wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Abp Jędraszewski: "Rodzina jest zagrożona, atakowana"

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W niedzielę abp Jędraszewski wygłosił homilię i poświęcił figurę Jana Pawła II w kościele pw. Ducha Świętego w Podstolicach. W kazaniu abp Jędraszewski zastanawiał się nad sensem cierpienia, które w ostatnich latach życia przeżywał Jan Paweł I

W niedzielę, 21 marca, abp Marek Jędraszewski pojawił się w Podstolicach (powiat wielicki), gdzie w kościele pw. Ducha Świętego odbyła się uroczystość poświęcenia figury św. Jana Pawła II.

Abp Jędraszewski wygłosił z tej okazji homilię, w której - wychodząc od fragmentu Ewangelii - zastanawiał się nad drogą Jana Pawła II i sensem cierpienia, które papież przeżywał w swoich ostatnich latach.

- Nie było u niego rozdźwięku między tym co mówił a tym jak żył, co najbardziej widać w tym, jak umiał przyjąć cierpienie - stwierdził w trakcie uroczystości w Podstolicach przywoływany przez portal diecezja.pl abp Jędraszewski. 

Abp Jędraszewski: rodzina jest atakowana

W homilii abp Jędraszewski przypomniał, że w latach 90. u Jana Pawła II rozwinęła się choroba Parkinsona, która miała objawić się papieża w momencie, gdy w kościele przeżywany był Rok Rodziny. Dlaczego - zdaniem abpa Jędraszewskiego - te dwa zdarzenia się zbiegły?

- Właśnie dlatego, że rodzina jest zagrożona, rodzina jest atakowana. Także papież musi być atakowany, musi cierpieć, aby każda rodzina, by cały świat ujrzał, że istnieje Ewangelia – rzec można – «wyższa»: Ewangelia cierpienia, którą trzeba głosić, by przygotować przyszłość, trzecie tysiąclecie rodzin, każdej rodziny i wszystkich rodzin - tłumaczył cytowany przez portal diecezja.pl abp Jędraszewski.

Temat rodziny powrócił także w dalszej części homilii, gdy abp Jędraszewski przekonywał, że "nie możemy się zrozumieć bez Chrystusa, nie możemy zrozumieć ani sensu cierpienia, ani sensu miłości, ani mocy nadziei, która nam towarzyszy w drodze wiary do wieczności; bez Chrystusa nie potrafimy zbudować ani dobrego małżeństwa, ani wiernej rodziny, ani nowych kochających się pokoleń Polaków".

Na początku marca relacjonowaliśmy na WTV.pl inne kazanie, w którym abp Jędraszewski pouczał wiernych, podobnie jak w Podstolicach sugerując, że życie bez Boga, religii i kościoła jest niepełnowartościowe.

- Zapomnienie o Bogu doprowadziło do porzucenia człowieka - perorował abp Jędraszewski w trakcie odbywających się w Krakowie rekolekcji dla Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, jako przykład upadku chrześcijańskiej Europy wskazując legalizację aborcji i eutanazji. 

- Nie patrzy się na ludzką egzystencję jako całość – nie tylko w kategoriach życia od poczęcia do naturalnej śmierci, ale patrzy się na ludzką egzystencję jako na egzystencję człowieka samotnego, skazanego niejako na siebie samego, unikającego wręcz więzów solidarności i jedności z innymi ludźmi, przeciwnie – pogłębia się obojętność etyczna, a wraz z nią gorączkowe zabieganie o własne interesy i przywileje - mówił abp Jędraszewski w Krakowie.

Źródło: diecezja.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >