wtv.pl
Zima wraca

wtv.pl

Zima z Polską się jednak nie żegna. Alarmy IMGW dla 8 województw, możliwe intensywne zawieje i zamiecie

24 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Zima ponownie może zaskoczyć, a już teraz IMGW wydaje ostrzeżenia na najbliższy tydzień dla 7 województw w całym kraju. Szczególną uwagę na informacje pogodowe powinni zwracać kierowcy, gdyż jeszcze dziś w nocy drogi mogą być wyjątkowo ślisk

  • IMGW ogłasza alarm, który obowiązywać będzie od 21.00 do 9.00 dnia jutrzejszego

  • Zamiecie i oblodzenia mogą pojawić się również w poniedziałek i wtorek niemal w całej Polsce

  • Zima nie zamierza odpuścić; według najświeższych informacji pozostanie z nami jeszcze przez jakiś czas

Tęskniliście za zimą? To teraz nie będziecie mogli się od niej odpędzić. 

Zima powraca 

Choć w większości kraju śnieg już stopniał, a odwilż przyniosła trochę ukojenia od mrozu, wskutek czego wielu z nas schowało już do szafek szaliki i czapki, warto ponownie po nie sięgnąć. Już dziś w nocy okazać się mogą wyjątkowo pomocne. 

Jeszcze dziś w nocy temperatura powietrza spadnie do -3 stopni, co doprowadzi do zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników. IMGW wydało alarm pogodowy dla siedmiu województw, w których szczególnie niebezpieczne mogą okazać się oblodzenia. Obowiązywać będzie on od godz. 21.00 do 9.00 rano w dniu jutrzejszym. 

Chodzi o województwa: lubelskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, pomorskie, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie. Mieszkańcy tych terenów powinni zwracać szczególną uwagę na komunikaty pogodowe, które dla wielu w najbliższych dniach nie będą prezentować się zbyt optymistycznie.

Już jutro śnieg powróci w części Polski, a opady mogą okazać się wyjątkowo obfite. Wszystko wskazuje na to, że musimy się przygotować na to, że zima nie wyprowadzi się z naszego kraju w najbliższym czasie.

Śnieg w poniedziałek i wtorek 

Wyjątkowo obfitych opadów śniegu mogą spodziewać się jutro mieszkańcy niemal całego kraju. Dodatkowo w niektórych rejonach pojawić się mogą zamiecie śnieżne. Ostrożność zachować powinni szczególnie mieszkańcy województw: podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. 

Śliskie drogi prawdopodobnie wystąpią na Mazowszu i w lubelskim, uprasza się więc kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. 

We wtorek zima znowu poprószy śniegiem, ale już tylko w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i lubelskim. Nie zwiastuje się, by opady były też tak bardzo intensywne jak w poniedziałek. Nie oznacza to jednak, że będzie bezpieczniej - wciąż dokuczliwe będą oblodzenia

Uciążliwe zawieje mogą pojawić się na Mazurach i Podlasiu i możliwym jest, że IMGW ponownie wyda w tej sprawie alarm pierwszego stopnia. 

W kolejnych dniach spodziewać możemy się silnego wiatru, który w niektórych rejonach wiać może w porywach nawet do 70 km/h.  

Źródło: tvn24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • ZUS już za chwilę wysyła ważne pismo. Lepiej go nie przegapić

  • Na Krupówkach otwarto restaurację, nie zważając na obostrzenia. Wielka kolejka przed lokalem

  • Czy TVP Info posłucha papieża? Franciszek w mocnych słowach o manipulacji i mediach

undefined

Podobne artykuły

Przez gminę Tereszpol w powiecie biłgorajskim (woj. lubelskie) najprawdopodobniej przeszła trąba powietrzna. Źródło zdjęcia: Powiat Biłgorajski / Facebook.com/TradycyjnieAtrakcyjnie

Pogoda

Możliwy przypadek trąby powietrznej we wschodniej Polsce. Doszło do zniszczeń

Czytaj więcej >

Pogoda

Uwaga, nadchodzi diametralna zmiana pogody. Są ostrzeżenia

Czytaj więcej >
wtv.pl

Pogoda

Szykuje się nagła zmiana pogody. Czeka nas śnieg, zamieci i temperatura poniżej zera

Czytaj więcej >
wtv.pl

Pogoda

IMGW ostrzega przed przymrozkami prawie w całym kraju

Czytaj więcej >
wtv.pl

Pogoda

Przymrozki i śnieg. IMGW ostrzega

Czytaj więcej >
wtv.pl

Pogoda

Prognoza pogody na Wielkanoc. Wiosennie nie będzie, pojawi się nawet śnieg

Czytaj więcej >