wtv.pl
500 plus zostanie zawieszone na czas pandemii?

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

500 plus wstrzymane przez wydatki, związane z epidemią? Ministerstwo wyjaśnia

8 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

500 plus zostanie zawieszone na czas pandemii? Kryzys ekonomiczny i gospodarczy związany z wirusem SARS-CoV-2, to niewątpliwie duże obciążenie dla państwa. W związku z tym zaczęły pojawiać się wątpliwości i spekulacje, czy rząd wciąż będzie wypłacać 500+. Wątpliwości w tej kwestii rozwiała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg.

Kryzys spowodowany wirusem SARS-CoV-2, który mocno uderzył w całą polską gospodarkę, oznacza duże obciążenie dla budżetu państwa. Wliczając w to także Tarcze Antykryzysową, problem z pieniędzmy może być naprawdę poważny. Co zatem z dalszą wypłatą pieniędzy z programu "Rodzina 500+"? Niektóre rodziny drżą o koniec wypłaty tych świadczeń i dochodów z niego, inni zaś oczekują tego od rządu. Pojawiła się nawet specjalna petycja o wstrzymanie wypłat tych świadczeń. Czy jest szansa, że do tego dojdzie? Jest odpowiedź premiera oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

500 plus zostanie zawieszone na czas pandemii? Jest odpowiedź przedstawicieli rządu

Wątpliwości w temacie dalszych wypłat świadczeń z programu "Rodzina 500+" rozwiali sam premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg.

"Wszystkie świadczenia, jak Rodzina 500 plus, Emerytura Plus są utrzymane w mocy" - zapewnił premier Morawiecki podczas konferencji po posiedzeniu rządu.

Do sprawy odniosła się także Marlena Maląg, która przyznała, że program ma zupełnie inny wymiar i pozwala przeżyć ten trudny czas, a rząd jak na razie absolutnie nie ma zamiaru się z niego wycofywać. Podkreśliła także, że od początku działania programu przekazano 6,5 milionom dzieci ponad 100 miliardów złotych.

Maląg skomentowała również sytuację na rynku pracy. "Gdybyśmy porównali bezrobocie za marzec 2020 roku do marca 2019 roku, to wskaźnik wręcz się obniżył. Wiemy jednak, że sytuacja na rynku pracy wygląda zupełnie inaczej, część bezrobotnych się wyrejestrowuje i nowa fala bezrobotnych będzie napływała" - powiedziała.

Źródło: next.gazeta.pl

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >