Zofia Karpiel-Bułecka spoczęła na cmentarzu w Zakopanem.. (zdj. ilustr.) flickr.com/mik KrakowŹródło: (zdj. ilustr.) flickr.com/mik Krakow
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Lipca 2020

Na pogrzebie Zofii Karpiel-Bułecki zgromadziła się ogromna grupa żałobników. Mogło dojść do zbiorowego zakażenia

Zofia Karpiel-Bułecka spoczęła na cmentarzu w Zakopanem, a na uroczystości pogrzebowe, które odbyły się w ubiegły czwartek, licznie przybyli miejscowi. Wśród setek zebranych był niestety mężczyzna z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Sanepid poszukuje osób mogących mieć kontakt z zakażonym.

W pogrzebie niezwykle popularnej w rejonie Zakopanego Zofii Karpiel-Bułeckiej udział wzięły setki osób, a wśród obecnych osób znaleźli się nie tylko mieszkańcy miasta. W uroczystościach uczestniczyli też artyści i celebryci z całego kraju, w tym lider zespołu Zakopower Sebastian Karpiel-Bułecka, Kayah czy prezenterka telewizyjna, żona wspomnianego wokalisty Paulina Krupińska, wskazuje RMF FM.

Nagła bójka na wiecu Andrzeja Dudy. Agresor wykrzykiwał wulgarne hasła, groził śmierciąNagła bójka na wiecu Andrzeja Dudy. Agresor wykrzykiwał wulgarne hasła, groził śmierciąCzytaj dalej

Zofia Karpiel-Bułecka pochowana na cmentarzu w Zakopanem

Z informacji przekazanych przez rmf24.pl za sanepidem wynika, że jeden z uczestników był niestety zakażony koronawirusem. Na ten moment nie podano jego personaliów, zaznaczono jednak, że poszukiwane są przede te osoby, które składały kondolencje bliskim zmarłej kobiety, a także te, które uczestniczyły w modlitwie odbywającej się w domu Zofii Karpiel-Bułeckiej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbę
2. Chcą zamknąć granice? Niepokojące doniesienia z południa Europy. Decyzja zapadła 

Niewykluczone, że pozytywny wynik testu uzyskał jeden z członków rodziny zmarłej, którzy licznie zgromadzili się na uroczystościach pogrzebowych. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem pilnie prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogły ulec zakażeniu.

Zgłoszenia dokonać można za pośrednictwem telefonu, dzwoniąc na numery: 503 677 313, 690 288 554 (do godziny 23:00) lub 18 20 68 697 (w godzinach 07:30-18:00). Możliwy jest również kontakt mailowy pod adresem: zakopane@psse.malopolska.pl. W wiadomości podać należy imię, nazwisko, PESEL, miejsce zamieszkania oraz dołączyć informację, czy brało się udział w składaniu kondolencji rodzinie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aż 17 tysięcy osób straciło ostatnio prawo jazdy. Wszyscy popełnili taki sam błąd
  2. Wąż grasuje po wsiach na Mazowszu. Straż pożarna pilnie prosi o pomoc
  3. Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbę
  4. Zaskakujące informacje tuż przed drugą turą wyborów, chodzi o Wiadomości TVP. Jest ważny haczyk
  5. Znamy majątek Stanisława Piotrowicza. Jego oświadczenie może zaskakiwać
  6. Nad Polską przelatuje kometa. Niepowtarzalne zjawisko zaobserwujesz gołym okiem

Źródło: rmf24.pl