zoo w Poznaniu. Facebook/Zoo w Poznaniu/screenŹródło: Facebook/Zoo w Poznaniu/screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Kwietnia 2020

Żałoba w zoo w Poznaniu. Uratowany z nielegalnej pseudohodowli tygrys nie przeżył

Zoo w Poznaniu na Facebook-u pożegnało swojego podopiecznego. Jeden z tygrysów przegrał walkę z ciężką chorobą. Wciąż nie wiemy, jak potoczą się losy jego brata - Sokki. Historia tygrysa wzruszyła niejednego twardziela.

W swoim wpisie na Facebooku Zoo w Poznaniu ogłosiło żałobę po uwielbianym przez pracowników oraz odwiedzających tygrysie - Gideonie. Zwierzę to trafiło pod skrzydła poznańskiego ogrodu prosto z nielegalnej pseudohodowli zwierząt egzotycznych. Pod przykrywką cyrku utrzymywany był w koszmarnych i makabrycznych warunkach. Dwa lata okrutnej niewoli odcisnęło piętno na zdrowiu zabiedzonego zwierzaka, który został odebrany z rąk oprawców wspólnie ze swoim bratem - Sokką. 

Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonychMinister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonychCzytaj dalej

Zoo w Poznaniu: Tragiczna historia "poznańskiego miziaka"

Jak donosi zoo, tygrys zmarł na charakterystyczną dla katowanych przez cyrki zwierząt chorobę. W grę weszły zniszczone nerki, co jest jedną z częściej spotykanych dolegliwości u brutalnie tresowanych na potrzeby publiczności, cyrkowych zwierząt. Przypadek Gideona jest niestety genetyczny, wobec czego wciąż nie wiemy, jak w przyszłości potoczą się losy jego brata. Na swoim facebookowym koncie przedstawiciele zoo dziękują osobom odpowiedzialnym za uratowanie życia zwierzęcia, wspominając jednocześnie sielankowe życie kota w poznańskiej instytucji. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. NYP: 46-latka ożyła w domu pogrzebowym. Dramatyczne szczegóły sprawy
2. 72-latka zabiła swojego brata, potem sama zginęła. Prokuratura ujawnia pierwsze szczegóły, wbijają w fotel

Tygrys nie doczekał się końca procesu sądowego swojego oprawcy. Mimo tego, że pierwsze nieprawomocne wyroki w sprawie okrutnej pseudohodowli zapadły już przed Sądem Okręgowym w Śremie to główne wątki tego dramatycznego przypadku rozpatruje wciąż Sąd Okręgowy w Poznaniu. Jak piszą pracownicy zoo, nerki Sokki zostaną poddane kompleksowym badaniom kiedy tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. Tymczasem opłakują zwierzaka na swojej oficjalnej stronie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  2. Eksperci przygotowali trzy scenariusze powrotu turystyki do normy. Nawet optymistyczna data załamie fanów podróży
  3. Papież Franciszek nawołuje wiernych do ważnej decyzji. Może mieć wpływ na życie każdego
  4. mBank go ukarał, bo nie dopełnił formalności przez zamknięte urzędy. Czy każdego klienta spotkać może niesprawiedliwość?
  5. Polacy na potęgę wypłacają pieniądze. W bankomatach zaczyna brakować gotówki, chodzi o konkretne nominały
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę

Źródło: Facebook/ Zoo w Poznaniu