaczył Niedzielski.

- Wydaje się, że takim pierwszym, najbardziej naturalnym krokiem będzie wprowadzenie pewnych ograniczeń w ruchu między naszymi południowymi sąsiadami a Polską. Tutaj mamy takie podejście, że chcemy, by osoby, które wjeżdżają do Polski, musiały wykazać się negatywnym testem w kierunku koronawirusa. Oczywiście jeżeli takiego testu nie mają, to będą musiały odbywać kwarantannę - dodał minister, po czym przeszedł do wyliczania kolejnych planowanych obostrzeń.

- Drugie rozwiązanie, o którym rozmawialiśmy, to było rozwiązanie, które dotyczy rezygnacji z możliwości zastępowania masek przez przyłbice, chusty bądź inne takie namiastki maseczki - wyliczył.

- Odnosząc się do tej sytuacji regionalnej, widzimy potrzebę, że szczególnie w województwie warmińsko-mazurskim trzeba się bardzo dokładnie przyjrzeć sytuacji - podkreślił również minister zdrowia, nie zdradzając jednak, co dokładnie rząd rozważa względem omawianego regionu.

Adam Niedzielski ujawnił także, kiedy Polki i Polacy poznają konkretne decyzje rządu ws. obostrzeń.

- Myślę, że jutro, najpóźniej w środę, być może ze względu na tę dolegliwość potencjalnej kwarantanny, którą mam przed sobą, ta decyzja będzie podjęta i ją ogłosimy publicznie - ujawnił Adam Niedzielski.

Źródło: TVP Info 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Turyści masowo bez maseczek. Prawie 300 mandatów zostało wypisanych przez policję w Zakopanem

  • Superniania mówi wprost: że nie chce księży w przestrzeni medialnej

  • Prokuratura Krajowa ws. "kłamstwa vatowskiego". Głośna sprawa

-

Maria Hędrzak

Redaktorka i wydawczyni, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz studentka specjalizacji Bliski Wschód i Afryka na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Policja w lesie

Polska

Wielkopolskie: Zwłoki odnalezione w środku lasu przez grzybiarzy. Prokuratura prowadzi działania

Czytaj więcej >

Polska

W wypadku pod Zieloną Górą zginął 21-letni piłkarz. Klub żegna swojego zawodnika

Czytaj więcej >
Udzial pary prezydenckiej w uroczystosci rozpoczecia roku szkolnego 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieza Jana Pawla II w Kruszewie.

Polska

Psycholog opowiada o powrocie do nauki stacjonarnej. Co czuje młodzież po pierwszych tygodniach szkoły?

Czytaj więcej >
Lubuska Policja

Polska

Nowe fakty ws. wypadku pod Zieloną Górą. Policja zamieściła zdjęcia

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą działania zwierząt w służbach mundurowych

Polska

27 grudnia może stać się świętem państwowym. Prezydent skierował projekt ustawy do Sejmu

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska

Szostaki. Nie żyje 28 latek, stężenie alkoholu we krwi zaskoczyło medyków

Czytaj więcej >