Zwierzęta kara. Pixabay / Malik AlbayrakŹródło: Pixabay / Malik Albayrak
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 16 Kwietnia 2020

W ostatniej chwili uratowali bezbronne zwierzęta przed oprawcami. Grozi im kara, oburzająca sprawa

Zwierzęta zostały odebrane z rąk ludzi, którzy wykorzystywali je seksualnie. Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt poinformował jednak, że osoby biorące udział w akcji zostaną ukarane. Jak stwierdzono, miały bowiem łamać reguły ograniczające przemieszczanie się.

Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński opublikował na Twitterze krótki film, którego treść może poważnie oburzać. Poinformował w nim, że on oraz jego współpracownicy uratowali bezbronne zwierzęta, które padły ofiarą maltretowania i wykorzystywania seksualnego. Choć podobne akcje ratunkowe powinny być powszechnie chwalone, tym razem mogą spotkać się z karą.

Minister zdrowia zwrócił się z ważnym, pilnym apelem. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zwrócił się z ważnym, pilnym apelem. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

- Przed chwilą dostaliśmy telefon ze Stacji Sanitarno-epidemiologicznej w Wałbrzychu, dotyczący tego, że Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu skierowała przeciwko nam wniosek o wymierzenie kary pieniężnej za to, że odebraliśmy dwa psy i jednego kota od skrajnej patologii (...), podczas gdy inne służby wiedzące o sprawie nie zrobiły kompletnie nic, aby uwolnić je ze środowiska patologicznych nadużyć - przekazał Kuźmiński.

Zwierzęta nie będą czekać na ratunek w dobie pandemii

Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt dodał także, że w całości kwestionuje legalność przepisów dotyczących ograniczenia w przemieszczaniu się i nie będzie się do nich stosował w sytuacji zagrożenia życia psów oraz kotów. Zaapelował do policjantów z Wałbrzycha, aby sami zaczęli interweniować w sytuacjach znęcania się nad zwierzętami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pracownik sanepidu ujawnia, dostali z góry przykaz ws. wysokości wlepianych kar. Będziecie wściekli
2. Student WAT: zginęło 120 wyników testów na koronawirusa. Od tygodni są w kwarantannie, kazano im powtórzyć badania

- Jeżeli zostanie nam wymierzona kara administracyjna za to, że uratowaliśmy życie tych zwierząt, na pewno będziemy zaskarżać tę decyzję, a także będziemy informować o sprawie organy międzynarodowe. Nie jest wykluczone, że złożymy skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - powiedział stanowczo Kuźmiński, zaznaczając, że wszystkie interwencje przeprowadzane są z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka rusza naprzeciw obecnym wymaganiom. W każdym sklepie popularnej sieci kupimy maseczki ochronne
  2. Premier ogłosił kiedy będziemy mogli wejść do parków i lasów. Polacy będą zaskoczeni
  3. Biedronka wprowadzi pewne zmiany. Chodzi o małych producentów
  4. Spadek w wykonywaniu testów? Minister Zdrowia się tłumaczy, czym było to spowodowane
  5. Co tam się dzieje? Gigantyczna kolejka pod sklepem na Wiejskiej, symboliczny widok
  6. Ogromne zmiany w Polsce. Premier zdradził cały plan, wiadomo co z hotelami i wakacjami

Źródło: Twitter / Konrad Kuźmiński