wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zofia Domalik, przyjaciółka Julii Wieniawy aresztowana podczas Strajku Kobiet. Gwiazda TVN "zamknięta w policyjnym kotle"

30 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Zofia Domalik brała udział we wczorajszych protestach Strajku Kobiet. W pewnym momencie wraz z grupą innych osób, została zatrzymana przez policję. Informacje na jej temat przekazała matka, również aktorka Ewa Telega. Protesty są wynikiem op

  • Zofia Domalik została zatrzymana przez policję podczas Strajku Kobiet

  • Informacje przekazała jej matka, Ewa Telega

  • Obecne na wczorajszych protestach były także Anna Samusionek z córką

Zofia Domalik została zatrzymana przez mundurowych w środku nocy. 

Zofia Domalik zatrzymana 

27 stycznia w nocy w Dzienniku Ustaw finalnie opublikowany został wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący zakazu aborcji embriopatologicznej. W związku z decyzją sędziów, od tej chwili za nielegalne uznaje się przerwanie ciąży w wyniku znacznego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. 

Nietrudno było się domyśleć, że publikacja wyroku ponownie wywoła społeczne poruszenie. Polki po raz kolejny wyszły więc na ulice, by manifestować swoją niezgodę na łamanie swoich podstawowych praw. Nic nie wskazuje też na to, by sytuacja szybko miała się unormować. 

Sprzeciw wobec decyzji TK wyraziło już wiele znanych osobistości kultury, rozrywki, polityki i dziennikarstwa. Osoby publiczne pojawiają się również na organizowanych przez Strajk Kobiet manifestacjach. Jedną z nich jest Zofia Domalik, aktorka znana z występu w wielu popularnych serialach, takich jak "Szadź", czy "Zawsze warto" z Julią Wieniawą, prywatnie przyjaciółką artystki. 

Niestety dzisiejszej nocy doszło do przykrego incydentu z udziałem popularnej gwiazdy młodego pokolenia. Podczas demonstracji, została zatrzymana przez funkcjonariuszy policji

Aktorka w "policyjnym kotle"

Informacjami o zatrzymaniu swojej córki Zofii Domalik podzieliła się z obserwatorami w mediach społecznościowych jej matka, Ewa Telega, również znana aktorka. Swoją wypowiedź opatrzyła hasztagiem uderzającym w polski rząd. 

Moja córka Zofia Domalik zamknięta w policyjnym kotle. Jest pierwsza w nocy. #**baćpis - to treść komunikatu jaki pojawił się na Instagramie Telegi. 

Na proteście oprócz Zofii Domalik obecne były inne przedstawicielki świata kultury, m.in Anna Samusionek, która pojawiła się na manifestacji wraz z córką. W zamieszczonym w mediach społecznościowych wpisie podzieliła się relacją z wydarzeń jakie rozegrały się ubiegłej nocy w Warszawie. 

- Co chwilę podchodzili do nas mundurowi żądając oddalenia się w kierunku pl.Na Rozdrożu, podając jak zwykle dość kuriozalne powody (zobacz stories), ale byli w miarę grzeczni. Szczerze mi ich szkoda...Gdy weszłyśmy w boczną uliczkę dopadł nas policjant (prawdopodobnie w wieku mojego najmłodszego brata,czyli mógłby być moim synem) i bez pardonu,w chamski sposób kazał nam się oddalić. Oczywiście nie podał swoich danych. Przeganiał nas dosłownie, jak bezpańskie psy, podnosząc na nas głos, napierając ciałem - żaliła się aktorka. 

Jednocześnie zwróciła się do prezydenta Polski Andrzeja Dudy, żartując z jego niedawnej wypowiedzi na temat zachowania polskiej policji. 

- PANIE PREZYDENCIE MA PAN RACJĘ, TEN POLICJANT ZACHOWAŁ SIĘ BARDZO "PROFESJONALNIE", BO PRZECIEŻ...NAS NIE ZABIŁ... - napisała Anna Samusionek. 

Źródło: radiozet.pl, se.pl, instagram.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Karina Wilhelmi-Tecław. Dziennikarka TVP miała 55 lat

Czytaj więcej >