wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

W ostatniej chwili uratowali bezbronne zwierzęta przed oprawcami. Grozi im kara, oburzająca sprawa

16 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Zwierzęta zostały odebrane z rąk ludzi, którzy wykorzystywali je seksualnie. Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt poinformował jednak, że osoby biorące udział w akcji zostaną ukarane. Jak stwierdzono, miały bowiem łamać reguł

Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński opublikował na Twitterze krótki film, którego treść może poważnie oburzać. Poinformował w nim, że on oraz jego współpracownicy uratowali bezbronne zwierzęta, które padły ofiarą maltretowania i wykorzystywania seksualnego. Choć podobne akcje ratunkowe powinny być powszechnie chwalone, tym razem mogą spotkać się z karą.

- Przed chwilą dostaliśmy telefon ze Stacji Sanitarno-epidemiologicznej w Wałbrzychu, dotyczący tego, że Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu skierowała przeciwko nam wniosek o wymierzenie kary pieniężnej za to, że odebraliśmy dwa psy i jednego kota od skrajnej patologii (...), podczas gdy inne służby wiedzące o sprawie nie zrobiły kompletnie nic, aby uwolnić je ze środowiska patologicznych nadużyć - przekazał Kuźmiński.

Zwierzęta nie będą czekać na ratunek w dobie pandemii

Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt dodał także, że w całości kwestionuje legalność przepisów dotyczących ograniczenia w przemieszczaniu się i nie będzie się do nich stosował w sytuacji zagrożenia życia psów oraz kotów. Zaapelował do policjantów z Wałbrzycha, aby sami zaczęli interweniować w sytuacjach znęcania się nad zwierzętami.

- Jeżeli zostanie nam wymierzona kara administracyjna za to, że uratowaliśmy życie tych zwierząt, na pewno będziemy zaskarżać tę decyzję, a także będziemy informować o sprawie organy międzynarodowe. Nie jest wykluczone, że złożymy skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - powiedział stanowczo Kuźmiński, zaznaczając, że wszystkie interwencje przeprowadzane są z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Źródło: Twitter / Konrad Kuźmiński

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >