. Twitter/@RobertMaslakŹródło: Twitter/@RobertMaslak
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 3 Lutego 2020

Wielu z nas nieświadomie krzywdzi te piękne zwierzęta. Zdjęcia mówią wszystko

Zwierzęta są często zupełnie nieświadomie bardzo krzywdzone przez ludzi. Od lat obrońcy zwierząt i ekolodzy mówią o niedokarmianiu chlebem zwierząt takich jak łabędzie czy kaczki. Toczone są o to boje, tłumaczy się ludziom przykre konsekwencje dla tych zwierząt, które płyną właśnie z odżywiania ich przez nas w niewłaściwy dla nich sposób, a ludzie i tak dalej to robią. A kończy się to dla łabędzi i kaczek niekiedy bardzo fatalnie. Oto przykład.

"Łabędzie i kaczki z tzw. anielskim skrzydłem są skazane na kalectwo i śmierć. Za przyczynę deformacji kości z skrzydle uznaje się dietę zawierającą dużo weglowodanów, głównie karmienie ptaków chlebem" - pisze pan Robert Maślak na swoim Twitterze.

I niestety takich przypadków codziennie jest dużo więcej. Ludzie "chcą dobrze", albo robią to z nudów i dla rozrywki, albo żeby sprawić radość swoim pociechom, które to mogą nakarmić podczas rodzinnego spaceru po parku pływające w stawie kaczki czy łabędzie. Ale niestety, zapominają, nie wiedzą lub udają, że nie wiedzą, o tym, jak bardzo jest to szkodliwe dla tych zwierząt i że przyczyniają się do ich tragedii.

Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochająBadania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochająCzytaj dalej

Zwierzęta nieświadomie krzywdzone przez ludzi. Opamiętajcie się!

Czynność ta z pozoru wydaje się bardzo niewinna, a nawet wydawać by się mogło, że nie robimy nic złego, a wręcz pomagamy - my i nasze dzieci mają z tego radochę, kaczki są najedzone, wszyscy są szczęśliwi. Niestety, nic bardziej mylnego. Większość odmian chleba, to dla kaczek po prostu śmieciowe jedzenie. Najgorszy jest popularny przy dokarmianiu biały chleb, który może doprowadzić do różnych problemów, w tym przykrego schorzenia zwanego "anielskim skrzydłem".

Wada ta sprawia, że w wyniku deformacji ostatniego stawu skrzydła lotki ptaka odstają, zamiast leżeć blisko ciała. Gdy schorzenie rozwinie się, uniemożliwia latanie, co dla dzikiego ptaka kończy się śmiercią. Nie istnieje żaden zabieg ani lek, który mógłby pomóc, a "anielskie skrzydło" spowodowane jest właśnie niewłaściwą dietą o zbyt wysokiej zawartości białka i węglowodanów, przy niedoborze witamin D, E i manganu. Dokładnie taką dietę zapewnia ptakom serwowany przez nas posiłek w postaci białego chleba.

"Przestańcie dokarmiać kaczki chlebem!" - biją na alarm od lat obrońcy zwierząt i ekolodzy. Niestety, do niektórych to nie dociera i dalej robią swoje.

A efekt? Kalectwo i śmierć tysiąca kaczych i łabędzich istnień.

Ludzie, zastanówcie się nad tym. Jeśli wciąż jeszcze zdarza Ci się to robić - przestań!

twitter.com/RobertMaslak

twitter.com/RobertMaslak

twitter.com/RobertMaslak

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ma 11 lat i milion złotych długu. Komornik zajął jej nawet rentę

2. Nie widzieli się 15 lat, gdy wsiadł do samolotu, rozpętała się śnieżyca. Pomysł Polaka ją zachwycił

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News