500 plus zostanie zawieszone na czas pandemii?. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 8 Kwietnia 2020

500 plus wstrzymane przez wydatki, związane z epidemią? Ministerstwo wyjaśnia

500 plus zostanie zawieszone na czas pandemii? Kryzys ekonomiczny i gospodarczy związany z wirusem SARS-CoV-2, to niewątpliwie duże obciążenie dla państwa. W związku z tym zaczęły pojawiać się wątpliwości i spekulacje, czy rząd wciąż będzie wypłacać 500+. Wątpliwości w tej kwestii rozwiała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg.

Kryzys spowodowany wirusem SARS-CoV-2, który mocno uderzył w całą polską gospodarkę, oznacza duże obciążenie dla budżetu państwa. Wliczając w to także Tarcze Antykryzysową, problem z pieniędzmy może być naprawdę poważny. Co zatem z dalszą wypłatą pieniędzy z programu "Rodzina 500+"? Niektóre rodziny drżą o koniec wypłaty tych świadczeń i dochodów z niego, inni zaś oczekują tego od rządu. Pojawiła się nawet specjalna petycja o wstrzymanie wypłat tych świadczeń. Czy jest szansa, że do tego dojdzie? Jest odpowiedź premiera oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Jakimowicz odpowiedział kobiecie słowami, których nie da się cytować. Ujawnił korespondencjęJakimowicz odpowiedział kobiecie słowami, których nie da się cytować. Ujawnił korespondencjęCzytaj dalej

500 plus zostanie zawieszone na czas pandemii? Jest odpowiedź przedstawicieli rządu

Wątpliwości w temacie dalszych wypłat świadczeń z programu "Rodzina 500+" rozwiali sam premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg.

"Wszystkie świadczenia, jak Rodzina 500 plus, Emerytura Plus są utrzymane w mocy" - zapewnił premier Morawiecki podczas konferencji po posiedzeniu rządu.

Do sprawy odniosła się także Marlena Maląg, która przyznała, że program ma zupełnie inny wymiar i pozwala przeżyć ten trudny czas, a rząd jak na razie absolutnie nie ma zamiaru się z niego wycofywać. Podkreśliła także, że od początku działania programu przekazano 6,5 milionom dzieci ponad 100 miliardów złotych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie tylko ryzyko zakażenia wirusem. Strażacy ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem w lasach
2. Ogromna awantura domowa. 35-latek rzucił się na konkubinę, kobieta walczy o życie w szpitalu

Maląg skomentowała również sytuację na rynku pracy. "Gdybyśmy porównali bezrobocie za marzec 2020 roku do marca 2019 roku, to wskaźnik wręcz się obniżył. Wiemy jednak, że sytuacja na rynku pracy wygląda zupełnie inaczej, część bezrobotnych się wyrejestrowuje i nowa fala bezrobotnych będzie napływała" - powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: next.gazeta.pl