wtv.pl
Zwierzęta Wielka Brytania

Pexels / Mario

Nieludzkie traktowanie zwierząt w gospodarstwie rolnym. Wszystko się nagrało i wydało, niewyobrażalnie tragiczne

31 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Zwierzęta w Wielkiej Brytanii spotkały się z niewyobrażalną przemocą. W hodowli Far Marsh Farm, w Yorkshire kozy były bite w nieludzki i niehumanitarny sposób. Aktywiści z grupy "Surge" opublikowali nagrania z zagranicznej farmy.

Na całym świecie czworonogi muszą mierzyć się z ludzkim okrucieństwem. Z przekazywanych przez media informacji wiemy, że w skandaliczny sposób traktowane są nie tylko psy i koty. Tym razem aktywiści i działacze społeczni nagłośnili sprawę kóz z brytyjskiej hodowli Far Marsh Farm. Udało im się zdobyć nagrania, które poważnie obciążają opiekunów bezbronnych zwierząt. Okazało się, że mężczyźni wyrządzili im wielką krzywdę. 

Zwierzęta w Wielkiej Brytani były bite. Skandal w Far Marsh Farm

Hodowle zwierząt budzą kontrowersje i skandale nie tylko w Wielkiej Brytanii. W naszym kraju również wielokrotnie wskazywano warunki, w których muszą żyć kury, krowy, czy też konie. Małe, ciasne i ciemne klatki, brak regularnego karmienia, zaniedbanie, smród i bród stanowią codzienność niejednego czworonoga. Grupa "Surge" przekazała porażające nagranie dziennikarzom brytyjskiego dziennika "Independent". Dramat kóz opisują portale oraz media z całego świata. Należy podkreślić, że są one zwierzętami niezwykle wrażliwymi i czułymi. Okazują się też więc niezwykle wymagające, przez co bardzo łatwo można je zaniedbać.

Reporterzy "Independent" wskazują, że nagranie jest niezwykle drastyczne. Widzimy na nim, jak pracownicy Far Marsh Farm biją pięściami, ciągną za uszy, okładają kijami oraz kopią kozy, którymi mieli się opiekować. Szczególny skandal wzbudził fakt, że hodowla ta oficjalnie współpracowała z St Helen's Farm. Wyjaśnijmy, że jest to największy producent koziego mleka, serów, masła i jogurtów w Wielkiej Brytanii. Obecnie trwa bojkot produktów zakładu. Wszelkie składniki pochodzące od oprawców czworonogów zostały wycofane ze sklepów. Pilną decyzję w tej sprawie podjęły dyskonty należące do Tesco, Sainsbury's i Waitrose.

Zwierzęta w Wielkiej Brytanii zostały odebrane swoim właścicielom. Dzięki natychmiastowej interwencji dziennikarzy oraz aktywistów społecznych dostaną szansę na drugie życie. Trwają prace nad znalezieniem nowych opiekunów dla uratowanych kóz. Wciąż nie wiemy, jaką karę poniosą sprawcy skandalicznych zdarzeń. Niewykluczone, że poza zaprzepaszczeniem reputacji właściciele hodowli poniosą konsekwencje prawne. 

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z nagrania aktywistów z grupy "Surge", które ujawnił "Independent" 28 lipca.

Źródło: [Independent.co.uk]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >